Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ax butuc qr alexrims td24

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
Salutare .
Am o biciclete mongoose , cu roti alexrims td24
Nu ma pricep la biciclete deloc , insa astazi cand am observat ca se aude o oarece huruiala de la roata din spate , cand o ridicam si invarteam , am simtit nevoia sa o desfac 'sa vad de ce merge' Posted Image
Moment in care a venit si tata , sa 'imi dea o mana de ajutor' . Numarand noi bilele , avea 9 pe fiecare parte . Nu stiu cum a facut de m-a pus sa bag inca o bila , o a 10a , pe fiecare parte . Nu am reusit decat pe partea cu pinioanele . Am crezut ca are dreptate , fiindca erau 9 bile si cam era gol intre ele . Probabil ca , atunci cand se punea si axul , se centra in cele 9...
In fine , prea tarziu pt regrete acum Posted Image

Acum , problema este ca , s-a stricat axul ( cel cu filet -filetul in sine s a stricat chiar - , pe care vin conurile , nu cel subtire de la Quick Release) . si un con .
Interiorul jantei pare ok , cel putin la 'lumina intunericului '
Se gaseste asa ceva de schimb , sau trebuie sa iau butucul cu totul ?
Ce caracteristici trebuie sa aibe , pentru a se potrivi la bicicleta mea ?
Daca trebuie schimbat butucul cu totul ,de unde sa-l procur ? raport pret calitate ok .
Ce draga imi era bicicleta asta :cry: Posted Image !

Edited by Campers, 23 July 2018 - 23:15.


#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
se gaseste dar depide de butuc

Daca e unul noname ieftin nu se gaseste

#3
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
La orice magazin cu piese de biciclete gasesti ax de spate de Mountain Bike (10mm) cu conuri si coronite cu bile. De preferat ar fi sa iei 3 coronite cu bile si sa pui doar bilele.

Edited by Tort, 24 July 2018 - 08:21.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sau poți merge la un service de biciclete. Dacă știi atât de puțin despre mecanica unui butuc încât să strici ceva ce mergea, ai șanse ca și după ce cumperi noul ax să ai același rezultat.
Conurile, chiar dacă în teorie sunt la fel, în practică diferă de la un model la altul. În funcție de asta se alege și diametrul bilelor și sistemul de protecție la apă.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate