Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Deslușind misterele Word-ului.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ULLY

ULLY

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.12.2017
  Am instalat pe PC-ul meu Office Enteprize 2007. Știu că în word 2007 la Opțiuni Word la secțiunea Avansat pot defini cum să se comporte Copy, Cut, Paste.
Aș vrea să știu cum să fac ca atunci când copiez ceva între documente de același fel (word-word) sau între surse diferite (net-word) să păstrez formatul meu de scris (să zicem Georgia, 14)?


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Unelta pentru copiere tip font, se găsește în stânga. Pensula aceea.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 ULLY, on 26 iulie 2018 - 12:20, said:

  Am instalat pe PC-ul meu Office Enteprize 2007. Ştiu că în word 2007 la Opţiuni Word la secţiunea Avansat pot defini cum să se comporte Copy, Cut, Paste.
Aş vrea să ştiu cum să fac ca atunci când copiez ceva între documente de acelaşi fel (word-word) sau între surse diferite (net-word) să păstrez formatul meu de scris (să zicem Georgia, 14)?


Pai.. copiezi ca si text elementar, apoi formatezi cu "pensula" la fel cum ai mai sus.. Tu ce ai dori de fapt?  Sa faci Copy /Paste de pe net si sa se formateze singure, doar sa dai print la imprimanta, nu?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Paste without formatting cred ca e ce vrea initiatorul ca eu asta inteleg,

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
La mine in Office 2016 chiar daca setez ce vreau in optiuni Word-ul ignora cu succes ce am ales eu pe acolo si face tot ce vrea... :)

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 MembruAnonim, on 26 iulie 2018 - 13:01, said:

Paste without formatting cred ca e ce vrea initiatorul ca eu asta inteleg,

Vrea sa ia de pe diverse site-uri si cand da Paste sa ii formateze direct cu fontul pe care il are deja in pagina de Word, adica sa nu se mai chinuie sa re-formateze, dupa.
Nu cred ca e mare branza sa faci un macro pentru asa ceva..

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
incearca din format - font - alegi georgia, stil si dimensiune si setezi default acest font, ce va fi valabil pentru toate documentele noi bazate pe normal template.
nu stiu daca setarea se aplica automat si in cazul copy-paste din alte surse, cu alt font/format/dimensiune.
pana la urma nu e mare inginerie sa te duci cu mouse-ul in stanga, ctrl+a, apoi setezi fontul dorit pentru tot textul adus prin copiere din alta parte...

#8
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
Cand dai paste in documentul nou, iti apare acolo o casuta pe care poti apasa si selectezi "Keep text only".

Attached Files



#9
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 LensFlare, on 26 iulie 2018 - 13:16, said:

La mine in Office 2016 chiar daca setez ce vreau in optiuni Word-ul ignora cu succes ce am ales eu pe acolo si face tot ce vrea... Posted Image

Alfa word. ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate