Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Cand ai o imaginatie prea bogata

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
32 replies to this topic

#19
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postonlyviu, on 20 iulie 2018 - 13:28, said:

Asa deci, daca cineva nu e de acord cu porcariile si injuriile, e fan PSD, traieste de pe urma PSD-ului.
vezi ca nu intelegi/eti?
Unde am spus eu asa ceva? am si pus "va da" , adica la plural. Si nu m-am referit neaparat la cel ce a zis.
Sunteti constienti ca psd-ul a castigat mereu doar prin promisiuni desarte si pomeni electorale la care nota de plata a fost si este platita din banii tuturor cetatenilor?
Hai ca nu trebuie sa fii hastag sa intelegi asta. Se vede cu ochiul liber cum sta treaba. Si pentru cei care mai stiu si putina economie este chiar evident din avion.

In momentul de fata nu exista alternativa, asta este problema. Nici un alt partid nu ar sti ce sa faca decat sa ne afunde.
Sunt oameni capabili in toate partidele, cel mai bine ar fi sa se uneasca toti si sa creeze ceva nou.Cu oameni inclusiv din psd, normal.Ca nu toti sunt gunoaie si javre precum conducatorul iubit si acolitii lui.
Dar cred ca este greu de facut asa ceva deoarece in general cei care au coloana vertebrala sunt dati la fund imediat cum au curajul sa ridice vocea in partid. Si uite cum se plafoneaza in sistemul asta jegos...

#20
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
E de treij'de ani ca noi tot nu intelegem.

Prostimea...

#21
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,026
  • Înscris: 09.01.2007

View Postflp014, on 20 iulie 2018 - 13:56, said:

Sunteti constienti ca psd-ul a castigat mereu doar prin promisiuni desarte si pomeni electorale la care nota de plata a fost si este platita din banii tuturor cetatenilor?


Asta e genul de truism formulat sa sune alarmist. Idem aia cu "politicul care vrea sa-si subordoneze justitia".
Ne hotaram, sunt desarte sau sunt platite din "banii tuturor" ?! Daca sunt promisiuni realizate, nu-i asa ca e o chestie revolutionara ca partidul la putere dispune de buget, atat pe colectare cat si pe utilizare ? Daca am mai citi si noi texte extrem de simple, am afla ca asta e schema de cand lumea cu partidele de stanga, ele realizeaza o redistribuire a veniturile bugetare catre clasa/ clasele pe care le reprezinta (votantii).
Suna cumplit de imoral cand spui "isi mituiesc votantii" Posted Image dar este fix din categoria "apei ude". Dar ce, e vreun partid care-si propune sa-si defavorizeze electoratul ?! Wtf, discutam de Abc-ul umanitatii ?!

View PostPaz, on 20 iulie 2018 - 13:49, said:


Nu sunt de acord. Eu cred ca oamenii au simtul umorului mai dezvoltat iar noi nu-i intelegem. E numai vina noastra.


Mesajul ala nu-mi spune nimic despre PSD. Imi spune totul despre cei care nu pot citi 3 randuri intr-un pdf.

#22
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postoverseas, on 20 iulie 2018 - 14:09, said:

Mesajul ala nu-mi spune nimic despre PSD. Imi spune totul despre cei care nu pot citi 3 randuri intr-un pdf.

Ăăă... vorbeam de psd ? Posted Image  Nu stiam !Posted Image

#23
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postoverseas, on 20 iulie 2018 - 14:09, said:


Asta e genul de truism formulat sa sune alarmist. Idem aia cu "politicul care vrea sa-si subordoneze justitia".
Ne hotaram, sunt desarte sau sunt platite din "banii tuturor" ?! Daca sunt promisiuni realizate, nu-i asa ca e o chestie revolutionara ca partidul la putere dispune de buget, atat pe colectare cat si pe utilizare ? Daca am mai citi si noi texte extrem de simple, am afla ca asta e schema de cand lumea cu partidele de stanga, ele realizeaza o redistribuire a veniturile bugetare catre clasa/ clasele pe care le reprezinta (votantii).
Suna cumplit de imoral cand spui "isi mituiesc votantii" Posted Image dar este fix din categoria "apei ude". Dar ce, e vreun partid care-si propune sa-si defavorizeze electoratul ?! Wtf, discutam de Abc-ul umanitatii ?!



Mesajul ala nu-mi spune nimic despre PSD. Imi spune totul despre cei care nu pot citi 3 randuri intr-un pdf.
stii sa citesti un text exact cum este scris???
fa diferenta intre "promisiuni desarte" si "pomeni electorale".
E mai clar acum?
Hai sa iti explic ca la ...... : pomenile electorale sunt achitate din banii poporului(inclusiv a celor care nu i-au votat) deci furt organizat iar promisiunile desarte raman...desarte. Adica doar promisiuni pe hartie. Cam cum facea Sova cand ne punea pe hartie sute de km de autostrada in cateva luni. Ca doar hartia suporta orice. Sau cum a marit holgutza salariile toate :) :) :) Sau etc,etc,etc.
Intelegi sau ma apuc de desenat?

#24
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011

View Postwaterman, on 20 iulie 2018 - 12:42, said:

Nu te criticam... Posted Image
Ziceam doar că e un gest inutil.
Si atunci de ce comentezi ... inutil ?

#25
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostSonic3R, on 20 iulie 2018 - 14:30, said:

Si atunci de ce comentezi ... inutil ?

Cine spune ca a comentat inutil ?

#26
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostEngineer_xxl, on 20 iulie 2018 - 12:59, said:

Sigur nu e forma trenului de aterizare al unui OZN? Ca poate stiu si astia ceva...
păi avem dovada palpabilă că există!!! şi în limba neaoşă!
fantastic!
ăla... ambasadorul americii....ce spune de cheastia asta? nu-i îngrijorat ca toată ioropia???? dai numai unora?

dacă era după mine, după primul cuvînt nu mai trebuia nimic serigrifiat....ori tot pomelnicul de nemernici trîntori şi lipitori....dar nu mai aveam producţie acest an deosebit de bogat în legume şi fructe...dar şi preţuri! c'aşa-i la noi... chiar de n-avem ce face cu energia... ne-o scumpesc nemţii... că cine ştie? poate vine criza la anul...dacă nu vine... e bine să se scumpească...mai aliniem şi noi preţurile cu dublul...de la ei...

View Postflp014, on 20 iulie 2018 - 13:56, said:

Ca nu toti sunt gunoaie si javre precum conducatorul iubit si acolitii lui.
acu' sincer...chiar nu ai idee ce-i un stat vasal?
oricum ai întoarce-o ... oricum ai da-o,  nici un tîmpit din lumea asta nu dă fîntîna din curte vecinului să aibă de la cine cumpăra apa!
că noi asta am făcut!
să mai spun că tot noi tăntălăii o scoatem?

concluzia?
indiferent cine va guverna, situaţia nu se schimbă. eventual va fi mai rău. că este loc. ce zic ăştia c'au mărit, viitorii vor tăia la jumătate în uralele mulţimii plecate dracului de bine ce-i! cică vin în august să schimbe un rahat cu altul cu moţ, apoi valea...

Edited by sarac.lipit, 20 July 2018 - 14:52.


#27
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostSonic3R, on 20 iulie 2018 - 14:30, said:

Si atunci de ce comentezi ... inutil ?
Ete-așa să se mire...

Te-așteptai la răspunsul ăsta ?

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postwaterman, on 20 iulie 2018 - 12:49, said:

Ete zic și eu .UIE toate partidele.
Ai tot dreptul, atât timp cât te-ai dus la vot, ai votat ceva şi a ieşit cu totul altceva.
De fapt... a ieşit ceva ce nu trebuia să iasă, într-o ţară care se vrea civilizată şi aparţinătoare secolului XXI.

Felicitări pentru inţiativă, aşteptăm şi forma finală a mesajului - căci aşa se promite în sursă, că mesajul va avea o formă finală. Probabil, luminat noaptea...

Totuşi, acest mesaj trebuie să se adreseze unui flux cât mai mare de călători prin acea zonă.Cu avionul zboară foarte puţini, impactul e prea mic.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postwaterman, on 20 iulie 2018 - 12:39, said:

Problema e că nu mâncăm like-uri, nu ne luăm salariul în like-uri...
Unii câştigă bani frumoşi din like-uri. Nu mă refer la cei care aruncă pe Facebook o poză cu unul făcut friptură într-un spital şi ne mint pe noi că e un caz social - un like = 1 euro şi alte aberaţii.
Sunt câţiva mai deştepţi şi-şi promovează afacerea pe Facebook, din like-uri îşi adună clienţi şi fac profit.
Ar trebui ca acest mesaj, odată promovat pe Facebook, să ne adune pe toţi şi, după maxim 14 zile, guvernul să nu mai existe. Şi când spun "toţI", mă refer şi la forţele de ordine care-i apără. Că nici acei oameni nu cred c-o duc atât de bine de pe urma ciumei roşii.
Dar e mult mai confortabil să stăm pe scaun/fotoliu, să comentăm, să scriem şi aici şi pe Facebook şi apoi să ne plângem că nu ne conduce cine trebuie.
Au fost oameni care puteau face ceva pentru România, dar noi... nu ne-am vândut ţara... Lasă, c-o dăm acum gratis, ca o prostituată plătită cu bani falşi.

Edited by PSC, 20 July 2018 - 15:39.


#30
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postwaterman, on 20 iulie 2018 - 12:39, said:

"pe facebook deja incepe sa fie virala"

Ei, asta inseamna ca unii fac deja bani din asta.
Mie mi se pare degradant. Este subiectiv si de neluat in seama. Cred ca exista nenumarate moduri in care iti poti exprima nemultumirea si in acelasi timp, sa-ti pastrezi moralitatea. Altfel, se obtine efectul invers.

#31
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 25.04.2007
Haide mai baieti, nu mai aveti simtul umorului? Ce o sa mai ziceti atunci ca ieri a fost oprita in trafic o masina al carui numar de inmatriculare este "MUIEPSD". Din pacate pentru politisti n-au putut dacat sa ia si ei. Masina este inmatriculata in Suedia. Daca aia de la rovigniete nu s-au scandalizat si i-au dat omului rovignieta pe numarul respectiv, v-ati gasit voi sa va basicati aici pe SPD?
Mai bine v-ati ingrijora ca sondajele nu arata chiar cum v-ati imaginat.

oups, am uitat sa pun linkul pentru sceptici: http://www.ziuanews....-muiepsd-969258
dar cred ca daca cautati pe google gasiti stirea si pe alte surse, cu exceptia poate pe latrine.

Edited by Cousteau, 20 July 2018 - 16:33.


#32
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Ma doare-n 14 de toate partidele politice la un loc. De asemenea, mi se pare jignitoare afisarea acestui tip de mesaje. De la oricine si oricui se adreseaza.
La fel mi se pare de prost gust si ilogica, remarca ta la adresa Politiei, in contextul numarului de inmatriculare a masinii culegatoare si ea, de like-uri.

Nu e nevoie de link-uri. As fi preferat s anu fie adevarat...

#33
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostPaz, on 20 iulie 2018 - 13:55, said:


O natiune cum zici tu, nu are "scopuri" ci obiective.
Hmmm...n-as zice chiar asa. Cu ce e diferit faptul ca sa zicem un smecher violent vrea sa traiasca si isi face loc cu forta fata de un smecher inteligent care fura o tara intreaga cu inginerii financiare?  Toti avem scopuri si toti cautam sa ni le realizam, toti cautam cumva sa ne scoatem si sa ne  implinim viata. Numai ca difera nitel modul in care o facem. Daca prostul stie ca n-are inteligenta necesara pentru el ramane ca in momente de criza sa fure, in timp ce inteligentul are scopul sau mai bine zis rezolva altfel problema gasind solutii. De aia e imperativ necesar ca un sistem creat sa fie pe intelesul tuturor si suficient de simplu incat fiecare sa poata gasi solutii. Altfel un sistem prea complicat e unul facut pentru inteligenti si nu si pentru prosti.  Acum daca se vrea separatisme...poate ca ar fi mai bine pentru inteligent numai ca prostul in invidia lui specifica oricarei fiinta nu il va lasa , pe motiv de agitatiuni si separatisme. Se va ajunge la situatia chiar in care prostul sa sclavizeze inteligentul de frica sa nu cumva acesta sa se descurce fara el. Asta e de fapt comunismul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate