Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Vi s-a intamplat vreodata?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu ni s-a intamplat.

 Aldulescu, on 20 iulie 2018 - 16:26, said:

ne uitam unul la altul ca prostii...
Cred ca aici e cheia...

#20
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 Aldulescu, on 20 iulie 2018 - 15:49, said:

Sa zicem ca mergeti pe trotuar, in parc, intr-un mall, etc. si din directia opusa vine alta persoana, fix pe aceiasi traiectorie ca a voastra. Va observati in acelasi timp, dar cand faci un pas spre dreapta, cealalta persoana face un pas exact in aceiasi directie, te muti pe stanga dar si el face tot asta, asa ca ajungeti fata in fata, blocati din mers. Cum procedati in cazul asta?
Am obieciul sa ma consider pe mine neindemanatic eu fiind si mai autoironic si masochist nitel....adica imi place sa ma auto invinovatesc pentru orice fleac

#21
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 wagmich, on 20 iulie 2018 - 16:36, said:

1 Exact ce remarcam si eu mai deunazi: numarul celor care se duceau la scoala sa invete, a scazut drastic in favoarea celor care se duc la scoala sa ia note mari. Si care devin noua generatie de useri de top/tip karax hete, ...dulescu, liviu,tigru,vitamina,....... si nu-mi vin in minte mai multi ca ma cam lasa memoria.
2. ala cu platul, a beneficiat de imensa colaborare docta a lui stefan. Cum care stefan? liviu, bineinteles. Ala sabotat de maccip.
Daca iti spun ca la mijloc e o conspiratie, ma crezi ?

#22
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce minte odihnita ai aldulescule ...

#23
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Uneori ma bag cat mai  repede inainte sa aleg o cale tocmai pentru a trece peste momentul stanjenitor

Edited by karax, 20 July 2018 - 17:14.


#24
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 karax, on 20 iulie 2018 - 16:58, said:

Am obieciul sa ma consider pe mine neindemanatic eu fiind si mai autoironic si masochist nitel....adica imi place sa ma auto invinovatesc pentru orice fleac
Sa stii ca persoanele cu care ti se intampla asta sunt exact ca tine, de aici si aceste incidente, data viitoare cand te gasesti intr-o astfel de situatie, vorbeste cu persoana respectiva - punei diferite intrebari sa aflii cu ce se ocupa, ce hobby-uri are, etc. o sa fii uimit cand o sa descoperi cate lucruri in comun ai cu ea.

#25
gabiz_ro

gabiz_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 04.05.2004
E simplu.
Evitarea unei coliziuni si reactia.
Am patit de multe ori,mai ales in zone aglomerate pietonal.
Merg,destul de repede uneori,remarc faptul ca traiectoria mea se va intersecta cu a unei alte persoane.
De aici incepe circul:
Fac un pas in stanga iar respectiva persoana face un pas in :
- stanga,ne-am evitat
- dreapta,anuleaza schimbarea mea in stanga
Reactia e ca eu atunci incerc in dreapta,insa persoana in cauza a detectat posibilitatea unei coliziuni si incearca si ea in stanga si iar ne aflam in coliziune.

Asta in cazul unor oameni normali.
Mai sunt si “berbeci”
Ca am dat,sau mai bine zis ei au dat peste mine,insa la aproape 2m si 120k au cam ricosat.

#26
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

 Barboso, on 20 iulie 2018 - 16:36, said:

Nu ni s-a intamplat.

Cred ca aici e cheia...
Asta in cazul ca se intalnesc doi prosti, e clar Dar cand se-ntalneste hotul cu prostul?

 karax, on 20 iulie 2018 - 16:58, said:

Am obieciul sa ma consider pe mine neindemanatic eu fiind si mai autoironic si masochist nitel....adica imi place sa ma auto invinovatesc pentru orice fleac
Parca n-as crede, decat masochist si nici aia doar "nitel".

 karax, on 20 iulie 2018 - 17:12, said:

Uneori ma bag cat mai  repede inainte sa aleg o cale tocmai pentru a trece peste momentul stanjenitor
Alteori te baga mai repede altii, nu-ti mai raman alte cai.

#27
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 Aldulescu, on 20 iulie 2018 - 17:14, said:

Sa stii ca persoanele cu care ti se intampla asta sunt exact ca tine, de aici si aceste incidente, data viitoare cand te gasesti intr-o astfel de situatie, vorbeste cu persoana respectiva - punei diferite intrebari sa aflii cu ce se ocupa, ce hobby-uri are, etc. o sa fii uimit cand o sa descoperi cate lucruri in comun ai cu ea.
Sau se poate ca persoana din fata pur si simplu sa aleaga acelasi sens si directie ca mine....fara sa aiba din astea... Pentru ca nu exista un consens unanim respectat in ceea ce pri veste sensul si directia de mers , sau mai bine zis sensul de ocolire al cuiva.

 wagmich, on 20 iulie 2018 - 17:49, said:

Asta in cazul ca se intalnesc doi prosti, e clar Dar cand se-ntalneste hotul cu prostul?


Parca n-as crede, decat masochist si nici aia doar "nitel".


Alteori te baga mai repede altii, nu-ti mai raman alte cai.
de obicei cand vad ca altcineva a luat initiativa nu mai iau eu, insa problema apare cand persoana cealalta ca si mine lasa pe ultimul moment luarea iniativei.  Si cum nimeni nu are aceeasi capacitate de apreciere a distantei....

Ar trebui sa existe un consens gen "cine vine dispre nord si vest sa o ia primul prin dreapta cine prin sud si est sta pe loc".

#28
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

 karax, on 20 iulie 2018 - 17:55, said:

Pentru ca nu exista un consens unanim respectat in ceea ce pri veste sensul si directia de mers
ba exista:
  • Uk?:  Se circula pe stanga
  • Restul lumii:  Se circula pe stanga (aialalta)
Pentru moldovenii care nu stiu sa faca diferenta, se aplica urmatoarea regula:
( in mana dreapta se tin paie, in cea stanga fan)
Aia cu fan.
Aia cu paie.

Edited by OPEDI, 20 July 2018 - 18:16.


#29
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
eu vorbeam cu doua fete pe strada, glumeam cu ele, nu prea le cunosteam:|, in timp ce vorvesc cu ele, din senin apare un stalp, ce cap i-am dat,   l-am luat din plin...:|:| din filmele cu prosti:|:))

#30
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018

 gabiz_ro, on 20 iulie 2018 - 17:39, said:


Ca am dat,sau mai bine zis ei au dat peste mine,insa la aproape 2m si 120k au cam ricosat.

Deci nu ai 5 stele la NCAP. Ar trebui sa mai lucrezi la protectia pietonilor.

#31
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Aldulescu, on 20 iulie 2018 - 15:49, said:

Sa zicem ca mergeti pe trotuar, in parc, intr-un mall, etc. si din directia opusa vine alta persoana, fix pe aceiasi traiectorie ca a voastra. Va observati in acelasi timp, dar cand faci un pas spre dreapta, cealalta persoana face un pas exact in aceiasi directie, te muti pe stanga dar si el face tot asta, asa ca ajungeti fata in fata, blocati din mers. Cum procedati in cazul asta?
Daca-i femeie si arata bine o iau in brate....daca-i naspa ma intorc in dunga si o primesc direct cu umaru ca la rugby

#32
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Un titlu care nu spune ceva concret despre topic e aiurea. Sau clickbait.

#33
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

 jimi91, on 20 iulie 2018 - 18:28, said:

eu vorbeam cu doua fete pe strada, glumeam cu ele, nu prea le cunosteam:|, in timp ce vorvesc cu ele, din senin apare un stalp, ce cap i-am dat,   l-am luat din plin...Posted ImagePosted Image din filmele cu prosti:|Posted Image)
Fara sa mai faci fenta cu tu dreapta, el dreapta, tu stanga, el stanga, tu stanga, el cu dreapta drept in cucui?

#34
gabiz_ro

gabiz_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 04.05.2004

 aproape40, on 20 iulie 2018 - 18:39, said:



Deci nu ai 5 stele la NCAP. Ar trebui sa mai lucrezi la protectia pietonilor.
Asta parca e pentru biciclete,ce treaba ca pieton am eu?

#35
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
As pune pariu ca cel putin unu a vazut tarziu ce-i in fata pe trotuar.Cand vezi tarziu...unele chestiii...e nasol.

Edited by ionutz_joe2009, 21 July 2018 - 01:09.


#36
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008

 Aldulescu, on 20 iulie 2018 - 15:49, said:

Sa zicem ca mergeti pe trotuar, in parc, intr-un mall, etc. si din directia opusa vine alta persoana, fix pe aceiasi traiectorie ca a voastra. Va observati in acelasi timp, dar cand faci un pas spre dreapta, cealalta persoana face un pas exact in aceiasi directie, te muti pe stanga dar si el face tot asta, asa ca ajungeti fata in fata, blocati din mers. Cum procedati in cazul asta?

Este un aspect incredibil si extraordinar al existentei noastre. Presupun ca esti unicul caruia se intampla asa ceva. Incearca sa iei legatura cu Cartea recordurilor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate