Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Client UPC sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Kappa-Astral-UPC-Vodafone. Posted Image

#20
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Asa este in economia de piata,fuziuni,cumparari,rebranduiri... trebuie sa ne obisnuim cu asta.
De la anul o sa fiu si eu in "ciuma rosie"... care NU este numai la noi in Romania.Dar nu schimb operatorul... am motivele mele.
Initiatorului recomand UPC! Ca sa fim strict on-topic! Omul ne-a cerut o opinie nu o dezbatere UPC vs RDS...

#21
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

 Robbi666, on 26 iulie 2018 - 19:33, said:

Salut. Am nevoie de o parere din partea voastră. Se merită sa devin client UPC? Unele persoane imi zic ca nu, altele că da. Cum merge? M-ar interesa mai mult serviciul de televiziune si cel de internet.
Merită. De ce nu? Oferta actuală este chiar bună. https://www.upc.ro/p...e/allinclusive/
Cine zice nu evident a avut probleme cu ei și nu-l recomandă. :)

#22
Robbi666

Robbi666

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.07.2018

 pasilla, on 26 iulie 2018 - 19:36, said:

Acum al cui client esti ?
Akta si pică destul de des semnalul.. Mai ales cand începe sa ploua.. Si deseori chiar si daca e senin afara

 Koal, on 26 iulie 2018 - 19:36, said:

Dacă ești din Segarcea, nu!

Dacă ești din Cluj sau București, e ok!
In sud-vest merge?

Edited by Robbi666, 27 July 2018 - 15:19.


#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 Kalman2007, on 27 iulie 2018 - 13:25, said:


Merită. De ce nu? Oferta actuală este chiar bună. https://www.upc.ro/p...e/allinclusive/
Cine zice nu evident a avut probleme cu ei și nu-l recomandă. :)
Pare foarte bună oferta doar ca nu scrie dacă prețul este pentru toată perioada sau doar pt x luni cum erau toate ofertele lor in trecut.

#24
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010

 Kalman2007, on 27 iulie 2018 - 13:25, said:

Merită. De ce nu? Oferta actuală este chiar bună. https://www.upc.ro/p...e/allinclusive/
Cine zice nu evident a avut probleme cu ei și nu-l recomandă. Posted Image
Mai trist este ca unii nu au avut deloc UPC si nu-l recomanda....
Toti au si bune si rele, dar pe parte de TV UPC-ul este inca peste altii....., iar daca ai retea noua pe parte de net, va merge si el asa cu acel upload amarat. De vreo 2-3 saptamani folosesc din nou internetul UPC, si vad ca se mentine in grafic si conform contract.
Cel mai bun internet este de la RCS, dar si la ei pot aparea probleme care se rezolva greu, in unele cazuri, chiar daca este doar FO. Uite chiar eu, care de vreo luna mai mult de 200-300 Mbps atat up cat si down, nu merge. Chiar ieri au fost baietii de la RCS din nou sa verifice, au venit cu laptopul lor....tot viteze proaste, au schimbat ONT-ul...tot prost merge, ca dupa zeci de telefoane date de ei.....cica ar fi nu stiu ce lucrare pe o magistrala de GPON si de aia nu am vitezele care le-am avut...930/500Mbps. Ca sa nu spun, ca un operator RCS, mi-a atras atentia ca acele viteze sunt "pana la". Maine ramane sa verific din nou.....sa vad daca s-a remediat.
Deci....lasati-o cu "fara probleme" la fibra. Si nu vorbim de Cucuietii din Deal ci de Timisoara, zona cu retea destul de noua.
A, si cand aud faza ca daca nu ai curent coaxialul este mort, in cazul meu si cu fibra, la fel...tot mort. Pt ca daca nu am curent, nu merge ONT, router, PC....nu toata lumea are zeci de milioane sa cumpere UPS &stuff.

Deci stimate initiator,
Vezi ce operatori ai in zona, analizeaza, vezi care sunt nevoile tale si apoi mai poti intreba aici.

 Robbi666, on 27 iulie 2018 - 15:17, said:

Akta si pică destul de des semnalul.. Mai ales cand începe sa ploua.. Si deseori chiar si daca e senin afara


In sud-vest merge?
Spune exact locatia, ca sa putem sa dam cu parerea ;)

 addelin, on 27 iulie 2018 - 19:14, said:

Pare foarte bună oferta doar ca nu scrie dacă prețul este pentru toată perioada sau doar pt x luni cum erau toate ofertele lor in trecut.
Daca nu scrie nimic, inseamna ca este valabil pt perioada contractuala de 2 ani.

#25
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 03.04.2004
Eu tocmai mi-am reziliat contractul, ultima saptamana cadea in fiecare zi. Raman cu RDS sino conexiune mobila de backup in caz ca crapa si RDS-ul (crapa si asta cateodata).

#26
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
In cateva zile mi se inchide si mie abonamentul la upc. Am reziliat anticipat toate serviciile. Caderi, intreruperi, macroblocuri, scaderi de viteza...

#27
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006
O intrebare cat se poate de handicapata si in acelas timp , de prosteasca.

Eu, de exemplu, stau la 2 blocuri de sediul central UPC, merge brici orice, caderi extrem de rare si alea care au fost , au fost anuntate. Ii am din 2005 si nu vred ca le a picat reteaua de 3 ori in tot acest timp

Undeva la tara, la vreo 30 de Km de orasul in care stau, am o cunostinta care are UPC, undeva intr o zona mai izolata, cu fore trase pe salp , trase anapoda prin copaci...o panarama....probleme imense, dar fara alternativa, UPC se intrerupe frecvent, netul nu merge nici la jumate din ce e scris in contract....

Sa raspunda cineva la intrebarea initiatorului, cu privire la ce am scris mai sus

Edited by cuculea, 12 December 2018 - 21:17.


#28
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Încearcă și tv prin satelit + internet 4G dacă ai acoperire.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate