Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Te rugam sa incerci mai tarziu.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Imcerc de vreo 30' sa incarc o cartela dar nu se prea poate caci in My Orange dupa confirmarea numarului imi apare:

Quote

Te rugam sa incerci mai tarziu.
(Am atasat o captura de ecran cu 'minunea', evidet ca am sters numarul de telefon)

Nu merge nici accesand contul pe web nici din Aplicatia de Android, care de fapt cred ca foloseste embeded tot pagina web.
Oameni buni de la Orange, asigurati-va ca functionalitatea de luat bani de la oameni va merge snur si sa fie cat mai simpla, sa nu crape nu stiu ce serviciu web din spate ca va pierdeti clientii.
Eventual mesajele de eroare faceti-le cat mai 'personalizate', adaugand un cod de identificare, astfel incat la o eventuala sesizare catre relatii cu clientii sa vedeti si voi in spate, pe server, care a fost de fapt eroarea! Un banal timestamp si vedeti si voi astfel momentul erorii.

Eu unul voiam sa-mi reincarc acum, in roaming o cartela prepay ce-o tin intr-o tableta, nu-i nimic revin in tara si-mi iau de la atii cartela pentru tinut in tableta!

Attached Files


Edited by Ciubex, 26 July 2018 - 23:53.


#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Sunt ceva probleme cu reincarcarea Orange prepay in aceasta seara.

#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Nasol pentru ei.
Ma rog, acum am reusit sa reincarc.
Ah, sa fac o precizare, netul de pe dispozitivul de pe care voiam sa fac reincarcarea zbarnaia: http://www.speedtest...lt/a/4108836109

Edited by Ciubex, 27 July 2018 - 00:14.


#4
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
De obicei dupa 00 sunt probleme ca incep sa lucreze taskurile.
Asa e si la concurenta.
Ba chiar se buseste si infocredit in perioada asta.

#5
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Na, lexis1 intr-un fel, ii inteleg, dar e treaba lor interna cum isi impart serviciile si ce servere sa le foloseasca pentru nu stiu ce cron job-uri.
La urma urmei trebuie sa se asigure ca iau banu' omului dispus sa plateasca oricand.
Eventual, daca nu se poate, sa fie un anunt pentru clienti ca-n intervalul X - Y serviciul este indisponibil, atunci revin mai tarziu, dupa ora Y, nu stau si-mi fac tot felul de presupuneri legate de nu stiu ce posibila problema de pe dispozitivul sau reteaua de date folosita pentru reincarcare.

Edited by Ciubex, 27 July 2018 - 00:52.


#6
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Aplicatia aia e o gluma proasta.
Eu am de platit doua facturi: factura mea de telefon plus o rata orange, la cesul nevesti-mii, ca m-am zgarcit sa dau 200 de coco odata asa ca am dat 100 cash si restul in rate.
Pana pe 14 luna asta, cand facturau, imi aparea suma totala (factura plus rata) si plateam cu un singur click. Acum, la ultima factura, imi apar separat. Si cand am vrut sa platesc ambele facturi, trebuie sa scriu io suma totala, practic sa modific valoarea data de ei (47, ceva sau 48 sau 50 - daca fac cost suplimentar) si sa adaug eu cei 40 de lei rata.

Am facut asta, surpriza Posted Image Factura de servicii apare achitata, la rata is restant.

Deci a mers luni de zile cu suma totala, din 14 iunie in 14 iulie un programator s-a suparat si a schimbat ceva pe acolo si ciuciu....nu mai merge Posted Image Am luat legatura cu suport, doi din ei mi-au spus ca asa ei nu stiu sa se modificat ceva.
Attached File  Untitled.jpg   34.94K   44 downloads
Ma trezesc ca-mi taie curentul acusi....

#7
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 December, on 27 iulie 2018 - 06:06, said:

Aplicatia aia e o gluma proasta.
Eu am de platit doua facturi: factura mea de telefon plus o rata orange, la cesul nevesti-mii, ca m-am zgarcit sa dau 200 de coco odata asa ca am dat 100 cash si restul in rate.
Pana pe 14 luna asta, cand facturau, imi aparea suma totala (factura plus rata) si plateam cu un singur click. Acum, la ultima factura, imi apar separat. Si cand am vrut sa platesc ambele facturi, trebuie sa scriu io suma totala, practic sa modific valoarea data de ei (47, ceva sau 48 sau 50 - daca fac cost suplimentar) si sa adaug eu cei 40 de lei rata.

Am facut asta, surpriza Posted Image Factura de servicii apare achitata, la rata is restant.

Deci a mers luni de zile cu suma totala, din 14 iunie in 14 iulie un programator s-a suparat si a schimbat ceva pe acolo si ciuciu....nu mai merge Posted Image Am luat legatura cu suport, doi din ei mi-au spus ca asa ei nu stiu sa se modificat ceva.
Untitled.jpg
Ma trezesc ca-mi taie curentul acusi....
Salut,
Te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon si adresa de e-mail asociata contului, intr-un mesaj privat, pentru a verifica ce s-a intamplat.
O zi buna,
Orange Helper

#8
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 Orange_helper, on 27 iulie 2018 - 09:06, said:

Salut,
Te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon si adresa de e-mail asociata contului, intr-un mesaj privat, pentru a verifica ce s-a intamplat.
O zi buna,
Orange Helper
OK, hai sa incercam si pe aceasta cale.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate