Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Meizu M6 Note la 600 de lei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 30.10.2017
https://www.pcgarage...i-camera-black/

Am vazut Meizu M6 Note la 600 de lei si ma gandeam sa-l iau luna viitoare pentru a ma juca cu el cateva luni, dupa care sa il dau de Craciun cuiva drag din familie (sperand bineinteles ca nu pateste nimic xD).

Parca imi place mai mult Flyme OS decat ce am vazut la Xiaomi. E varianta cu 3GB de RAM si 32 de stocare, plus Snapdragon 625, camera duala si baterie de 4000 de miliamperi.

Intrebarea mea este daca mai merita cumparat Meizu... voi ce parere aveti?

Edited by TrafalgarLaw, 28 July 2018 - 20:37.


#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Pentru 600 lei nou oferă destul de multe.

#3
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,983
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image Slab, slab, foarte slab Posted Image

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 06.07.2005
Inainte de Xiaomi am avut Meizu, mi-a placut mai mult Flyme si faptul ca ai un singur buton.

#5
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,983
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image Nu are NFC Posted Image

#6
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 30.10.2017

View PostTheStarkestTruthMatters, on 28 iulie 2018 - 20:56, said:

Posted Image Nu are NFC Posted Image
Nu ma deranjeaza.

#7
anaro

anaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,111
  • Înscris: 12.08.2012
Ce dragut ca vrei sa faci cadou de Craciun, cuiva drag, o chestie folosita!
:D

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostTheStarkestTruthMatters, on 28 iulie 2018 - 20:56, said:

Posted Image Nu are NFC Posted Image


Din cele vreo 25-30 smartphoneuri avute , nu am folosit niciodata NFC Posted Image

#9
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016
Daca stai in dubiu, incearca si ce e mai jos. E la 610 lei la resigilate.

https://www.emag.ro/...d#used-products


#10
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,299
  • Înscris: 18.11.2009
L-am cumparat si eu acum 2 zile. E pe albastru. Arata foarte bine. Dupa cum am citit pe net, face poze foarte reusite. Si asa e! Face poze incredibile. Efectul '' bokeh'' e spectaculos. Ecran superb, bateria foarte buna. Am returnat un Xiaomi Redmi 5 Plus si l-am ales pe acesta. E foarte bine construit. Fata de ''MIUI'' e foarte simplu ''Flyme". Cumpara-l cu incredere.

#11
BRares_

BRares_

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.07.2018

View PostTrafalgarLaw, on 28 iulie 2018 - 20:36, said:

https://www.pcgarage...i-camera-black/

Am vazut Meizu M6 Note la 600 de lei si ma gandeam sa-l iau luna viitoare pentru a ma juca cu el cateva luni, dupa care sa il dau de Craciun cuiva drag din familie (sperand bineinteles ca nu pateste nimic xD).

Parca imi place mai mult Flyme OS decat ce am vazut la Xiaomi. E varianta cu 3GB de RAM si 32 de stocare, plus Snapdragon 625, camera duala si baterie de 4000 de miliamperi.

Intrebarea mea este daca mai merita cumparat Meizu... voi ce parere aveti?

Salut,si eu sunt la fel intre un M6 Note si un Redmi 5,probabil o sa merg pe M6 Note.
Pana diseara vreau sa plasez comanda,o sa iti dau un update mai tarziu ce am facut si cand il primesc iti voi spune si ce impresie mi-a lasat.
Doar sa ai grija pe pcgarage cand il cumperi pentru ca sunt 2 variante la acelasi pret unul cu 32GB altul cu 16GB,desi vad ca l-ai pus deja pe cel cu 32.
Tare sunt curios de efectul fake de bokeh care pare chiar reusit.

#12
BRares_

BRares_

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.07.2018

View PostBRares_, on 29 iulie 2018 - 16:21, said:


Salut,si eu sunt la fel intre un M6 Note si un Redmi 5,probabil o sa merg pe M6 Note.
Pana diseara vreau sa plasez comanda,o sa iti dau un update mai tarziu ce am facut si cand il primesc iti voi spune si ce impresie mi-a lasat.
Doar sa ai grija pe pcgarage cand il cumperi pentru ca sunt 2 variante la acelasi pret unul cu 32GB altul cu 16GB,desi vad ca l-ai pus deja pe cel cu 32.
Tare sunt curios de efectul fake de bokeh care pare chiar reusit.
Deci am venit cu un update,intr-un final am luat Redmi 5,varianta cu 32GB/3GB ram,il am de o zii si acum ca sa il compar cu vechiul telefon Zenfone 2 Laser (Ze500kl)
Body-ul telefonului e putin foarte putin peste Zenfone,desi acesta are un ecran de 5.7inch,iar Zenfone-ul de 5,usor de folosit intr-o mana(am si mainile mari)
Camera este slaba,putin peste Zenfone,dar nu este WoW,chiar din potriva(nu recomand daca folosesti camera foarte mult)
Acum la performanta se simte o diferenta foarte mare Snapdragon 410 vs Snapdragon 450,in multitasking merge mult,mult peste Zenfone.Am testat si PUBG Mobile pe Low si aveam peste cam 40fps(spun asta dupa ochi)in orice caz ruleaza nu perfect,dar ruleaza.
Per total pentru 600Ron sunt chiar multumit de el,nu am reusit sa ii testez bateria inca ca ieri l-am primit si azi l-am incarcat full,dar din ce l-am butonat ieri cred ca duce usor o zii de utilizare mai intensa.

#13
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View PostBRares_, on 01 august 2018 - 05:28, said:

Deci am venit cu un update,intr-un final am luat Redmi 5,varianta cu 32GB/3GB ram,il am de o zii si acum ca sa il compar cu vechiul telefon Zenfone 2 Laser (Ze500kl)
Body-ul telefonului e putin foarte putin peste Zenfone,desi acesta are un ecran de 5.7inch,iar Zenfone-ul de 5,usor de folosit intr-o mana(am si mainile mari)
Camera este slaba,putin peste Zenfone,dar nu este WoW,chiar din potriva(nu recomand daca folosesti camera foarte mult)
Acum la performanta se simte o diferenta foarte mare Snapdragon 410 vs Snapdragon 450,in multitasking merge mult,mult peste Zenfone.Am testat si PUBG Mobile pe Low si aveam peste cam 40fps(spun asta dupa ochi)in orice caz ruleaza nu perfect,dar ruleaza.
Per total pentru 600Ron sunt chiar multumit de el,nu am reusit sa ii testez bateria inca ca ieri l-am primit si azi l-am incarcat full,dar din ce l-am butonat ieri cred ca duce usor o zii de utilizare mai intensa.
Sa-l stapanesti sanatos. De curiozitate, ce te-a facut sa alegi Xiaomi Redmi 5 in loc de Meizu 6 Note ?
Marturisesc ca imi facea cu ochiul si Meizu acum 6 luni cand am luat un Xiaomi Redmi 4X (asta am acum). Ce m-a tras inapoi, a fost faptul ca de Xiaomi auzisem mai multe si pareau mai de incredere. Nu-mi pare rau de alegere si confirm treaba cu camera. Intr-adevar, este destul de slabuta pe lumina artificiala si nici pe lumina naturala nu exceleaza.
Am si un Moto G5S in familie si ii da clasa la poze, sunt altceva.

#14
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Salut. Mai are cineva Meizu M6 Note ca sa ne mai ofere un review despre el?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate