Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

ING Pay - plata cu telefonul

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#109
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006
https://www.profit.r...erala-18568107?

#110
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,430
  • Înscris: 05.07.2018
Aia este o eroare, nu furt, dupa cum rezulta din articol.

#111
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006
De unde anume din articol rezulta ca e furt? Ca eu am inteles de acolo ca ar returna sumele (presupun ca automat, ca altfel e furt, ca poate nu toti se prind de lipsa sumei si fac cerere sa le fie returnati banii).

#112
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,430
  • Înscris: 05.07.2018
E vorba de cifre, nu de bani, in sine.

Clienți ING s-au trezit cu bani lipsă din conturi 

Deja doua greseli: una gramaticala, una de exprimare. Barem daca era vreo revista gen Can-can sau Libertatea, mai ziceam.

#113
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

 camsonat, on 08 octombrie 2018 - 16:53, said:

Am de cca 5 ani 2 facturi ce se platesc cu direct debit. Nu a existat situatie in care banca/aplicatia sa nu execute plata. Au existat situatii in care furnizorii au transmis bancii factura tarziu.

Eu am mult mai multe. Este vorba despre scan and pay.

#114
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006

 Puferiu_, on 08 octombrie 2018 - 18:53, said:

E vorba de cifre, nu de bani, in sine.
Sa te vad io cum mai platesti la magazin cu cardul cand nu mai ai cifre in cont :lol:

#115
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Din vreo 5 tranzactii in weekend am avut una dublata; au returnat banii aseara pe la 11. Sper sa ia masuri si sa nu se mai intample asa ceva; chiar daca au rezolvat destul de rapid e cam rusinos...

#116
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

 c6t9, on 08 octombrie 2018 - 14:23, said:

[...] Singura grijă a angajaților ING era dacă aduci salariul la ei sau nu.
Nu fiti uraciosi! Am dus salariul la ei, dar si comisioanele sunt zero Posted Image Nu mai am nici un stres cand trebuie sa scot bani dintr-o localitate in care exista un singur bancomat, care sigur nu e al ING-ului Posted Image sau cand fac o plata si nu-mi pasa al cui e POS-ul. Deocamdata singura mea preocupare este sa ma prind unde sunt pozitionati senzorii POS-urilor Posted Image. Mi Note 3, adica telefonul din dotare, inteleg ca il are in partea superioara asa ca baleiez cu "fruntea" lui  POS-urile pana piuie fericite ca mi-au gasit... chinezaria Posted Image

#117
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Nu sunt, dar când îți arde acoperișul, nu întrebi dacă nu vrei să stai la masă... Chiar nu înțeleg ăștia care fac politicile, că lumea nu mai este la nivelul anilor 60?

#118
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Salut.
Are careva instalat aplicatia Revolut? Daca da, va mai merge ING Pay? eu am probleme de cand am instalat Revolut si doresc sa stiu daca sunt singurul.

#119
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006
La mine merg perfect amandoua. Am platit de dimineata folosing ING pay. Uita-te daca ai bifat ING din setarile NFC-ului la Tap and Pay.

#120
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009

 Seraph, on 16 octombrie 2018 - 12:26, said:

La mine merg perfect amandoua. Am platit de dimineata folosing ING pay. Uita-te daca ai bifat ING din setarile NFC-ului la Tap and Pay.
Am setarea facuta. ING pay este default setting.
Incerc sa curat cache memory sa vad ce se intampla...

Multumesc pentru feedback

#121
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Cred ca am gasit problema. Cumva imi apare la ING Pay "activ pe alt telefon".
Am facut o reinstalare de aplicatie pentru ca nu ma puteam loga in HomeBank, daca ma gandesc bine de atunci apare problema (a fost in aceiasi zi cu Revolut de aia ma ducea capul la acea aplicatie :) )

Cine stie cum sa rezolv problema asta? Nu vad nici o optiune sa ii arat ca ii acelasi telefon.

Off-Topic: voua nu va face aplicatia HomeBank figuri, in sensul ca nu va puteti loga? Introduc parola si intra in aplicatie dar intr-o fractiune de secunda ma scoate fara mesaj de eraore...

#122
ovi_jer

ovi_jer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 14.01.2007
Daca ai dezinstalat si instalat din nou aplicatia se considera alt telefon.Intri in aplicatie,te loghezi,stergi cardul virtual si ii dai adaugare din nou .

#123
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Eu am avut "activ pe alt telefon" dupa o resetare a telefonului si a trebuit sa sterg cardul virtual si sa fac altul pentru plati cu telefonul. In rest aplicatia era functionala.

#124
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Rezolvat cu dezactivare card virtual si creat de la inceput altul.
Dar aplicatia tot dezastrul este, imi ia minim 10 incercari sa ma pot identifica si sa pot efectua ceva activitati in aplicatie...

#125
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Aveti idee ce inseamna sa am telefonul inregistrat?
La pasul "Activare card virtual" imi apare: "Poţi adăuga un card virtual doar pe un telefon înregistrat."

#126
alexsama

alexsama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.01.2011
Intrebare, pot cumva sa folosesc ingpay cu smartwatchul samsung cumva? Sau, se poate oricum altcumva sa platesc cu ceasul direct? Din ce vad samsung pay nu e suportat in Ro.

Edited by alexsama, 05 December 2018 - 23:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate