Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 

Dieta carnivora :)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
544 replies to this topic

#469
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
healing+gourmet=funny Aceleasi meme-uri la care ma inchinam cand eram pe low carb, fructoza e diavolul, fructele ingrasa, grasimile animale sunt ok. Informatii false raspandite de promotorii acestor diete, in contradictie cu studiile serioase din domeniul nutritiei. Keto se mai cheama si starvation diet pentru ca mimeaza infometarea. Cine naiba vrea sa fie permanent intr-o stare din asta ?

#470
gruianovac

gruianovac

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.08.2018
https://www.dmarge.c...genic-diet.html

read comments

#471
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Dietele keto afecteaza performantele sportive, de aceea nu au suscces in lumea sportului de performanta. In schimb dietele bazate pe glucide sunt optime pentru performanta, majoritatea sportivilor adoptand astfel de diete. Exista chiar si sportivi care merg mai departe si opteaza pentru diete vegane.
https://www.greatveganathletes.com/

#472
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,658
  • Înscris: 24.10.2015
Eu cred ca aceia nu merg mai departe dar o iau razna. :D Sunt buni strugurii, dar nici de la un gratar nu m-as da inlaturi..

Epetroiul, esti cam ciudat, nu? Incerci sa ne convingi ca dieta carnivora e ceea ce trebuie, ai deschis un milion de topicuri sa ne demostrezi ca-i foarte buna carnea, spui ca vegetalele fac mai mult rau decat bine si la un moment dat scrii ca ai tinut dieta carnivora 100% doar o saptamana. Pai ce te mai zbati ca pestele pe uscat? Tine-o, amice, vreo 5 ani minim si pe urma da-i cu glas tare ca e cea mai buna.

Daca mesajul tau era ceva de genul " nu va temeti de carne ca, contrar a ceea ce se spune, ea nu dauneaza", adica mancati SI carne fara frica, era altceva. Insa nu, tu o tii pe a ta ca DOAR carne dar nu esti in stare sa-ti urmezi recomandarea nici tu.

#473
gruianovac

gruianovac

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.08.2018
https://www.reddit.c...aturing_dr_tro/

#474
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Keto e buna pentru slabire dar cam atat. Dupa slabire trebuie sa se revina la o dieta mai normala, asta e dificila si mai ales periculoasa, creste colesterolul foarte mult daca se mananca multe grasimi saturate, desi exista si o varianta cu grasimi vegetale si nuci.

#475
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postvinciun, on 15 octombrie 2018 - 23:01, said:

Eu cred ca aceia nu merg mai departe dar o iau razna. Posted Image Sunt buni strugurii, dar nici de la un gratar nu m-as da inlaturi..

Epetroiul, esti cam ciudat, nu? Incerci sa ne convingi ca dieta carnivora e ceea ce trebuie, ai deschis un milion de topicuri sa ne demostrezi ca-i foarte buna carnea, spui ca vegetalele fac mai mult rau decat bine si la un moment dat scrii ca ai tinut dieta carnivora 100% doar o saptamana. Pai ce te mai zbati ca pestele pe uscat? Tine-o, amice, vreo 5 ani minim si pe urma da-i cu glas tare ca e cea mai buna.

Daca mesajul tau era ceva de genul " nu va temeti de carne ca, contrar a ceea ce se spune, ea nu dauneaza", adica mancati SI carne fara frica, era altceva. Insa nu, tu o tii pe a ta ca DOAR carne dar nu esti in stare sa-ti urmezi recomandarea nici tu.



Unde am scris eu ca doar carne? Citeste din nou primul post...eu doar am prezentat o dieta pe care am zis ca o "voi experimenta".
Si da, fix ala e mesajul meu, ca nu e daunatoare carnea.
Nu sunt adeptul "zero sau nimic", Dieta mea actuala este 90% carnivora. Ea poate fi tinuta si 100%, dar nu e neaparat necesar, daca nu ai probleme grave de sanartate digestive sau autoimune.
Si unde am scris eu ca am tinut numai o saptamana? Am zis "cateva saptamani", aproape 3 mai precis.
Nu imi mai atribui mie interpretarile tale...
Nu am deschis un milion de topicuri despre carne, ci doar 2 (doua). Unul cu dieta carnivora, altul cu studiile inexistente despre nocivitatea carnii.

Te bagi in seama complet aiurea...si bati campii, nimic util din posturile tale.

Edited by epetroiu, 16 October 2018 - 18:23.


#476
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Nu te enerva domnu doctor, intreba si omu ceva, de ce nu poti sa tii dieta asta 5 ani si pe urma sa vii sa ne spui cum e ? 3 saptamani e apa de ploaie, nu ziceai tu ca trebuie sa treaca ani ca sa vedem efectele ?

Multa carne, putine legume, iata efectele
https://onlinelibrar...96.2007.01774.x

#477
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Bai clovnule, mai lasa trollingul ordinar si poantele de 2 lei...
Esti slab, slab de tot...se vede treaba ca dieta vegana ti-a scazut si IQ-ul, din moment ce ai crezut ca ne prostesti cu clonele astea ordinare...

Edited by epetroiu, 16 October 2018 - 19:01.


#478
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Suparat sunteti domnu doctor azi. Carnea nu a fost proaspata ?
https://www.bmj.com/.../bmj.e4026.long

#479
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
A treia cale

https://secretele.co...tat-sa-imi.html

#480
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,658
  • Înscris: 24.10.2015

View Postepetroiu, on 16 octombrie 2018 - 19:00, said:

Bai clovnule, mai lasa trollingul ordinar si poantele de 2 lei...
Esti slab, slab de tot...se vede treaba ca dieta vegana ti-a scazut si IQ-ul, din moment ce ai crezut ca ne prostesti cu clonele astea ordinare...

Te legi aiurea ca am scris o saptamana in loc de trei. Nu mai tin minte exact dar oricum putin e, 3 sau 1. In plus te dai cu fundul la gard. Tu chiar ai scris de mai multe ori ca vegetalele aduc  rau sau sunt apa de ploaie. Atunci de ce le mai consumi?

View Postepetroiu, on 16 octombrie 2018 - 18:18, said:


nimic util din posturile tale.

Crezi ca esti tu calificat sa decizi ale cui posturi sunt mai utile?  

Desigur ca ale tale, treceti oameni buni la dieta carnivora! Legumele sunt rele ca va irita intestinele iar fructele ingrasa. De fapt este imposibil de slabit daca continuati sa mancati fructe.

Ha ha ha

#481
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
Uite ca a avut dreptate epetroiu.
Ce credeam ca nu se poate intampla s a intamplat.
mi s a dereglat digestia 2 zile.
fara carne , lapte branza oua.
ce sa fac?
am bagat reteta care nu da gres niciodata
2 linguri de tarate de psilium si multa apa.
m am tot gandit
sa fi fost oare de la masa de seara compusa din 2 tipuri de ciuperci?
nu gasesc un raspuns.
Are dreptate , se intampla si daca mananci vegetale , in diverse combinatii sa ai la un moment dat o dereglare de digestive.

#482
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Probabil exces de fibra si deficit de grasime...

Edited by epetroiu, 18 October 2018 - 18:57.


#483
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
https://www.facebook...k&__tn__=EEHH-R

:)

#484
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Slab rau, aproape anemic ! Si mai zici ca esti carnivor Posted Image  Ia si invata de la adevaratii maestri
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b7aOO-2ubR4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#485
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
M-am relogat pe Softpedia acum prima oara dupa ani de zile cred, ca sa raspund la acest thread, de care sunt interesat.

Pe meatheals.com, dar si pe grupurile de FB sau Instagram vad transformari uimitoare. Si nu ma refer la weight loss, asta e deja banala si prin Keto se poate atinge lejer, ci ma impresioneaza foarte mult testimonialele unor oameni care au tot felul de boli / probleme de digestie (celiac, Chron, IBS..)bloating, imunitare, depresie, oboseala cronica si carnivore lifestyle le schimba complet viata.
Sigur ca sunt doar anecdote, dar nu ai cum sa nu iti pui semne de intrebare si sa nu ramai masca la astfel de schimbari.

Eu unul sunt interesat de carnivore pentru ca ma confrunt cu bloating permanent, constipatie si oboseala cronica pe o diete medium / high carb super healthy (dupa standardele mainstream): no sugar, no junk food, no alcohol, si tot ma simt ca dracu.

Ce ma opreste:
  • sa mananc grass fed meat e inca destul de piperat pentru mine financiar, desi as putea cu un efort
  • eu fac sala de 1 an jumate, si sunt intr-o faza indelungata in care am pus si vreau sa pun masa musculara, si mi-e frica sa nu imi stagneze progresul. Sunt convins ca pot sa fiu shredded pe carnivore, 6 pack all that, dar nu-s asa sigur ca pot pune masa serios.
PS: Toate sfaturile mainstream cu evitarea colesterolului si a grasimilor saturate sunt fishy. Am facut keto o luna, cu analize de sange inainte si dupa, si Keto mi-a scazut LDL-ul (the so-called bad cholesterol) cu 20%.
Si acum mananc 20+ oua pe saptamana, ulei de masline la greu si stau bine de tot cu markerii lipidici

Edited by s-brody, 01 February 2019 - 10:47.


#486
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
O îmbunătățire se poate observa cu orice dietă restrictivă. Măcar la început. Până înveți să compensezi "restricțiile". Keto e testată pe timp îndelungat iar pericolul colesterolului este real. De-aia e recomandată numai la epilepsie care nu răspunde la tratamentul standard.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate