Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Intrebare steam

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Am intrat la mine pe profilul contului meu de Steam si imi scria asta langa nivel.

"Nu poți crește în nivel deoarece contul tău este limitat"

Deci , cum pot creste in nivel ?

#2
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Cumperi ceva de 5$ sau incarci 5$ in Steam wallet. Vezi aici https://bit.ly/1GCDaW2

PS: nu inteleg de ce Softpedia interzice link-urile spre support.steampowered.com

#3
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 Master_Yoda, on 20 iulie 2018 - 20:16, said:

Cumperi ceva de 5$ sau incarci 5$ in Steam wallet. Vezi aici https://bit.ly/1GCDaW2

PS: nu inteleg de ce Softpedia interzice link-urile spre support.steampowered.com
cred ca am jocuri in valoare de 5 euro .. am vreo 2-3

Edited by GoldMasters, 20 July 2018 - 20:31.


#4
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,860
  • Înscris: 29.09.2010
Strict limitare pentru conturile noi.
Ai doua campanii mari desfasurate in fiecare an, SteamSummerSale si SteamWinterSale unde gasesti jocurile favorite la un pret redus.
In nivel poti creste prin mai multe modalitati, de la fabricarea insignelor cu ajutorul cartonaselor, prin achizitii ori prin indeplinirea unor taskuri mai mult sau mai putin complicate.
Informatii utile ai aici ori aici.
Succes.

Si ca sa nu te grabesti sa "cresti" in nivel, chestie oarecum inutila poti arunca o privire si aici sa vezi care sunt cele mai cu mot conturi de utilizator pentru platfotma asta de jocuri.

Edited by Morphinus, 20 July 2018 - 20:47.


#5
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 Morphinus, on 20 iulie 2018 - 20:34, said:

Strict limitare pentru conturile noi.
Ai doua campanii mari desfasurate in fiecare an, SteamSummerSale si SteamWinterSale unde gasesti jocurile favorite la un pret redus.
In nivel poti creste prin mai multe modalitati, de la fabricarea insignelor cu ajutorul cartonaselor, prin achizitii ori prin indeplinirea unor taskuri mai mult sau mai putin complicate.
Informatii utile ai aici ori aici.
Succes.

Si ca sa nu te grabesti sa "cresti" in nivel, chestie oarecum inutila poti arunca o privire si aici sa vezi care sunt cele mai cu mot conturi de utilizator pentru platfotma asta de jocuri.
Cred ca am contul din toamna lui 2016 . Iar pe langa cs.go mai am vreo 2 joculete intradevar foarte ieftine . deci de 5 euro tot sunt jocuri cumparate.

#6
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,362
  • Înscris: 25.04.2007
La ce foloseste acest nivel? Am si eu si copiii conturi Steam cu jocuri de peste 100 euro luate pe fiecare si vechime de peste 4 ani. Acum aflu despre acest nivel. Iti ofera reduceri mai mari pe timpul promotiilor?

edit: Cred ca am gasit raspunsul la ce beneficii ofera nivelul Steam: "You get more options to customize your profile, and the maximum number of friends you can have on your friends list increases."

No big deal! Deci nu trebuie sa-mi bat capul, nu-i asa?

Edited by Cousteau, 21 July 2018 - 07:11.


#7
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,860
  • Înscris: 29.09.2010

 Cousteau, on 21 iulie 2018 - 06:51, said:

La ce foloseste acest nivel? Am si eu si copiii conturi Steam cu jocuri de peste 100 euro luate pe fiecare si vechime de peste 4 ani. Acum aflu despre acest nivel. Iti ofera reduceri mai mari pe timpul promotiilor?
edit: Cred ca am gasit raspunsul la ce beneficii ofera nivelul Steam: "You get more options to customize your profile, and the maximum number of friends you can have on your friends list increases."
No big deal! Deci nu trebuie sa-mi bat capul, nu-i asa?
E mai mult de amorul propriu, nu te incalzeste cu nimic mai mult.
Poti achizitiona jocuri si dupa terte site-uri specializate in acest tip de comert, nu e musai sa cumperi direct de la ei, doar sa fie compatibil cu serviciul si sa nu fie limitari/restrictii legate de tara.

 GoldMasters, on 21 iulie 2018 - 03:16, said:

Cred ca am contul din toamna lui 2016 . Iar pe langa cs.go mai am vreo 2 joculete intradevar foarte ieftine . deci de 5 euro tot sunt jocuri cumparate.
Am parere ca nu se cumuleaza cele din bundle-uri( promotii ale unui pachet ce contine mai multe licente pentru diferite jocuri distincte).

Edited by Morphinus, 21 July 2018 - 07:23.


#8
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014

 GoldMasters, on 21 iulie 2018 - 03:16, said:

Cred ca am contul din toamna lui 2016 . Iar pe langa cs.go mai am vreo 2 joculete intradevar foarte ieftine . deci de 5 euro tot sunt jocuri cumparate.

Daca nu le-ai cumparat direct de la ei din Steam store degeaba. Citeste cu atentie in link-ul dat de mine unde scrie "The below actions will not remove limited user restrictions"

#9
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 Master_Yoda, on 21 iulie 2018 - 13:49, said:

Daca nu le-ai cumparat direct de la ei din Steam store degeaba. Citeste cu atentie in link-ul dat de mine unde scrie "The below actions will not remove limited user restrictions"
doar 1 joc este luat direct de la ei , celelalte 2 din g2a

#10
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Daca jocul ala nu a costat macar 5$ profilul ramane limitat.
Click sus unde scrie Steam apoi pe Settings. In lista din stanga click pe Account, apoi in dreapta pe View Account Details. La STORE & PURCHASE HISTORY click pe View purchase history si o sa vezi exact cat ai dat pe jocul respectiv si daca e cumparat direct de la ei sau e retail.

Edited by Master_Yoda, 21 July 2018 - 14:21.


#11
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 Master_Yoda, on 21 iulie 2018 - 14:15, said:

Daca jocul ala nu a costat macar 5$ profilul ramane limitat.
Click sus unde scrie Steam apoi pe Settings. In lista din stanga click pe Account, apoi in dreapta pe View Account Details. La STORE & PURCHASE HISTORY click pe View purchase history si o sa vezi exact cat ai dat pe jocul respectiv si daca e cumparat direct de la ei sau e retail.
Intradevar , imi arata un singur joc la purchase history si ala e sub 5 euro . Mai am vreo 2 dar sunt cumparate prin g2a.

Edited by GoldMasters, 21 July 2018 - 16:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate