Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Netflix sau HboGo ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,146
  • Înscris: 19.09.2005
de continut,
nu au aceasi lista de filme diponibile

Edited by arg, 25 July 2018 - 10:10.


#20
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Nu e mare diferenta, cam 50%.
Arunca un ochi aici, momentan Romania nu e disponibila, dar e cam ca Polonia.
https://unogs.com/countrydetail/

#21
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Niciuna dintre ele. Torrente nenea, Torrente. Torrente-le imi ofera oricand ceea ce imi doresc, de la Filme din anii 40, pana la ultimele Filme din 2018 aparute pe ecran. Si ghici ce? Moca. Cum sa dai bani pentru continut limitat 50 de Filme de toate? Eu sunt cinefil adevarat, daca era prezent pe Netflix sau Hbo toate Filmele care sau produs pana acum de la inceputul Cinematografiei pana acum, atuncea da nenea, ma abonam si eu.

PS, Netflix, nenea, Netflix. Acolo ai mai mult continut decat pe HBO.

Te abonezi la HBO daca esti Fan urzeala, Serialul ala obosit, care il lauda toata lumea. Sau daca esti fan Vikingi, un alt serial oparit. Sau daca vrei sa vezi viitorul, un Westworld cu roboti dar mai mult fara, Daca iti plac serialele cu adolescenti, atunci pe Netflix vei gasi minunatul Serial Flash,Arrow, din astea smechere.

Edited by hwplanet, 25 July 2018 - 11:43.


#22
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Sa inteleg ca esti contra legalitatii ? Ca de boala asta sufera si Netflix si HBO GO, sunt LEGALE.
Si eu am fost fan torente, sincer de cand am cele 2 servicii legale, nu prea am mai deschis laptopul. Chiar daca nu vad cele mai noi filme, imediat dupa aparitie, mi se pare mai comod sa ma asez in pat cu telecomanda de la TV si sa rasfoiesc prin meniurile TV-ului, decat sa caut torente, sa le dau jos, sa caut titrarea care se potriveste, sa le pun pe stick si sa le bag in TV. Plus, ca de obicei dau jos filme/seriale in calitate SD, pe cand la Netflix si HBO, in general e minim full HD sau chiar 4K.

#23
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,146
  • Înscris: 19.09.2005
dar poate imi este lene sa le dau jos si pe urma sa le dau play.... e mai simplu direct din aplicata de pe tv.

#24
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
Nu stiu de HBO, dar am avut cont la Netflix.
Nu prea gasesti filme/seriale de actualitate.
Minim 2-3 ani vechime.Doar cele produse de ei apar relativ rapid.
Intr-un fel se justifica, nu poti sa platesti pentru seriale noi si sa le aduci in RO, daca 80% din romani descarca de le torente.

#25
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Apareau a doua zi cele din universul DC Comics (Supergirl, Flash, Legent of Tommorow, Arrow, etc) plus alte seriale, (Lucifer si multe altele care imi scapa acum).

#26
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
@hwplanet daca erai cinefil adevarat, stiai ca filmele costa bani si macar de rusine plateai un abonament la hbo sau netflix. Nimic nu e gratis in viata asta. Ai ramas in secolul 20 cand puneai decodor in spatele tv-ului ca sa prinzi Hbo si trageai de pe dc++. Nu e mai usor oare sa umblii cu telecomanda tv-ului sau sa dai cast de pe telefon, decat cauta filmul, vezi ce calitate e, descarca-l, cauta subtitare, mai vrei sa-l vezi pe tv, pune-l pe stick sau hd, sau conecteaza-l la hdmi. Si asa ma hotarasc greu la un film, daca mai stau si dupa el sa fac toate astea, imi bag piciorul.

#27
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Sa inteleg ca esti contra legalitatii ? Plus, ca de obicei dau jos filme/seriale in calitate SD, pe cand la Netflix si HBO, in general e minim full HD sau chiar 4K.

Nu sunt contra ilegalitatii. In general Romania are cea mai mare viteza la net, cu peste 10 mega / secunda minim, sa zicem ca poti atinge 30 de mega / secunda. In maxim 5 minute ai luat un Film de 1080p, nu crezi ca e ok? Da. Intr-adevar, insa chiar si asa continutul 4K este redus inafara de cateva Seriale iar pretul abonamentului este prea piperat pentru ceea ce ofera. Gandeste-te si tu, noi nu avem salarii de 2000 de Euro sa ne mai facem astfel de abonamente, am avut si eu abonament, dar mneah, tot continutul ala care-i acolo majoritatea le-am vazut, iar multe din ele nu a reprezentat un interes atat de mare. Ma rog acum depinde, decat sa cumperi pachete de tigari si sa-ti strici sanatatea, mai bine iti faci cont pe HBO Go si lasi tigarile alea.

Quote

@hwplanet daca erai cinefil adevarat, stiai ca filmele costa bani si macar de rusine plateai un abonament la hbo sau netflix.

Stai putin ca e o diferenta. Daca esti cinefil adevarat cumperi Filmele in format Bluray, nu are treaba una cu alta. Nu se duc banii la aia care a facut Filmul, asa ca daca imi place un Film il cumpar in format Bluray direct de la producatori.

Quote

Chiar daca nu vad cele mai noi filme, imediat dupa aparitie, mi se pare mai comod sa ma asez in pat cu telecomanda de la TV si sa rasfoiesc prin meniurile TV-ului, decat sa caut torente, sa le dau jos, sa caut titrarea care se potriveste, sa le pun pe stick si sa le bag in TV.

Samsung ofera un mic soft care tocmai asta face, ofera Cast unde vrei tu pe TV sau pe Telefon printr-un simplu Click. Doar introduci Filmul pe PC/Laptop/Telefon si dai Cast pe TV si apare pe TV prin WI-FI. Deci nu mai ai nevoie nici de stick, nici de nimic HDMI nici de nimic. Dar daca doresti 4K-uri atunci nu se poate asa ca este viteza prea mica ca sa poata sa faca transferul atat de mare... Posted Image Si ca sa nu mai stai sa-l copiezi ca dureaza prea mult, atunci da, iti faci abonament, dar momentan continutul 4K este redus incat sa merite. 1080p este arhisuficient, banuiesc pe masura ce o sa creasca continutul 4K o sa creasca si abonamentele, nu sta nimeni sa ia un Film de pe net de 50 de Giga sa mai fie si praf pe deasupra... :)

Se cam vede in ziua de azi, se fac Filme ieftine si reclama multa. Tocmai ca nu mai e rentabil sa bagi bani multi intr-un Film iar altii sa-l pirateze... si tu sa nu scoti niciun profit. Posted Image Inainte nu era asa, imi aduc aminte de anii 1990-2000, puteai sa urmaresti un Film de la inceput pana la sfarsit, acuma nu se mai pot urmari multe dintre aceste Filme.

Edited by hwplanet, 25 July 2018 - 16:03.


#28
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
@hwplanet deci concluzia este ca noi suntem fraieri ca platim si tu esti baiat destept ca piratezi...

#29
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Posthwplanet, on 25 iulie 2018 - 15:55, said:

Nu sunt contra ilegalitatii. In general Romania are cea mai mare viteza la net, cu peste 10 mega / secunda minim, sa zicem ca poti atinge 30 de mega / secunda. In maxim 5 minute ai luat un Film de 1080p, nu crezi ca e ok? Da. Intr-adevar, insa chiar si asa continutul 4K este redus inafara de cateva Seriale iar pretul abonamentului este prea piperat pentru ceea ce ofera. Gandeste-te si tu, noi nu avem salarii de 2000 de Euro sa ne mai facem astfel de abonamente, am avut si eu abonament, dar mneah, tot continutul ala care-i acolo majoritatea le-am vazut, iar multe din ele nu a reprezentat un interes atat de mare. Ma rog acum depinde, decat sa cumperi pachete de tigari si sa-ti strici sanatatea, mai bine iti faci cont pe HBO Go si lasi tigarile alea.



Stai putin ca e o diferenta. Daca esti cinefil adevarat cumperi Filmele in format Bluray, nu are treaba una cu alta. Nu se duc banii la aia care a facut Filmul, asa ca daca imi place un Film il cumpar in format Bluray direct de la producatori.



Samsung ofera un mic soft care tocmai asta face, ofera Cast unde vrei tu pe TV sau pe Telefon printr-un simplu Click. Doar introduci Filmul pe PC/Laptop/Telefon si dai Cast pe TV si apare pe TV prin WI-FI. Deci nu mai ai nevoie nici de stick, nici de nimic HDMI nici de nimic. Dar daca doresti 4K-uri atunci nu se poate asa ca este viteza prea mica ca sa poata sa faca transferul atat de mare... Posted Image Si ca sa nu mai stai sa-l copiezi ca dureaza prea mult, atunci da, iti faci abonament, dar momentan continutul 4K este redus incat sa merite. 1080p este arhisuficient, banuiesc pe masura ce o sa creasca continutul 4K o sa creasca si abonamentele, nu sta nimeni sa ia un Film de pe net de 50 de Giga sa mai fie si praf pe deasupra... Posted Image

Se cam vede in ziua de azi, se fac Filme ieftine si reclama multa. Tocmai ca nu mai e rentabil sa bagi bani multi intr-un Film iar altii sa-l pirateze... si tu sa nu scoti niciun profit. Posted Image Inainte nu era asa, imi aduc aminte de anii 1990-2000, puteai sa urmaresti un Film de la inceput pana la sfarsit, acuma nu se mai pot urmari multe dintre aceste Filme.
o sa activez perioada de o luna si apoi o sa imi fac o idee. Intr-adevar renteaza mai bine, sa te mai asociezi cu un prieten si sa iei abonamentul de 12 euro, singur mi se pare ca ar costa destul de mult, pe langa cheltuielile cu cablul tv, netul etc. Oricum, serialele facute de cei de la Netflix sunt foarte bune (din ce am vazut comentariile si reclamele pe diferite site-uri), iar daca esti pasionat de seriale consider ca aici le gasesti, de filme, ramane de vazut...

#30
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Ideal e in 4, te ajunge cam 15 lei/luna, iar la HBOGO in 2, 10 lei/luna.

#31
juNk

juNk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 04.07.2006
Sunt doua platforme complet diferite, asta in primul rand.

De asemenea, HBO are in proportie de 90% productii HBO pe care nu le poti vedea in alta parte ( si majoritatea serialelor, documentarelor HBO aproape ca nu se pot compara cu nimic ).

Netflix este muuult mai divers, pe langa productile proprii, au si filme, seriale, standup, animatii de la diverse case de productii.

Personal, le am pe amandoua ( HBO GO il am gratis de la Digi odata cu pachetul HBO ) si prefer Netflix datorita diversitatii dar si al platformei user-friendly

#32
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Si eu le recomand pe amandoua, au in comun maxim 5% filme si seriale, restul sunt diferite. La HboGo apar filmele noi mai repede ca la Netflix, de ex. saptamana trecuta au aparut Logan, Wonder women, Valerian and the.... In schimb Netflix are un numar mai mare de materiale, mult mai diversificate, o mai buna calitate a imaginii si o interfata mult mai prietenoasa si functionabila. Sa nu uitam si vechimea in "meserie" a Netflixului.

#33
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
O chestie ciudata la Netflix....deci daca ma conectez prin consola de PS3 sau PS4 in timp ce ma "plimb" cu telecomanda peste titluri imi apare automat si trailerul in coltul din dreapta sus, in schimb daca ma conectez direct la TV chiar daca ma "plimb" peste titluri nu mai apare trailerul.....stie cineva de ce?

#34
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Partea smart a TV-ului este mult mai slabă dpdv al performanțelor, așa că implementează un set mai mic de facilități.

#35
PopMonica94

PopMonica94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.07.2017
Netflix pentru seriale
HBO-GO pentru filme

#36
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Nici unu nici altu, prefer sa descarc, *cough cough*.
HBO sa zicem.Posted Image

Edited by g0dafk, 05 October 2018 - 23:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate