Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Operation Red Sea (2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 19.05.2002
Inspirat de fapte reale:comando chinez in Yemen pentru evacuarea chinezilor surprinsi de lovitura de stat...
Foarte bine facut desi scopul propagandistic este evident.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Propaganda in favoare cui?A chinezilor,a loviturii de stat sau a yemenitilor?

#3
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Nu conteaza, propaganda sa fie. Inca un film care nu merita vazut.

#4
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 19.05.2002
...vezi si tu!
Chiar merita vazut.

Posted Image

Edited by drgroza, 25 July 2018 - 07:19.


#5
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
IMDB: Hong hai xing dong (2018)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7sOD1Qc0O4M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005

View Postadisz, on 25 iulie 2018 - 07:09, said:

Propaganda in favoare cui?A chinezilor,a loviturii de stat sau a yemenitilor?
Cum a cui? A Chinei, firește. Să vază lumea cît de bună e armata chineză și cum face ea ca americanii - transportă trupe, elicoptere, tancuri în orice colț al globului și învinge tot ce mișcă...
Da' mi-au plăcut clonele de Hummer.

#7
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,211
  • Înscris: 28.04.2003
Astia il copiaza pe rambo doar ca e mai galben si cu ochii migalati, ce m-am distrat vazand doar trailerul.
Dar din pacate nu merita vazuta balaria asta, m-am saturat si de porcariile americane, daramite de clone de porcarii.

#8
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postdrgroza, on 25 iulie 2018 - 06:09, said:

Operation Red Sea (2018)
Inspirat de fapte reale:comando chinez in Yemen pentru evacuarea chinezilor surprinsi de lovitura de stat...
Foarte bine facut desi scopul propagandistic este evident.
Mama, super filmul ! abia astept sa apara si in cinematografele din Romania.
E cu actiune cat cuprinde, drama, comedie si mai ales inspirat din fapte reale sus mentionate !

Din pacate vad ca nu apare in lista de filme difuzate in Bucuresti Posted Image
Attached File  cinema.city.png   327.04K   7 downloads

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postsuper8, on 25 iulie 2018 - 13:08, said:

Mama, super filmul ! abia astept sa apara si in cinematografele din Romania.

Pai deja a aparut.In cinematografele "home".Posted Image

#10
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
Vazut.
De banii care-i dai ,la curent, timp de 2 ore si jumate ,chinezu te improasca cu gloante, bombe, impuscaturi , avioane , vapoare , drone , tancuri .....sper sa nu fi uitat ceva.
Adica tot tacamul . Spre final si uitasem de la ce s-au luat. De fapt nici nu mai conta .
Comparativ , toti Rambo la un loc par copii care se joaca cu puta-n nisipar fata de astia .

#11
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Hai ca nu este chiar rau.
Ce scule pentru "tiroliane" folosesc. Posted Image

Edited by razvan_u, 29 July 2018 - 12:38.


#12
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Dupa ce am vazut tot filmul de la mine are nota 8.
Nu este mai slab decat un film de genul asta facut de americani.

Surprinzator de bun.

#13
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,211
  • Înscris: 28.04.2003
man, genu asta de filme sunt filme propagandistice, hai sa aratam ce tare e armata noastra si ce tare suntem noi. Se faceau si la noi pe vremea lu' raposatu' si la americani o groaza, inclusiv filmele mai normale care au tot felul de sugestii de patriotism inserate, steagul lui peste prajit, anumite bauturi americane, anumite masini, marci de mancare, armele lui peste prajit care sunt cele mai bune, etc etc...
Si mizeria asta de film e o clona de film propagandistic american. Dupa ce ti s-a acrit de alea americane sa vezi pe asta chinezesc, e ca si cum ai trece de la filme artistice la telenovele de bollywood.
M-am saturat de porcarii de filme in ultimul timp. Nimic sa te dea pe spate, numai remake-uri si balarii. Parca nu mai au astia imaginatie desi sunt 10000000 de carti dupa care se pot face filme frumoase. Am fost ieri la cinema in baneasa si nu am avut la ce sa ma uit. Numai porcarii. Am plecat de acolo cu un gust acru in gura.
Pana si Jackie Chan a baut ciorba de gaina zapacita si s-a prostit rau. Odata cu varsta. Ultimele lui 10 filme sunt tot niste propagandistice din astea care nu i-as da decat 3-4 puncte.
La ce filme superbe de comedie combinate cu arte martiale facea omu inainte si la ce filme a ajuns sa faca ti se face greata. Kung Fu Yoga e un exemplu de mizerie propagandistica in care vedem tehnologia chinezeasca in desfasurare dar interpretarea arstistica ar fi iesit mai bine daca se foloseau niste autisti.

#14
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 19.05.2002
Totusi China si-a salvat cetatenii surprinsi in tara aia...cu mult sacrificiu si eroism.
Noi nu avem de unde sti dar cred ca-i mishto sa fi undeva surprins si tara sa trimita eliberatori bine antrenati.
Adica sa aiba grija de tine...ca cetatean.
Cam asta-i cu propaganda.

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Propaganda in sus,propaganda in jos,da' cea mai buna propaganda este cea bazata pe fapte reale.Iar acest film exact asta face.

#16
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,211
  • Înscris: 28.04.2003
cand ii vezi pe chinezii aia ca se incrunta sa para duri si alearga ca niste rate te pufneste rasul apoi plansul. E un film naspa. M-am saturat de telenovele americane sau chinezesti sau orice ar fi ele

#17
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.04.2007
Dupa prima jumatate de ora relativ impresionat de filmul asta chinezesc. Nu am greturi ca ii copiaza pe americani ,etc. Se vede ca s-au chinuit ceva pt filmul asta,nu e o janghina de holy-lemn clasa B.
Bravo lor !
La o adica,ca o paranteza,inca e multa lume reticenta de orice chinezesc pana nu pun mana pe ceva de calitate al lor.
Oricum, americanii ar saliva sa vada asta
Language Mandarin
Budget US$70 million
Box office US$579.2 million :D

Edited by AdrianHH, 22 October 2018 - 12:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate