Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Aplicație PDF vizualizare declarații ANAF.

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Aveți idee cu ce aplicație se pot vizualiza declarațiile anaf pe Android? Nu am reușit nici măcar cu Adobe, aplicația din care sunt făcute.

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Esti sigur ca nu sunt corupte fisierele?

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Mai precis, cum ai incercat si ce se intimpla ?
Eu am folosit vreo 2-3 (adobe, google si au mers OK, pentru niste pdf aiurea, n-am d-alea de la anaf)

#4
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,110
  • Înscris: 05.06.2002
pdf-urile alea editabile?

Edited by Fane, 25 July 2018 - 10:49.


#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,571
  • Înscris: 30.07.2003
Am testat unul de la ANAF cu declaratia 394 si nu merge cu Adobe Reader din Android. Zice ca trebuie deschis doar sub Windows ori MacOS.

Edited by neagu_laurentiu, 25 July 2018 - 10:57.


#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Sunt formulare pdf editabile, cu XML atasat si cu semnatura digitala in ele, nu stiu daca merg sub Android.

Edited by rosix, 25 July 2018 - 10:58.


#7
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Incearca cu office-ul lui microsoft. Ar trebui sa-ti mearga in proba.

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Merg sigur cu Adobe Acrobat Reader, cea mai recenta versiune. Cu versiuni vechi (7,8), nu merge. Asta in Win.
In Android, nu  cred ca merge.

Edited by dorin_2k, 25 July 2018 - 11:06.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Office 2016 ştiu că poate salva documente şi în format PDF. Oare nu se pot deschide şi edita PDF-uri cu Word?
N-am încercat, însă.

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Attached File  Screenshot_2018-07-25-12-08-50-544_com.adobe.reader.png   178.03K   37 downloads
Adobe e instalat ieri, presupun ca în Google play o fi ultima versiune.
Versiunea pe care vreau sa o deschid e cea de după creare, înainte de semnat digital.

Nici word de la Microsoft nu se descurca. Attached File  Screenshot_2018-07-25-12-18-13-660_com.microsoft.office.word.png   168.34K   26 downloads

Edited by slai, 25 July 2018 - 11:14.


#11
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Da tu un intelegi?
Diar in winsau mac merg alea.
Scrie clar

#12
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Se pare ca n-ai noroc, nu mere, csf n-ai csf :)
N-ai nici un calculator la indemina ?
Vrei sa le vizualizezi sau sa le si completezi ?

#13
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Io am Ă®nțeles, dar totuși speram sa fie și Ă®n android o aplicație care le-ar putea deschide.
De completat le completează saga, io ma uit în ele ca mâța în calendar. La ce stufoase și complicate sunt, cred ca dacă completezi manual o declarație de tva sau un 384,te ia direct la psihiatrie după ce termini. Dar s-a întâmplat sa am nevoie de info din ele, și as fi preferat sa pot folosi și telefonul.  Nu merge, asta e.

Edited by slai, 25 July 2018 - 11:38.


#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Daca vrei doar vizualizare in Android exista solutie.Le deschizi in win, faci ps la fiecare pagina si le fac iiar pdf normal (needitabil).
Le vezi apoi in Android.

#15
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Sau iti iei aifon cica: PDF Expert for iOS - $9.99, partial support for ....chestii din astea...

#16
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postslai, on 25 iulie 2018 - 11:34, said:

Io am ĂŽnțeles, dar totuși speram sa fie și ĂŽn android o aplicație care le-ar putea deschide.
De completat le completează saga, io ma uit în ele ca mâța în calendar. La ce stufoase și complicate sunt, cred ca dacă completezi manual o declarație de tva sau un 384,te ia direct la psihiatrie după ce termini. Dar s-a întâmplat sa am nevoie de info din ele, și as fi preferat sa pot folosi și telefonul.  Nu merge, asta e.

Schimba 300 de euro si ia-ti un laptop daca e vorba sa-ti castigi painea... chiar nu merita sa te chiorasti in telefon dupa niste cifre.
Cum am depus recent declaratia unica la ANAF iti spun sigur ca pe PC numai cu ultima versiune de Adobe a mers... deci nu merita sa te chinui.

Edited by rosix, 25 July 2018 - 13:54.


#17
anziano

anziano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 30.04.2014
S-a mai spus aici, se deschide doar dupa regulile lor, din pacate ( windows sau mac). Pentru a vedea  informatii din ele poti converti  pdf-ul in...pdf ( da... cu un convertor pdf ), binenteles noul pdf isi va pierde din caracteristici: securitate, editabilitate etc., iar in plus fata de un pdf din imagini, vei putea copia text din document.

#18
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,848
  • Înscris: 24.04.2013
Din ce spuneti, pare a fi vorba de ceea ce se numeste XFA Forms. S-ar putea sa existe o solutie, dar nu am verificat-o: Foxit MobilePDF (com.foxit.mobile.pdf.lite). Din pacate acesta functionalitate nu e gratis. Merge 7 zile de test, dupa care trebuie platit fie 159EUR o singura data fie 8,99USD pentru o luna (preturi Foxit PhantomPDF Business, care activeaza partea care interpreteaza XFA Forms in aplicatia de Android, la <https://www.foxitsof...e.com/shopping/>).

In Google Play Store, Foxit MobilePDF said:

Advanced features

  • Work on XFA forms (requires subscription to Foxit PhantomPDF Business


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate