Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Pachet telefonie in vacanta in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
naica53

naica53

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.12.2010
Vin in Romania pentru 2 luni si as dori sa cumpar cand ajung un SIM card pentru telefonul meu (Samsung S4) cu pachet de internet cu maxim 4GB pe luna, pe care sa-l arunc dupa terminarea vacantei (cardul, nu telefonul). Doresc ceva economic deoarece nu am intentia sa folosesc extensiv telefonul si nici internetul. Nu sunt fan PrePay deci as vrea ceva de genul pachet. Ce-mi recomandati?

Edited by naica53, 26 July 2018 - 12:11.


#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
ce vrei tu este o cartela prepaid altceva nu o sa gasesti pe durata a 2 luni. La Vodafone au cartele cu 5€, 20GB pe 28 de zile, dupa 28 de zile reactivezi cu inca 5€. Te costa distractia 10€ si te lafai in internet.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Prepay este foarte bun si ieftin. Cu 5 euro pe luna ai tot ce vrei.
https://www.orange.r...optiuni-prepay/

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,917
  • Înscris: 18.12.2007

View Postnaica53, on 26 iulie 2018 - 12:09, said:

Vin in Romania pentru 2 luni si as dori sa cumpar cand ajung un SIM card pentru telefonul meu (Samsung S4) cu pachet de internet cu maxim 4GB pe luna, pe care sa-l arunc dupa terminarea vacantei (cardul, nu telefonul). Doresc ceva economic deoarece nu am intentia sa folosesc extensiv telefonul si nici internetul. Nu sunt fan PrePay deci as vrea ceva de genul pachet. Ce-mi recomandati?

Poti sa arunci linistit cardul si daca e un postpaid, cata vreme continui sa platesti factura lunara...
Daca ai deja telefonul si nu te intereseaza sa iei altul, ia un prepay. Ai optiuni de la 5 euro/30 de zile, cu resurse mai mult decat suficiente. Parca avea unul dintre operatori (nu Orange) si optiune valabila 2 luni. Mai bine intrebi pe aria de telecom.

#5
naica53

naica53

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.12.2010

View Postbusiness11, on 26 iulie 2018 - 12:19, said:

ce vrei tu este o cartela prepaid altceva nu o sa gasesti pe durata a 2 luni. La Vodafone au cartele cu 5€, 20GB pe 28 de zile, dupa 28 de zile reactivezi cu inca 5€. Te costa distractia 10€ si te lafai in internet.
Multumesc de informatie.

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Poate in XXXX, tara de unde vine el, pachet inseamna telefon + cartela sau un fel de abonament pe 1 luna.
La noi este prepay si abonament, el nu vrea prepay, abonament pe 2 luni nu pre apoate sa faca (sau poate si nu ia nici un beneficiu si apoi il anuleaza gratis???).
Deci.... prepay sa fie.
4 Gb... cred ca ofera orice companie.
Daca stai prin orase, oricare, inclusiv Digi.
Daca iesi si pe cimp, orice, poate mai putin Digi.
Bafta ;)

#7
naica53

naica53

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.12.2010

View Postpasilla, on 26 iulie 2018 - 12:20, said:

Prepay este foarte bun si ieftin. Cu 5 euro pe luna ai tot ce vrei.
https://www.orange.r...optiuni-prepay/
Multumesc. O sa ma uit.

View Posttrollerul_de_serviciu, on 26 iulie 2018 - 12:39, said:

Poate in XXXX, tara de unde vine el, pachet inseamna telefon + cartela sau un fel de abonament pe 1 luna.
La noi este prepay si abonament, el nu vrea prepay, abonament pe 2 luni nu pre apoate sa faca (sau poate si nu ia nici un beneficiu si apoi il anuleaza gratis???).
Deci.... prepay sa fie.
4 Gb... cred ca ofera orice companie.
Daca stai prin orase, oricare, inclusiv Digi.
Daca iesi si pe cimp, orice, poate mai putin Digi.
Bafta Posted Image
Cred ca am fost un pic neclar in intrebarea mea. Ma interesa daca exista abonamente mai scurte de 1-2 ani. Acum inteleg ca nu e nici un avantaj, chiar daca ar exista. Deci PrePay este solutia. Merci.

Edited by Barboso, 26 July 2018 - 14:17.
Raspuns la post sters.


#8
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Pre-Paid scrie pe tine

#9
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,037
  • Înscris: 02.09.2005

View Postbusiness11, on 26 iulie 2018 - 12:19, said:

ce vrei tu este o cartela prepaid altceva nu o sa gasesti pe durata a 2 luni. La Vodafone au cartele cu 5€, 20GB pe 28 de zile, dupa 28 de zile reactivezi cu inca 5€. Te costa distractia 10€ si te lafai in internet.
la 4 euro ai 30gb, 35 de zile valabilitate si 1400mb in roaming dupa ce se intoarce acasa :))))

https://www.vodafone...ndard/index.htm

#10
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Parca Telekom are abonament la 7 Euro fara perioada contractuala ;)

https://forum.softpe...a-contractuala/

Daca il folosesti doar 2 luni atunci clar prepaid.

#11
bestdeal14

bestdeal14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 21.09.2008
La Voda au ceva mai bun         https://www.vodafone...onale/index.htm

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate