Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Masina de spalat care invarte mai lent decat normal

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
valeriatr

valeriatr

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2018
Buna ziua, alalteri am spalat cu masina matusei mele foarte putine rufe si este din masinele cu capac sus si care au un nivel de apa.Aveam gandit sa pun apa pana la nivelul minim dar mama mia folosit parte din apa si mam gandit ca nu se intampla nimic daca spal cu mai putina apa .Sa fi ramas o palma dedesupt la nivelul minim de apa adica unde pune L care eu cred ca este nivelul minim.Ieri mama a spalat cu masina si mia zis ca ce iam facut ca nu mai invarte cum trebuie ca este mai lenta.Cand am puso eu la spalat vibra masina dar umpluta de mama nu mai vibra.Ma simt prost ca poate sa defectat din cauza ca nu iam pus sificienta apa si as vrea sa stiu daca este din cauza asta si ce problema ar putea avea masina fiindca matusa mea sta intrun sat indepartat de orase si e greu sa ajunga aicia cineva sa repare.Daca stiti si preturi aproximative.Multumesc.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,259
  • Înscris: 01.12.2001
E masina manuala, semiautomata sau automata? Nume, model.
La care pui tu apa pana la semn? Sau poate e magla?

Asta e. Ai stricat-o!

#3
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Daca doresti raspunsuri pertinente da mai multe  amanunte despre masina sau indica macar tipul(marca)! Nimeni nu poate ghici dar este aproape imposibil sa fie de le folosirea unei cantitati de apa mai mici. Posibil :curea slaba care patineaza; fulie care se roteste pe ax; motor defect.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 valeriatr, on 23 iulie 2018 - 04:06, said:

Buna ziua, alalteri am spalat cu masina matusei mele foarte putine rufe si este din masinele cu capac sus si care au un nivel de apa.Aveam gandit sa pun apa pana la nivelul minim dar mama mia folosit parte din apa si mam gandit ca nu se intampla nimic daca spal cu mai putina apa .Sa fi ramas o palma dedesupt la nivelul minim de apa adica unde pune L care eu cred ca este nivelul minim.Ieri mama a spalat cu masina si mia zis ca ce iam facut ca nu mai invarte cum trebuie ca este mai lenta.Cand am puso eu la spalat vibra masina dar umpluta de mama nu mai vibra.Ma simt prost ca poate sa defectat din cauza ca nu iam pus sificienta apa si as vrea sa stiu daca este din cauza asta si ce problema ar putea avea masina fiindca matusa mea sta intrun sat indepartat de orase si e greu sa ajunga aicia cineva sa repare.Daca stiti si preturi aproximative.Multumesc.

Din ciclul eu,tu si Ovidiu.
Acu cine- prorietarul masinii:mama care spala sau matusa care sta departe de orase?
Du-te si incearca masina din nou,de data asta cu apa si hainele corespunzatoare?
Poti explica cele subliniate cu albastru?

#5
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 valeriatr, on 23 iulie 2018 - 04:06, said:

poate sa defectat din cauza ca nu iam pus sificienta apa

Mai degraba sa defectat din lipsa de cratime...

#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
Nu are nimic , este Albalux clasic , apa cum ii pui - rece sau calda .
Din motiv ca erau prea putine haine vibreaza , pala de la elice le aduna intr-un singur loc, ghemotoc si apare excentricitatea , de aici si vibratia . Cand nu ai altceva la indemana pui prosoape la spalat sa echilibrezi dinamic , asa e si la cele automate dar exista si buton de 1/2 cantitate .
La acea masina inafara de curea nu ai ce strica , se poate regla si mai dai cu talc din an in an sa nu patineze .

Edited by ldpe, 23 July 2018 - 08:47.


#7
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 18.04.2007
Dacă e lipsită de vlagă, abia se mișcă, practic nu se poate folosi la spălat, verifică (și schimbă) condensatorul de la motor.

#8
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011
Dacã nu curge apã din ea, se rezolvã ușor cu întinsul curelei.

#9
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
Au 50 de ani totusi...

#10
valeriatr

valeriatr

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2018
Masina de spalat este Arctic WTT5P si cred ca es semiautomata dar nu sunt sigura .Trebuie sai pui apa tu ca ea nu isi ia si la tara nu avem cum chiar daca ar putea.Am incercat sa punem masina de spalat normal de fapt mama a incercato si zice ca ea o vede ca se invarte mai lent duoa ce am spalat eu cu ea.Am folosit apa calda.

 adisz, on 23 iulie 2018 - 07:33, said:



Din ciclul eu,tu si Ovidiu.
Acu cine- prorietarul masinii:mama care spala sau matusa care sta departe de orase?
Du-te si incearca masina din nou,de data asta cu apa si hainele corespunzatoare?
Poti explica cele subliniate cu albastru?
    

Este masina din alea care are cuva cu niste semne unde pune L, M si H.La asta ma refer cand zic de nivelul apei ca eu cred ca semnele alea sunt pentru asta.Masina es artic si am pus modelul mai jus.Multumesc pentru raspuns.

 dorin_2k, on 23 iulie 2018 - 04:41, said:

E masina manuala, semiautomata sau automata? Nume, model.
La care pui tu apa pana la semn? Sau poate e magla?

Modelul este Arctic WTT5P.Daca as putea as urca o poza dar pune trei nivele unul pus cu L  altul M si altul H si eu cred ca alea sunt nivelele care supun ca inseamna jos mediu si inalt in engleza.
Nu stiu ce e aia magla.
Asta e. Ai stricat-o!

 iuliean50, on 23 iulie 2018 - 06:02, said:

Daca doresti raspunsuri pertinente da mai multe  amanunte despre masina sau indica macar tipul(marca)! Nimeni nu poate ghici dar este aproape imposibil sa fie de le folosirea unei cantitati de apa mai mici. Posibil :curea slaba care patineaza; fulie care se roteste pe ax; motor defect.

Este masina Arctic WTT5P.Multumesc.

#11
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
"Este masina Arctic WTT5P."
5P nu exista la Artcic
85P sau 100P
Uita-te si scrie corect denumirea.
Una peste alta este o masina semiautomata de spalat mai scumpa decat una automata dar este alta discutie.

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Tare folositoare ar fi o carte de gramatica Posted Image

#13
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016
Raspundeti-i fetii la obiect, lasati fitele. E posibil sa fii prins scama intre paleta si cuva si din cauza asta sa mearga mai greu. Ca sa verifici indeparteaza cureaua dintre motor si paleta si vezi cit de usor se roteste si motorul si paleta. In functie de constatari iei masurile necesare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate