Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Disperare

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#37
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016

View PostAkasiv, on 22 iulie 2018 - 11:23, said:

Balneokinetoterapie sau psihologie?
Balenoterapie mai bine ca tot esti din Constanta....

#38
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostAkasiv, on 22 iulie 2018 - 12:17, said:

Disperare fiindcă timpul trece. Sunt "năbădăioasă" deoarece de aproape o oră nimeni nu m-a ajutat cu nimic, nimeni în domeniu nu îmi arunca o informație folositoare, doar detalii ce nu duc nicăieri. Din cauza asta am ajuns să cer aici păreri, din cauza amestecușului din cap
Muhaha, poate nu iti dai seaman, dar:
1. ai cam repetat tot ce-am zis eu, nimic in plus
2. toate chestiile alea sint bile negre pentru tine ;)
Exemplu: de o ora nu ma ajuta nimeni.
Contra exemplu sau explicatie ajutatoare: ai mentionat psihologie.
Acolo se rezolva lucrurile intr-o ora ?
Pai, cam nu, uneori dureaza si ani de zile si, 99.9999% in nici un caz o ora..

#39
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostAkasiv, on 22 iulie 2018 - 12:30, said:

Mai bine stăteam în banca mea și nu mai întrebam nimic...

lasa victimizarea, poti sa ai o parere buna despre tine (toata lumea are), dar faptul ca ai ramas corigenta spune multe :)... banuiesc ca ai fost la un liceu destul de slab :) (nu stiu ce scoala, ce profesor isi permite sa lase corigenti inainte de bac, in niciun caz o scoala de prestigiu ;) )...

Doi la mana, majoritatea joburilor mici sunt ocupate de tineri, de studenti  care vor sa castige un ban in plus :)... asa ca, nu e o rusine sa lucrezi pentru un an, doi ;)... chiar te ajuta :)

Si nu exista numarul magic, la varsta x o sa am tot si nu o sa am nicio grija :)...nu exista asa ceva, iei totul pe etape ;)

Eu inteleg ca tu crezi ca ai ramas in urma, dar ai sansa de a lua o decizie calculata ;), profita de ea

#40
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 28.04.2006
Eu as face videochat, 1k pe luna e ok.
Timp in care si inveti.

#41
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View PostAkasiv, on 22 iulie 2018 - 12:17, said:

de aproape o oră nimeni nu m-a ajutat cu nimic, nimeni în domeniu nu îmi arunca o informație folositoare, doar detalii ce nu duc nicăieri
Fiindca tu doresti sa auzi doar ce vrei, nu cum e realitatea.Problema de fond e la tine, nu la lista de facultati inutile.

#42
Akasiv

Akasiv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.07.2018

View Posttrollerul_de_serviciu, on 22 iulie 2018 - 12:34, said:


Muhaha, poate nu iti dai seaman, dar:
1. ai cam repetat tot ce-am zis eu, nimic in plus
2. toate chestiile alea sint bile negre pentru tine ;)
Exemplu: de o ora nu ma ajuta nimeni.
Contra exemplu sau explicatie ajutatoare: ai mentionat psihologie.
Acolo se rezolva lucrurile intr-o ora ?
Pai, cam nu, uneori dureaza si ani de zile si, 99.9999% in nici un caz o ora..
1.Da, asta a fost ideea
2.Da, din cauza asta vorbesc cu necunoscuți și cer păreri, pentru că doresc ajutor cu "bilele negre"
Nu are nicio logică ce încerci să spui. Dacă nu mă ajuți, gata!


#43
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostAkasiv, on 22 iulie 2018 - 12:22, said:

Dacă doresc păreri despre facultăți înseamnă că am plăcerea de a lucra cu intelectul . La 18 ani nu optez pentru forța fizică. Deci de ce îți irosești timpul?
Atunci de ce ai ramas corigenta? Mai bine iti gasesti un patronake care sa te intretina... (in cazul in care esti cat de cat inzestrata de mama natura Posted Image )

Edited by YourFan, 22 July 2018 - 12:48.


#44
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostYourFan, on 22 iulie 2018 - 12:45, said:

Atunci de ce ai ramas corigenta? Mai bine iti gasesti un patronake care sa te intretina... (in cazul in care esti cat de cat inzestrata de mama natura Posted Image )

lasa corigenta, eu nu inteleg ce a vrut sa zica :))... vrea pareri despre facultati ca sa ne arate ca e intelectuala.....habar n-are ce inseamna sa fii intelectual :))

#45
Akasiv

Akasiv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.07.2018

View Postjimi91, on 22 iulie 2018 - 12:40, said:



lasa victimizarea, poti sa ai o parere buna despre tine (toata lumea are), dar faptul ca ai ramas corigenta spune multe :)... banuiesc ca ai fost la un liceu destul de slab :) (nu stiu ce scoala, ce profesor isi permite sa lase corigenti inainte de bac, in niciun caz o scoala de prestigiu ;) )...

Doi la mana, majoritatea joburilor mici sunt ocupate de tineri, de studenti  care vor sa castige un ban in plus :)... asa ca, nu e o rusine sa lucrezi pentru un an, doi ;)... chiar te ajuta :)

Si nu exista numarul magic, la varsta x o sa am tot si nu o sa am nicio grija :)...nu exista asa ceva, iei totul pe etape ;)

Eu inteleg ca tu crezi ca ai ramas in urma, dar ai sansa de a lua o decizie calculata ;), profita de ea
Fix contrariul. Liceul cel mai bine văzut. Problemele cu profesorul au fost personale, recunoscute de el la final. Nu își permit să lase înainte de bac? Chiar le face o deosebită plăcere. Din cauza asta nu doresc să deschid subiectul. Nu doresc să lucrez, întreb de facultăți aici. Mi s-au îngustat posibilitățile de a ajunge unde doream și voiam păreri legate de ce pot face mai departe. Par isterică, dar mă cert cu lume ce aruncă ușor niște litere pe o tastatură fără vreun scop.
     Poftim? Eu scriu aici, pe un forum ce credeam că ajută cu opinii, ca să mă atât intelectuală? Ce este cu mentalitatea asta?

Edited by Akasiv, 22 July 2018 - 12:56.


#46
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View PostAkasiv, on 22 iulie 2018 - 12:55, said:

Mi s-au îngustat posibilitățile de a ajunge unde doream și voiam păreri legate de ce pot face mai departe.
Nu poti pentru ca n-ai o pasiune pentru restul. Vei intra creanga undeva, vei irosi banii de la buget iar cand vei dori sa intri la medicina atunci vei scoate din buzunar. E logic asa?!

#47
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostAkasiv, on 22 iulie 2018 - 12:44, said:

1.Da, asta a fost ideea
2.Da, din cauza asta vorbesc cu necunoscuți și cer păreri, pentru că doresc ajutor cu "bilele negre"
Nu are nicio logică ce încerci să spui. Dacă nu mă ajuți, gata!
Hai sa te ajut.
Incearca sa inveti pe rupte un an de zile.
Incearca sa te si relaxezi si distrezi din cind in cind.
Incearca sa iti faci un program riguros de invatat.
Si de relaxat.
Si la anul dai la medicina generala constanta.
Bafta si succes din plin.

#48
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
si eu am terminat profil uman si am facut o facultate la plesneala, si acum regret... uite ca acum dupa 5 ani de zile de la terminarea liceului incerc sa ma reprofilez pe programare, si regret ca n-am facut-o dupa liceu, la 19 ani...

#49
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Nu te crede, pana nu va da si ea cu capul de pragul de sus nu va aprecia.

#50
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Poston64, on 22 iulie 2018 - 13:19, said:

si eu am terminat profil uman si am facut o facultate la plesneala, si acum regret... uite ca acum dupa 5 ani de zile de la terminarea liceului incerc sa ma reprofilez pe programare, si regret ca n-am facut-o dupa liceu, la 19 ani...
N-ai nevoie de facultate ca sa te poti angaja pe post de programator.

#51
Anca12

Anca12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 12.04.2008
Asa apare treaba din exterior:

Ai sfidat in mod contnuu statutul didactic al profesorului de matematica, te-ai aratat ca nu dai doi bani pe opinia lui, ca tu pregatesti pentru medicina, atrecut un test, al doilea , tezaa, primul semestru, iar in al doilea semestru te-ai ascutit la maxim, cu istericale la ore, in rasul colegilor. Ai sperat ca o sa cedeze. Nu a cedat, cu acte in regula (lucrari scrise). Probabil te-ai dat mare si la alte ore, profesorul a avut sustinere in Cancelarie.

Deduc toate acestea din faptul ca disperarea ta cu "un an de zile pierdut din viata" pare mai degraba o ofticare ca profesorul te-a blocat, nu ca trece pur si simplu un an (nu este pierdut, poti face atatea in acest an). Probabil te macina ca ai pierdut in disputa prosteasca si ai dori sa sari peste, fara sa platesti cu acest an de pauza.

Pe de alta parte, nu esti de medicina, nu sa lucrezi cu pacientii. Daca de pe acum te manifesti fara tact, fara rabdare, fara a fi in masura sa porti o discutie, imi inchipui ce aroganta vei fi cand sarmanii suferinzi vor fi la discretia ta.

#52
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003

View Postneagu_laurentiu, on 22 iulie 2018 - 12:02, said:

Atunci ti-ai distrus viata. E decizia ta, nu mai da cu piciorul in continuare.
Isi distruge visele doar... viata trebuie sa o ai mai intai :)

#53
Akasiv

Akasiv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.07.2018

View PostAnca12, on 22 iulie 2018 - 13:36, said:

Asa apare treaba din exterior:

Ai sfidat in mod contnuu statutul didactic al profesorului de matematica, te-ai aratat ca nu dai doi bani pe opinia lui, ca tu pregatesti pentru medicina, atrecut un test, al doilea , tezaa, primul semestru, iar in al doilea semestru te-ai ascutit la maxim, cu istericale la ore, in rasul colegilor. Ai sperat ca o sa cedeze. Nu a cedat, cu acte in regula (lucrari scrise). Probabil te-ai dat mare si la alte ore, profesorul a avut sustinere in Cancelarie.

Deduc toate acestea din faptul ca disperarea ta cu "un an de zile pierdut din viata" pare mai degraba o ofticare ca profesorul te-a blocat, nu ca trece pur si simplu un an (nu este pierdut, poti face atatea in acest an). Probabil te macina ca ai pierdut in disputa prosteasca si ai dori sa sari peste, fara sa platesti cu acest an de pauza.

Pe de alta parte, nu esti de medicina, nu sa lucrezi cu pacientii. Daca de pe acum te manifesti fara tact, fara rabdare, fara a fi in masura sa porti o discutie, imi inchipui ce aroganta vei fi cand sarmanii suferinzi vor fi la discretia ta.
Cum tu, un necunoscut ce îmi analizezi frazele din taste, îți permiți să îți dai cu părerea despre mine? De unde știi tu prin ce am trecut eu cu profesorul, de unde știi tu persoana sau caracterul meu? Nu observi unde îți expui punctul de vedere? Că raspund concret asta înseamnă că nu sunt făcută pentru medicină? Că par isterică? Incredibil..

#54
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
LOL, crede-ma, cu fiecare mesaj al tau sustii parerea si comentariile rautacioase ale celorlalti :) :) :)
It's funny because it's true :)
Daca omul a nimerit-o cu analiza aia, TARE :)
Daca nu, pai atunci de ce nu il contrazici ?!
De ce nu povestesti de la cap la coada, sub protectia anonimatului ?!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate