Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Western Digital inchide o fabrica importanta de HDD

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Western Digital inchide o fabrica importanta de HDD din Malaezia. Vanzarile de HDD WD au scazut drastic. De la 550 mil. unitati vandute in 2014 au ajuns la 400 mil. in 2017.
Cred ca si-au dat si ei seama ca viitorul este al SSD-urilor.

Eu ma bucur, sper sa avem parte de preturi si mai mici la SDD-uri. Problema este la fiabilitate? Parerile sunt contradictorii. Unii spun ca ssd-urile inca nu sunt fiabile si nu se risca nimeni sa le foloseasca la stocare. Altii sunt de parere ca ssd-urile sunt rezistente si pot suporta sute/mii de TB scrisi.




Western Digital Shuttering HDD Factory: WD To Increase Production Of SSDs Due To Evolving Consumer Demands

https://www.tomshard...ysia,37473.html
https://www.mysmartp...ity-production/

--------------------


"Western Digital, unul dintre cei mai mari producatori de HDD-uri din lume, va face anul viitor o miscare importanta. Fabrica de HDD-uri din Malaysia  va fi inchisa, iar compania se va focusa pe dezvoltarea si fabricarea solutiilor de stocare de tip SSD.
Chiar daca HDD-ul este in prezent cea mai avantajoasa solutie de stocare cu un raport foarte bun intre pret si capacitatea de stocare, viitorul este clar al SSD-urilor, iar WD este constienta de acest lucru. Compania va inchide probabil fabrica sau o va transforma intr-o linie de asamblare pentru SSD-uri."

sursa arena

Edited by MembruAnonim, 24 July 2018 - 18:07.


#2
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Incă n-am folosit SSD-uri......dar poate va veni o zi in care voi fi nevoit sa fac asta. Posted Image
Pâna atunci, merg pe solutia ,, bătranească '' cu HDD-uri !! Posted Image

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Iti recomand cu incredere un ssd pt sistemul de operare. Orice vei face ti se va misca extraordinar de rapid. Chiar si o banala dezarhivare.
Apropo, Samsung a scazut preturile. Poti lua EVO 860 250 GB cu doar ~350 lei. Eu l-am luat din pacate cu 450 lei. Asa erau preturile anii trecuti.

Edited by MembruAnonim, 24 July 2018 - 18:12.


#4
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,068
  • Înscris: 06.01.2007

View Postdalu364, on 24 iulie 2018 - 18:08, said:

Incă n-am folosit SSD-uri......dar poate va veni o zi in care voi fi nevoit sa fac asta. Posted Image
Pâna atunci, merg pe solutia ,, bătranească '' cu HDD-uri !! Posted Image
Faci o foarte mare greseala. Am folosit SSD inca de cand un 30GB costa 800 lei SH. E cel mai important upgrade. Procesor, memorie, video sunt pistol cu apa pe langa SSD.
Pentru unul care lucreaza cu calculatorul, pentru jocuri o fi altceva.
Nu mi-a crapat niciun SSD pana acum. HDD uri mai multe, vreo 5 imi dau erori de citire. In laptop supus vibratiilor ce-i drept.
Acum cu SSD, nu-mi pasa, stiu ca nu crapa pentru o izbitura.

Dar timpul de acces fata de un HDD rupe, nu exista comparatie. Prefer sa lucrez pe un laptop cu SSD DDR2 procesor vechi T7200 sa zicem, decat unul cu cel mai rapid procesor memorie dar fara SSD. Se misca mai cursiv.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate