Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

DIGI stick internet USB

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017
Am un stick de internet 3G de la DIGI de pe vremea cand il primeai gratuit daca aveai deja contract la internet la ei.
De pe el apare ca am utilizat luna aceasta 6,6 GB date mobile si in contul meu digi apare ca am trafic de date inclus pe el 5 GB.

Intrebari:
1. La factura care va veni in august voi plati in plus pentru ca am utilizat peste limita?
2. In cont imi indica urmatoarea treaba: ''Data de resetare a traficului de internet mobil la viteza superioara este 2018-08-05''. Ce inseamna mai exact? Ca dupa aceasta limita (5 GB) am internet cu o viteza mai mica pana la aceasta data? (Adevarul e ca asa am in acest moment)
3. Tot in cont imi apare ca stick-ul este inregistrat sub un nr. de telefon, as putea primi apeluri pe acesta daca as baga SIM-ul intr-un telefon? Mentionez ca nu am contract de telefonie la ei.

Edited by Eltronik, 22 July 2018 - 12:47.


#2
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostEltronik, on 22 iulie 2018 - 12:42, said:

Am un stick de internet 3G de la DIGI de pe vremea cand il primeai gratuit daca aveai deja contract la internet la ei.
De pe el apare ca am utilizat luna aceasta 6,6 GB date mobile si in contul meu digi apare ca am trafic de date inclus pe el 5 GB.

Intrebari:
2. In cont imi indica urmatoarea treaba: ''Data de resetare a traficului de internet mobil la viteza superioara este 2018-08-05''. Ce inseamna mai exact? Ca dupa aceasta limita am internet cu o viteza mai mica? (Adevarul e ca asa am in acest moment)
3. Tot in cont imi apare ca stick-ul este inregistrat sub un nr. de telefon, as putea primi apeluri pe acesta daca as baga SIM-ul intr-un telefon? Mentionez ca nu am contract de telefonie la ei.
2.2018-08-05 este data de resetare a traficului de internet.Atunci primești cantitatea întreaga de trafic (5GB).
3.Nu.

Edited by Nimcid25, 22 July 2018 - 12:45.


#3
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,520
  • Înscris: 16.12.2006
1. Nu vei plati in plus, ai trafic nelimitat. 5 GB sunt inclusi la viteza maxima (fara limitari). Dupa ce consumi aia 5 GB iti scade (iti este limitata) viteza la 128 Kbps.

2. In fiecare luna ti se reseteaza traficul de internet, in cazul tau, data de resetare a traficului este 5 ale lunii. Deci, din 5 august o sa iti mearga iarasi la viteze ok si nu o sa te mai limiteze la 128 Kbps.

3. Nu poti sa suni sau sa primesti apeluri pe acel SIM, SIM-ul este doar de date. Partea de voce este dezactivata.

#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
1. Nu

#5
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017
Multumesc pentru lamuriri !

#6
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Activează serviciul voip şi poti vorbi de pe acel sim card dacă-l bagi în smartphon.
De primit nu poti primi apeluri.

#7
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Poți să detaliezi, te rog, cum se activează serviciul voip pe o cartelă de date? În digicare există doar opțiunea de vizualizare cost pentru simul împerecheat cu modemul de date. Mersi.

#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
E activat deja.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate