Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare camera pentru filmat

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013
As avea nevoie de o recomandare pentru o camera cu care sa fillmez evenimente si proiecte personale.Momentan fac doar poze si am zis sa revin si cu video, mai faceam si video insa in urma cu mai multi ani.Bugetul nu e mare, undeva intre 2000-4000 de lei, pana acum am ramas la Panasonic G7, gasesc ceva mai bun? Obligatoriu sa fie si obiectiv aici...

https://www.f64.ro/p...-power-ois.html

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Aia pusa de tine nu-i camera de filmat.Este un aparat foto cu care se poate si filma.
Daca vrei camera video,uite:

https://www.f64.ro/c...te-premium.html

#3
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013
Inteleg, dar camerele alea video sunt mai proaste la filmat decat aparatul ala foto ce l-am pus eu...

#4
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Asa ceva de atrage? https://www.f64.ro/d...re-si-zoom.html
Personal ma uit dupa chestii cat mai compacte si usor de transportat.

#5
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View PostDarthVader20, on 26 iulie 2018 - 17:14, said:

Inteleg, dar camerele alea video sunt mai proaste la filmat decat aparatul ala foto ce l-am pus eu...
Pentru filmarea de evenimente cam ai nevoie de o camera video adevarata, un aparat foto s-ar putea sa nu faca fata chiar daca scoate o imagine mai buna. Stiu pe cineva care filmeaza conferinte si alte evenimente din astea, are si un DSLR ce filmeaza superb dar foloseste un Canon GX10 pentru filmare, DSLR-ul se incinge prea tare cand filmeaza, are limita de 30 de minute pe fisier video, bateria se termina mult mai rapid, etc. - e practic imposibil sa filmezi in continuu doua ore cu el.

#6
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013

View PostAldulescu, on 26 iulie 2018 - 17:33, said:

Pentru filmarea de evenimente cam ai nevoie de o camera video adevarata, un aparat foto s-ar putea sa nu faca fata chiar daca scoate o imagine mai buna. Stiu pe cineva care filmeaza conferinte si alte evenimente din astea, are si un DSLR ce filmeaza superb dar foloseste un Canon GX10 pentru filmare, DSLR-ul se incinge prea tare cand filmeaza, are limita de 30 de minute pe fisier video, bateria se termina mult mai rapid, etc. - e practic imposibil sa filmezi in continuu doua ore cu el.
M-am mai dus la nunti cu prieteni, eu cu poze, ei cu filmare, de foarte putine ori am vazut sa filmeze 30 de minute fara oprire...am un prieten ce are GH4 si cateva baterii la el si filmeaza nunti...camerele astea video la 3000 de lei chiar nu mi se par ok pentru ce vreau eu si nu prea am vazut pe nimeni la nunti de exemplu cu asa ceva...

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La o nunta de ex. s-a cam terminat cu o filmare single camera. Acum se cere drona, GoPro, DSLR pentru filmari cinematice,macara, etc deci cel putin 3 tipuri de camere....

#8
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostDarthVader20, on 26 iulie 2018 - 16:45, said:

As avea nevoie de o recomandare pentru o camera cu care sa fillmez evenimente si proiecte personale.
Dacă ceri și bani pentru filmatul celor evenimente atunci începi cu asta sau orice altă cameră profesională, care să dea calitate adevărată și care să nu te lase baltă în mijlocul trebii.

#9
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postbumpocbum, on 26 iulie 2018 - 18:59, said:

La o nunta de ex. s-a cam terminat cu o filmare single camera. Acum se cere drona, GoPro, DSLR pentru filmari cinematice,macara, etc deci cel putin 3 tipuri de camere....
E adevarat, asta văd și eu la nunțile cu buget de 1300€+ doar pentru video. Cei mai mulți însă se mulțumesc cu filmarea de la o singură cameră.

#10
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013

View PostDaculScoril0, on 26 iulie 2018 - 23:03, said:

E adevarat, asta văd și eu la nunțile cu buget de 1300€+ doar pentru video. Cei mai mulți însă se mulțumesc cu filmarea de la o singură cameră.
Da, in fiecare weekend am cate o nunta din asta unde primesc 1300, 2000 sau 3000 de euro...chiar in fiecare...cand va aud...la tara isi fac oamenii nunta cu 2000-3000 de euro si voi aveti vise din astea cu 1300 de euro pe filmare...

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da de unde, am un amic care filmeaza cu cele specificate mai sus. Doar cateva preturi si cam atat ca sa nu se considere reclama.

FOTO-VIDEO Hd :
-Cununie Civila 250 ron;
-Cununie Civila + Petrecere 800;
-Nunta 2000 -2500 ron;
-Botez 1500 ron;
-Majorat 850 ron;

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate