Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Restaurantele din Romania

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,819
  • Înscris: 13.07.2011

 eiffel, on 24 iulie 2018 - 15:38, said:

In Austria am fost de vreo 2-3 ori la un Mac in zona turistica din centrul Vienei - era de 10 ori mai lejer la ora mesei decat un Mac de aici - poate 10-15 persoane maxim in tot localul si nimeni la coada.
In ani diferiti.

in zonele turistice cred ca Mcul merge cel mai slab, acolo lumea prefera sa manance ceva mai traditional chiar daca isi iau in general teapa, doar ceva snack-uri mai mananca de la Mc. Dar in general restul restaurantelor pe care le cunosc sunt foarte frecventate.

#38
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007
In Italia Mc-urile din zonele centrale din orase turistice (in Florenta, Milano, Rimini) sunt foarte aglomerate, la fel si in Atena ... doar cele de la marginea orasului, de prin mall-uri nu au prea multi clienti. Prin Austria da, nu se prea ingramadeste lumea la Mc-uri.

#39
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Cam peste tot pe unde am fost, si aproape am cam terminat cu tarile din Europan, in tarile din Vest Mac-ul e plin doar in zonele turistice si atat.
Motivele pot fi multe - pretul sau gustul relativ acelasi peste tot. Si in general cei tineri sunt clientii majoritari si aici.

In Austria, la Mac din zona non turistica e pustiu - in conditiile in care in centru sunt totusi clienti - majoritatea turisti.
La noi majoritatea sunt romani si e aglomerat la ora de varf indiferent de locatie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate