Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Godzilla 2: King Of Monsters (2019)

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005
L-au transformat in Free Willy....

#20
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Trailer nou

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KDnKuFtdc7A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,884
  • Înscris: 25.12.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gp121Z5H-MI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 24.03.2018
Cand il lanseaza pe torent, calitate bluray? Abia astept sa-l urmaresc, Godzilla si monstri uriasi luptandu-se = combinatie care imi place. Posted Image

#23
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Creste Godzilla asta de la film la film.

#24
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 06.11.2014
Si de la scena la scena...

#25
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
L-am vazut la cinema,a fost bestial are lupte intre monstrii gramada
Are actiune de 3 ori mai multa decat cel din 2014

#26
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,353
  • Înscris: 21.04.2005
Nu inteleg de asta e Godzilla 2. Godzilla 1 care a fost ?

Ca sa nu zic ca au mai fost vreo 33 de Godzille pana la asta !
Au neam mare .

#27
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019
Godzilla si King Kong , dupa  70-80 ani de filme   par  deja  niste creaturi depasite.
As vrea ca producatorii sa aiba imaginatie si sa vina cu altceva.

Orice altceva in afara de gorile uriase,  reptile gigantice......

#28
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 24.03.2018

View Postndor, on 09 august 2019 - 18:00, said:

Nu inteleg de asta e Godzilla 2. Godzilla 1 care a fost ?

Ca sa nu zic ca au mai fost vreo 33 de Godzille pana la asta !
Au neam mare .
Sunt multe filme Godzilla facute de japonezi, dar la standarde submediocre, cu oameni imbracati in niste costume de reptile, decoruri de carton, totul foarte ieftin si prost realizat. Oricat de mult imi place mie cultura japoneza si modul lor de a se axa pe idee in sine, pe concept, acele filme chiar nu sunt de luat in considerare. Filme (relativ) bune sunt cateva: cel din 1998, cu Matthew Broderick si Jean Reno, cel din 2014, poate si animatia din 2017. Si, desigur, King of the Monsters si Godzilla vs. Kong (2020).

View Postjavathepyton, on 10 august 2019 - 00:56, said:

Godzilla si King Kong , dupa  70-80 ani de filme   par  deja  niste creaturi depasite.
As vrea ca producatorii sa aiba imaginatie si sa vina cu altceva.

Orice altceva in afara de gorile uriase,  reptile gigantice......
Trebuie avut in vedere ca un monstru urias nu poate fi reprezentat de orice animal. Un iepure urias, o broasca uriasa n-ar putea decat starni zambete (exista si filme cu astfel de animale uriase, dar sunt mai mult niste parodii).

Edited by Ghibos, 10 August 2019 - 08:09.


#29
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,353
  • Înscris: 21.04.2005
Au fost si altele. Rechini uriasi , Godzille mecanice , ptrerodactili, ...Posted Image

Pe ala din 2020 de l-as baga in seama daca inca nu a fost produs? De unde stii cat de bun o sa fie ? Plus ca pare a fi un remake dupa cel facut in 1963. Deci nimic nou . Poate doar costumele schimbate.

Si astea de acum nu starnesc zambete ? Crezi ca mai sperie pe cineva ?

Edited by ndor, 10 August 2019 - 08:20.


#30
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
vai ce cretinism de film. mi-a luat 3 zile sa-l pot termina.

#31
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 24.03.2018
Azi s-a lansat varianta foarte buna (nu bluray, dar foarte calitativa) asa ca am vazut filmul. Intotdeauna am mari asteptari de la filmele cu monstri uriasi, si aproape mereu sunt dezamagit, cel putin initial, dupa prima vizionare. Monstrii sunt, majoritatea, bine realizati, masivi, asa cum ar trebui sa fie, bazati pe kaiju japonezi, insa scenariul este mediocru, imbacsit. In distributie si-au facut loc tot felul de personaje dubioase, o gramada de militari negri curajosi, culminand cu o negresa grasa, care era colonel. :) N-am nimic impotriva diversitatii, dar s-a ajuns la saturatie si devine ridicol uneori...
Marele minus, pentru mine, este faptul ca l-au tranformat pe Godzilla in prietenul omului, Godzilla salavatorul, Godzilla baiatul bun, si nu mai inspira acea teroare caracteristica... acum lumea il aplauda, il ajuta, il incurajeaza. Ce nu mi-a mai placut, si nu doar in filmul acesta:Godzilla parca e ragusit si este ciudat sa vezi un monstru de un asemenea gabarit emitand niste urlete anemice.

La final e si un teaser despre cum se duce Godzilla sa-i traga o mama de bataie lui King Kong, desi teoretic ei ar fi de acceasi parte. Abia astept filmul, avand in vedere diferenta de gabarit dintre acesti monstri (denumiti acum "titani").

Una peste alta, pentru mine, care sunt fan al acestui gen de filme, King of the Monsters va ramane in colectie, alaturi de alte filme cu aceeasi tema.  Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate