Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Sfarsitul Cinematografiei

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#37
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Cinematografie niciodată, cinema da. Asta nu e de acuma e de prin 2000 încoace cu apariția Internetului toate sălile au murit.
Cine își aduce aminte prin 90-2000 avea farmec un film, acuma duzină: fără număr, fără serie

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostIon_de_la_Raion, on 30 iulie 2018 - 11:04, said:

Ai o parere foarte buna despre oamenii din jurul tau.
Normal, doar ii vad manifestandu-se peste tot in jurul meu si iar de americani nu trebuie sa vorbim, nivelul lor se vede cu ochiul liber. Nu toti ca nu zic totii adica 100% doar pentru cei multi.

View PostIon_de_la_Raion, on 30 iulie 2018 - 11:04, said:

Sa nu-mi spui ca stii si japoneza la perfectie.
Din pacate nu stiu limba nipona dar de asta si prefer subtitrarea in locul dublarii. Adica sunt destul de inteligent sa pun cap la cap 2 lucruri si sa mai invat un cuvant de aici, unul de colo, ca sa inteleg anumite situatii sau poate expresii.

#39
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostI2O, on 30 iulie 2018 - 11:06, said:

Baga mare nu te lasa
Spoiler
La gradul de educatie pe care-l ai, chiar cred ca avatarul te reprezinta.

#40
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017

Quote

Eu nu-i deplang. Am fost, m-au piscat tantarii.
Pe vremea aia, nu existau tantari in gradinile-cinema. Ar fi fost imposibil, oricum, daca tantarii aia ar fi zburat in conul de lumina al proiectorului....Posted Image . Se practica dezinsectie serioasa.

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pacat de astfel de cinematografe. Una din placerile pe care le aveam cand eram mic era sa merg la film cu ai mei la unul din aceste cinematografe. Astazi transformat in Billa sau ceva pe acolo, un market nenorocit.

#42
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Mă nu știu dar la mine a fost o sală din aia gigantică, pana in ziua de azi n-am intrat intr-o sală mai mare, avea și balcon, ecran imens nu cum îs in molluri acuma.
Toate filmele noi care apăruseră atunci le-am văzut, Eraser, True Lies, gone in 60 seconds, Mortal Kombat, Street Fighter, Home Alone toate, Robocop, Batman, Tomb Raider, Terminator, the Mask, jurasic park, Peter Pan, waterworld, interviu cu un vampir

Filme serioase nici nu erau, numai din astea pentru copii că nu se ducea nimeni la ele.

#43
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostH6D-100c, on 30 iulie 2018 - 12:51, said:

Pe vremea aia, nu existau tantari in gradinile-cinema. Ar fi fost imposibil, oricum, daca tantarii aia ar fi zburat in conul de lumina al proiectorului....Posted Image . Se practica dezinsectie serioasa.
Da, existau semne cu interzis tantarilor. Tantarii veneau, citeau si plecau plangand.

View PostMembruAnonim, on 30 iulie 2018 - 13:05, said:

Pacat de astfel de cinematografe. Una din placerile pe care le aveam cand eram mic era sa merg la film cu ai mei la unul din aceste cinematografe. Astazi transformat in Billa sau ceva pe acolo, un market nenorocit.
Sau in locul unui cinematograf nenorocit s-a construit un supermarket modern care deserveste un cartier. Depinde cum privesti.

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asa e ca asta lipseste un cacat de supermarket modern care sa bage pe gat toate jegurile aduse din afara. Bravo frumoasa gandire ca de aia murim pe capete de bine ce ne fac supermarketurile cu produsele lor infecte. La fel de bine ca mall-urile. Cea mai proasta alegere din toate existente. Noi romanii am vrut americani, europeni din vest, alea, alea, am primit, multa *ue si vom mai primi. Asa ca mai bine ramanea acel cinematograf acolo, il reconditionau, iar locuitorii din jur aveau un prilej sa mai socializeze cand mergeau la gradina pana la inceperea filmului.

#45
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Asta e opinia ta. Sa vedem cati vroiau supermarketul.

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Niciunul ca suntem satule de ele. Lumea mai prefera si altceva nu doar prostiile importate din afara aka mall / supermarket si etc.

#47
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ai vorbit cu oamenii din zona sau cum ai ajuns la ce prefera "lumea" ?

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si tu cum ai ajuns la concluzia ca mai bine market decat cinematograf? Asa cum era pe vremea lui Ceausescu, cu cinematografe in fiecare zona a orasului sau aproape in fiecare zona, era mult mult mai bine decat mizeria actuala numita mall unde te duci intr-o sala de toata jena sa vezi un film de toata jena la niste preturi prea mari decat ti se ofera. Pai nu prea mai are rost  sa discutam de ce multa lume nu mai practica mersul la cinematograf.

Pana si anii '90 erau mai okay ca acum. Internet-ul a distrus mult si inca mai are puterea de a distruge. Dar nu are rost sa explic deoarece esti fixat pe o idee gresita, din punctul meu de vedere, si oricum nu am nici motiv sa incerc a iti schimba aceasta idee. Suntem liberi ca fiecare sa aibe ideea proprie, principiile proprii.

#49
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostIon_de_la_Raion, on 30 iulie 2018 - 12:17, said:


La gradul de educatie pe care-l ai, chiar cred ca avatarul te reprezinta.
Da-ne pace geniule...

#50
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostMembruAnonim, on 30 iulie 2018 - 19:07, said:

Si tu cum ai ajuns la concluzia ca mai bine market decat cinematograf?
Daca imi arati unde am afirmat asta, iti dau un cico.

#51
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostMembruAnonim, on 30 iulie 2018 - 19:07, said:

pe vremea lui Ceausescu, cu cinematografe in fiecare zona a orasului sau aproape in fiecare zona, era mult mult mai bine decat mizeria actuala numita mall unde te duci intr-o sala de toata jena sa vezi un film de toata jena la niste preturi prea mari decat ti se ofera.
Deci mizeriile alea de sali comuniste, cu scaune din placaj de stateai cu genunchii la gura si-ti amortea curul, cu sunet infundat dintr-un singur difuzor spart si cu filme pline de scame, care se rupeau, erau mai bune decat fotoliile confortabile de acum, cu cotiera, sunet surround si imagine net superioara ?

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da. Da pentru ca tu nu poti intelege un lucru si ai impresia ca mall-urile si alte mizerii cretine marca us si ue sunt binevenite oricand. Mai sus am zis ca era mai bine daca reconditionau / renovau sla, etc, etc, etc decat sa transforme acel cinematograf intr-un market infect din cele care polueaza orasul alaturi de banci, cazinouri, case de pariuri si etc. Prefer orasul de pe vremea lui Ceausescu, decat cel de acum.

#53
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Daca ti-e dor de Ceasca, da o tura prin Coreea de Nord ca sa-ti umpli inima de bucurie.

#54
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostiZet, on 30 iulie 2018 - 23:00, said:

Daca ti-e dor de Ceasca, da o tura prin Coreea de Nord ca sa-ti umpli inima de bucurie.
Pardon, acolo e mai ordine, curatenie si disciplina decat era la noi atunci.

View PostMembruAnonim, on 30 iulie 2018 - 22:56, said:

Da. Da pentru ca tu nu poti intelege un lucru si ai impresia ca mall-urile si alte mizerii cretine marca us si ue sunt binevenite oricand. Mai sus am zis ca era mai bine daca reconditionau / renovau sla, etc, etc, etc decat sa transforme acel cinematograf intr-un market infect din cele care polueaza orasul alaturi de banci, cazinouri, case de pariuri si etc. Prefer orasul de pe vremea lui Ceausescu, decat cel de acum.

De unde iti cumperi mancarea, de la cinema ? Si de ce e un supermarket infect ? Vechile alimentare erau mai bune ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate