Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Ilie Micolov a murit

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Indragitul interpret al anilor 80, Ilie Micolov a murit astazi la Spitalul Judetean Neamt din Piatra Neamt .Interpretul celebrei melodii a acelor ani Dragoste la prima vedere, Ninge iar pe strada mea, Soferul, si altele,  de pe discul de autor aparut in acea perioada a plecat la cele vesnice .
Dumnezeu sa-l odihneasca !
https://www.digi24.r...-micolov-967491

#2
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016
RIP. Parca era bolnav de mult timp.

#3
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Pacat ca si oamenii buni trebuie sa sufere.. RIP!

#4
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Lasati-o pentru Dumnezeu cu acest RIP! Este atat de greu sa scrieti 3, 4 cuvinte in limba romana?!


Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Edited by addumi, 21 July 2018 - 20:03.


#5
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Asa este .Era bolnav din cate vad .Canta atat de frumos, Cu dragoste la prima vedere cucereai orice fata pe atunci la un blues !

#6
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Cine?

#8
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Asa canta, poate cei mai tineri nu au de unde sa stie .Foarte fain canta.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4ldZq3gwxy0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by GingisHan2015, 21 July 2018 - 20:06.


#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Să fie sănătos.

Cu tot respectul, dar până acum nu am auzit de el.
Dumnezeu să-l odihnească în pace, dacă va vrea.

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

View PostGingisHan2015, on 21 iulie 2018 - 20:03, said:

Asa este .Era bolnav din cate vad .Canta atat de frumos, Cu dragoste la prima vedere cucereai orice fata pe atunci la un blues !
Si dinte toate femeile, tu te-ai ales cu un tanc. :) Halal dans in jurul lui, zi de zi.
Era un biet sofer de tir, a avut o singura melodie, cu aderenta la publicul de la tara si armata. Nu tin minte nici o ocazie sa fi auzit o melodie de-a lui, doar faza cand s-a rupt scena sub el. Cand s-a inbolnavit, a ramas si fara slujba de sofer si a avut o viata grea, fara bani, dar cu multe kg care trebuiau intretinute. Sa se odihneasca in pace, pt el e o usurare, a scapat de chin.

#11
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018

View Postericmario, on 21 iulie 2018 - 20:09, said:

Să fie sănătos.
Pai n-auzi ca a murit deja?

#12
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Pai n-auzi ca a murit deja?

Probabil a fost o gluma esuata. Gen sa fie sanatos pe lumea cealalta, daca pe lumea asta nu a fost... :)

#13
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 09.12.2015
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace Posted Image A avut și el o viață mai dificilă, cel puțin după vârsta de 60 de ani, în mod deosebit de prin 2010 a avut probleme de sănătate tot mai mari, insurmontabile, avea obezitate morbidă de ceva ani, probleme cardiace grave, hipertensiune arterială, suferea de ani de zile  de ulcer varicos în formă destul de gravă și totodată și de diabet pe lângă multe alte probleme de sănătate, financiare, sociale.
''lie Micolov a devenit celebru în anii comunismului, după ce a lansat melodia "Dragoste la prima vedere". Acum, nu mai poate urca pe scenă, căci sănătatea nu-i mai permite, fiind diagnosticat cu probleme cardiace şi cu diabet.
"Mai mă cheamă lumea, dar de trei săptămâni nu mă simt deloc bine, urmez un tratament, sunt şi pe perfuzii, vine cineva să mi le facă. Din păcate, s-au dus vremurile frumoase, când făceam spectacole cu Silviu Stănculescu şi cu Marin Moraru. Dacă ei nu mai trăiesc, nu mai e aceeaşi plăcere", a spus Ilie Micolov pentru Click.
Ilie Micolov primeşte adesea vizita fizioterapeutului Sandu Brânduşa, care îl ajută pe solistul care cântăreşte 130 kg să meargă din nou.
"Ilie nu ţine regim, nu mă ascultă. Are frigiderul plin de slăninuţă şi de cârnaţi. În ritmul acesta n-o mai duce mult", a fizioterapeutul.
"Ce este viaţa? Eu mi-am trăit traiul, mi-am mâncat mălaiul, mă pregătesc şi eu să plec", a replicat Ilie Micolov.'' - sursa
Posted Image https://adevarul.ro/...a25c/index.html
http://miscareaderez...olov-31543.html
https://www.romaniat...t_340726.html#n
P.S. Nu mai putea de multă vreme Posted Image nici măcar să meargă să-și cumpere pită, nu avea bani și nici nu se mai putea deplasa, așa că ''gata-i pita lui'' ... Posted Image

Edited by TheStarkestTruthMatters, 21 July 2018 - 20:48.


#14
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostTheStarkestTruthMatters, on 21 iulie 2018 - 20:46, said:

Are frigiderul plin de slăninuţă şi de cârnaţi. În ritmul acesta n-o mai duce mult"
A avut dreptate...

#15
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,187
  • Înscris: 07.04.2017
Odihneasca - se in pace!  Nu stiu de ce, credeam ca era mai in varsta. Acum am citit ca avea 69 de ani.

#16
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Dumnezeu sa-l odihneasca !

#17
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 16.03.2014
Ciudat zilele trecute ma gandeam la el in termeni de o mai fi traind? Evident mi-a trecut prin minte si dragoste la prima vedere. RIP!

#18
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Mi-au placut unele melodii cantate de el. Era o voce aparte . Tatal meu era convins ca-i sofer ( avea vreo doua melodii despre soferi ) . Pacat ca s-a stins. Cred ca era destu lde batran . DEsi se spune ca " despre morti numai de bine " ...omul a fost obez toata viata si i-a placut sa manance. Din acest motiv a fost diabetic mai mult de jumatate din viata . Dupa diabet au venit afectiunile de inima , neuro , au fost atacate organele interne ( rinichi , intestine , colon , prostata , etc ). Poate ca pe viitor oamenii vor invata sa-si pastreze calitatea vietii si vor intelege ca burta nu-i semn de bunastare sau sanatate ci dimpotriva , este semn ca nu inteleg viata .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate