Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

RDS - cum se trece practic la fibră mai bună? + recomandare router

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
onaf

onaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 11.03.2006
Mă scuzați că vin cu întrebarea asta de grădiniță, dar ce se întîmplă practic dacă te hotărăști să treci de la un Fiberlink amărît, gen 100, la unul mai vînos, 500 sau 1000? Întreb pentru că la mine căblăraia de la ușă pînă la router, de pildă, e îngropată veci pururi pe după biblioteci și nu știu la ce să mă aștept, vin s-o schimbe? vin să adauge alta? meșteresc doar la ușă?

Și pentru că în seara asta mi-a murit wireless-ul la wrt54gl după vreun deceniu de cînd l-am băgat în priză, mi-ați putea recomanda un router cu wireless bun, fiabil, care să se pupe cu RDS-ul? Și nu scump, nu m-aș duce în 400 de lei, de pildă, poate 300. Mă scuzați dacă mai e vreun thread cu întrebarea asta, o șterg la o adică.
Vă mulțumesc.

#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016
https://www.emag.ro/...0a1027b7bf89264

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Depinde de infrastructură. Este posibil să rămâi cu cablu UTP, caz în care dacă n-ai toate firele legate în cablu taie doar capetele și se refac sau vin cu un ONT cu fibră optică (care, în funcție de disponbilitate poate fi sau nu cu wireless).

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Pentru ce doresti tu,vor inslala fibra optica,asa ca poti lasa cablul actual ingropat definitiv pe dupa mobila.

#5
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 27.10.2007
1. ca sa te bucuri de cei 300,500,1000 mega/secunda trebuie sa ai router gigabit, altfel, dincolo de router viteza va fi limitata la 100 mega/secunda.
2. eu am fiberlink 300 si au venit cu cablu utp. folosesc un router  TP LINK 1043 ND v2 si sunt foarte multumit.  a facut de cateva ori pe nebunu pe nebunu, in sensul ca la torente considera uneori atac ddos, dar e stabil. comparabil cu wrt54gl (cel mai bun router de casa  ever).
un router mai bun ca acesta este trebuie sa stie sa lucreze in standardul ac. sunt viteze mai mari pe wirelles, dar vezi ca banda de 5 GHz nu trece prin pereti, si de aici unele probleme de stabilitate.
de pe emag, archer c2, ac, gigabit, 180 lei, 563 revievuri, mi se pare ok
3. cred ca la FIBELINK 1000 vin cu fibra optica

Edited by strongsss, 29 July 2018 - 19:09.


#6
onaf

onaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 11.03.2006
Vă mulțumesc pentru răspunsuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate