Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Dieta carnivora :)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
544 replies to this topic

#19
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,204
  • Înscris: 23.08.2014

View Postrosix, on 20 iulie 2018 - 12:09, said:

Carnea a fost demonizata pt ca iobagii sa se obisnuiasca cu furaje alimentare, singurele pe care si le pot permite din salarii mici.

O dieta zilnica cu carne pe masa necesita un salariu dublu.

Omul nu se imbolnaveste de la carne de buna calitate, decat daca mananca in exces si o amesteca cu alimente greu digerabile - zaharuri, fainoase, amidoane
Daca faci suficienta miscare, poti manca aproape orice, si untura de porc, vei fi mult mai sanatos decat un vegetarian care sta la birou.Toti vorbim de diete, de miscare, sport, etc nu vorbeste nimeni.

#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Orice dieta trebuie corelata cu regimul de viata, altfel acumularea calorica, devine daunatoare.

Carnea, daca nu o amesteci cu garnituri grele, nu ingrasa ci contribuie la crestetea regimului metabolic al muschilor deci la slabit.

Numai tampitii evita carnea si grasimile sanatoase, pe motiv de dieta.

Edited by rosix, 20 July 2018 - 12:36.


#21
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015

View Postrosix, on 20 iulie 2018 - 12:36, said:

Numai tampitii evita carnea si grasimile sanatoase, pe motiv de dieta.
Inseamna ca veganii si raw veganii nu sunt chiar cele mai ascutite creioane din chenar ? Posted Image

Edited by doxan, 20 July 2018 - 13:00.


#22
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004

View Postfqx, on 20 iulie 2018 - 12:17, said:

Daca faci suficienta miscare, poti manca aproape orice, si untura de porc, vei fi mult mai sanatos decat un vegetarian care sta la birou.Toti vorbim de diete, de miscare, sport, etc nu vorbeste nimeni.

Cand faci asemenea afirmatii, te bazezi pe?

http://fanaticcook.b...et-matters.html

View Postrosix, on 20 iulie 2018 - 12:36, said:

Orice dieta trebuie corelata cu regimul de viata, altfel acumularea calorica, devine daunatoare.
Carnea, daca nu o amesteci cu garnituri grele, nu ingrasa ci contribuie la crestetea regimului metabolic al muschilor deci la slabit.
Numai tampitii evita carnea si grasimile sanatoase, pe motiv de dieta.


http://www.euro.who....althy-lifestyle (World Health Organization)
12 steps to healthy eating
Primul pas: Eat a nutritious diet based on a variety of foods originating mainly from plants, rather than animals.


Sarcasm: In nutritie, ca si in fotbal, marii experti ii gasesti pe net si nu in lumea reala.

Edited by predatus, 20 July 2018 - 14:00.


#23
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018
hahahaha predatus, te plângi de experți și în același timp faci pe expertul, ești penibil bre.
nici marii experți nu sunt pe aceeași linie de idei, și asta arată cât de experți sunt.
punctul 1, aflați de ce are nevoie corpul pentru a funcționa bine, apoi fiecare poate alege pentru el de unde să ia ... ingredientele...

#24
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
mda...legumele sunt naspa...fructele sunt naspa...leguminoasele sunt naspa...parinti, hraniti-va copiii cu ceafa de porc si untura.
"iexpertii" lu' peste prajit de pe Youtube; si ne miram ca unii nu-si mai vaccineaza copiii, prostia e molipsitoare.

#25
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Tot sunca de porc te rezolva. Doar ca de data asta , nu cu fasole ci ciolan pe varza.Iese de-o dieta da dai in balbaiala.

#26
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015

View Postdoxan, on 20 iulie 2018 - 11:29, said:

Vorbe adevarate, dieta vegana si cea raw vegan a a fost promovata de catre noua ordine mondiala si ZOG...pentru a decima si steriliza populatia alba occidenala, e vorba de asa numita Agenda 21 gandita de grupul CFR.
Noi crestinii stim inca din Vechiul Testament ca Dumnezeu Atotputernicul a refuzat ofranda lui Cain, pilda acolo fiind evidenta...Dumnezeu stia ca cea mai buna alimentatie pentru om e cea bazata pe carne.

Corect, imi place cum gandesti. Oculta mondiala si bilderbergii vor sa ne omoare. Ai grija insa ca da Soros cu chemtrails si poate sa te afecteze la cerebel.

#27
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018

View Postentry, on 20 iulie 2018 - 15:37, said:

mda...legumele sunt naspa...fructele sunt naspa...leguminoasele sunt naspa...parinti, hraniti-va copiii cu ceafa de porc si untura.
"iexpertii" lu' peste prajit de pe Youtube; si ne miram ca unii nu-si mai vaccineaza copiii, prostia e molipsitoare.
hahahahaha extremistule și infectezi lumea, asta e nasol.

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am citit comentariile de pe topicul asta, si am tras o concluzie: in fata monitoarelor sunteti toti batman si demonizati dieta vegana & co, dar in realitate pun pariu ca sunteti niste umflati cu burțile pana la genunche(nu ma refer la ex-ministrul Pop, alias "Genunche", ci la voi), care beti toata ziua bere and shit.
Sa-mi demonstreze mie cineva ce beneficii aduce carnea, sau de exemplu produsele de patiserie, glutenul, sucurile din comert si alte alimente daunatoare, pe care probabil voi la considerati bune, pe ideea ca "macina stomacul". Majoritatea de  pe aici nu veti apuca 60 de ani, v-o spun sigur!
In plus, epetroiu e un fel de spammer, care da vina pe dieta vegana&co pentru tot raul din lumea asta, si nu, nu jignesc pe nimeni. Mi-am spus doar parerea personala ca oricine de pe forum. Am dreptul, pentru ca cica "e democratie". Si acum parca vad ca vor curge acuzatiile si comentariile negative..

... But I will just ignore 'em.

#29
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015

View Postmirceabarbulescu, on 20 iulie 2018 - 19:30, said:

hahahahaha extremistule și infectezi lumea, asta e nasol.
???... logica nu e punctul tau forte.

#30
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Asta e keto?

#31
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
"...Mereu m-am intrebat cum ar putea sa ne dauneze carnea-cand contine proteine, grasimi, celule foarte asemanatoare cu cele din corpul uman, astfel usor de utilizat. De ce ne-ar dauna? Daca este de calitate, de la animal sanatos evident../\
Si in acelasi timp, de ce ar fi atat de benefice plantele, care au proteine si structura total diferita de corpul uman..."

Pai exact asa s-ar intreba si o capra, de exemplu, de ce ar manca  iarba cand structura acesteia e total diferita de structura corpului caprei Posted Image

View PostPurpura, on 20 iulie 2018 - 19:48, said:

Asta e keto?
Nu, nici keto, nici Atkins, nici Montignac sau mai stiu eu ce dusmani mai au carbohidratii, nimeni nu recomanda doar produse animaliere si sa interzica orice vegetala. Fara  sa ma gandesc la beneficiile pentru sanatate deja ma intreb de unde atata carne daca ar deveni toti carnivori inraiti, mai ales de aia de la animale crescute cu iarba verde pascand libere pe campii.

Edited by vinciun, 20 July 2018 - 20:19.


#32
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ma oameni,mancati beti si va veseliti ca tot asa muriti

#33
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015

View Postvinciun, on 20 iulie 2018 - 20:23, said:

Pai exact asa s-ar intreba si o capra, de exemplu, de ce ar manca  iarba cand structura acesteia e total diferita de structura corpului caprei Posted Image

Buna observatie Posted Image Dar ce mai conteaza logica ? Tot el zicea ca cine mananca glucide se face ca porcul apoi ne arata vegani scheletici. Zice ca lupta impotriva fanatismului, apoi ne prezinta o dieta extrema. Fara lapte, fructe, fara legume, fara cartofi, fasole, mazare, fara fibre, fara glucide, fara ulei etc, maine va inventa dieta perfecta: fara mancare, doar soare, apa si voie buna Posted Image Ce s-o fi intamplat cu el de a trecut rapid de la vegan zelos la anti vegan radical, de fapt e mai rau acum e si impotriva doctorilor, cica sunt prosti si mincinosi, a descoperit adevarul pe Youtube. L-o fi caftit vreun vegetarian, i-o fi dat papucii vreo gagica vegana, cine stie ? Mister...mister...

#34
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Dieta vegana e de cacao. Nici nu slabesti (multe fructe si legume capitaliste, bubuind de zahar), nici nu te hranesti, doar te pacalesti, batand intr-un fel pasul pe loc, la nivel energetic, cu calorii chioare.

Multi tampiti care practica dieta vegana la oras nu stiu ca legumele si fructele pe care le cumpara sunt slabe calitativ, devitalizate nutritional si inerte la capitolul enzime.

Le recomand tuturor sa manance niste legume serioase de gradina, sa poata face diferenta.

#35
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004
Daca mai vreti informatii despre dieta carnivora, vedeti alt "pioner": Dr. Shawn Baker (ex medic) pe youtube.

View Postmirceabarbulescu, on 20 iulie 2018 - 15:34, said:

hahahaha predatus, te plângi de experți și în același timp faci pe expertul, ești penibil bre.
nici marii experți nu sunt pe aceeași linie de idei, și asta arată cât de experți sunt.
punctul 1, aflați de ce are nevoie corpul pentru a funcționa bine, apoi fiecare poate alege pentru el de unde să ia ... ingredientele...

Intr-un link acolo apare si eu tip, care e citat, el avand langa numele sau: founding director of Yale University's Yale-Griffin Prevention Research Center. Te intereseaza, citesti; daca nu, troleaza in continuare.

Pe scurt, opinia mea legata de o alimentatie sanatoasa, optima se leaga de ce a zis un jurnalist american: "eat food, not too much, mostly plants" (Michael Pollan)

Asta-i tot.

Edited by predatus, 20 July 2018 - 22:06.


#36
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018

View PostMembruAnonim, on 20 iulie 2018 - 19:34, said:

Am citit comentariile de pe topicul asta, si am tras o concluzie: in fata monitoarelor sunteti toti batman si demonizati dieta vegana & co, dar in realitate pun pariu ca sunteti niste umflati cu burțile pana la genunche(nu ma refer la ex-ministrul Pop, alias "Genunche", ci la voi), care beti toata ziua bere and shit.
Sa-mi demonstreze mie cineva ce beneficii aduce carnea, sau de exemplu produsele de patiserie, glutenul, sucurile din comert si alte alimente daunatoare, pe care probabil voi la considerati bune, pe ideea ca "macina stomacul". Majoritatea de  pe aici nu veti apuca 60 de ani, v-o spun sigur!
In plus, epetroiu e un fel de spammer, care da vina pe dieta vegana&co pentru tot raul din lumea asta, si nu, nu jignesc pe nimeni. Mi-am spus doar parerea personala ca oricine de pe forum. Am dreptul, pentru ca cica "e democratie". Si acum parca vad ca vor curge acuzatiile si comentariile negative..

... But I will just ignore 'em.

View Postentry, on 20 iulie 2018 - 19:40, said:

???... logica nu e punctul tau forte.

View Postpredatus, on 20 iulie 2018 - 22:05, said:

Daca mai vreti informatii despre dieta carnivora, vedeti alt "pioner": Dr. Shawn Baker (ex medic) pe youtube.



Intr-un link acolo apare si eu tip, care e citat, el avand langa numele sau: founding director of Yale University's Yale-Griffin Prevention Research Center. Te intereseaza, citesti; daca nu, troleaza in continuare.

Pe scurt, opinia mea legata de o alimentatie sanatoasa, optima se leaga de ce a zis un jurnalist american: "eat food, not too much, mostly plants" (Michael Pollan)

Asta-i tot.

hahahahahahahahahahaha experți în toate și bat pariu că la locul de muncă sunteți varză (sunt sigur). eu mă bucur să fie cât mai mulți vegetarieni, așa e mai multă carne pentru carnivori.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate