Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Trecere de la S7 la S8/S9 sau de la I7 la I10

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Detin S7 si I7, ambele avariate(display crapat, zgariat, probleme cu placa de baza, etc), ma bate gandul sa fac un upgrade, dar si sa renunt la un telefon.
Am un voucher valabil pentru un S8, prin care achit doar 300 euro plus expedierea din Olanda, adica vreo 320 euro, nu este codat.
Am ramas cam in urma cu telefoanele, asa ca va cer si eu niste sfaturi.
Intre S8 si S9 este vreo diferenta care justifica pretul ? Iphone 10, in afara de design, are ceva care sa-l faca mai special fata de predecesori?
Vreau pareri personale, nu specificatii.

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Dacă ai voucher prin care iei s8 la 300 de euro nou nouț pentru tine celelalte ies din discuție pur și simplu pentru că saltul nu se justifică. Cu garanție la noi s9 e 31 (adică dublu ) iar iphone X e și mai mult. La iphone X ai deblocarea facială și acel display cu „barbă”.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 xeleron, on 19 iulie 2018 - 23:20, said:

Cu garanție la noi s9 e 31

Ce 31?

#4
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Cum a spus si colegul de mai sus,daca iei s8 cu 320 € n ai de ce sa te mai gandesti,n ai de ce sa platesti diferenta pentru s9 sau x.
3100(31 de milioane).

Edited by silviu03, 19 July 2018 - 23:44.


#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
31 de milioane lei vechi,3100 RON. Ăla single sim e 28.

#6
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018

 Owidiu, on 19 iulie 2018 - 23:13, said:

Detin S7

Intre S8 si S9 este vreo diferenta care justifica pretul ?
Intre S7 si S8 diferenta nu e foarte mare(iar cu S8 au fost fel de fel de probleme de la display-uri cu nuante de roz, la fragilitate prea mare - se sparge usor). Intre S7 si S9 ceva mai mare diferenta, in special S9+ pentru camera ... daca "merita pretul" doar tu stii... S7 e inca foarte valabil si are camera foarte buna..

#7
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Are telefonul spart,deci trebuie schimbat,un s8 nou la aproximativ 1450 este afacere,este alegerea normala.

#8
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018

 silviu03, on 19 iulie 2018 - 23:47, said:

Are telefonul spart,deci trebuie schimbat,un s8 nou la aproximativ 1450 este afacere,este alegerea normala.
Ah, scuze, nu citisem cu atentie ci doar titlul! DA, S8 in cazul asta! Super pret!

#9
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,388
  • Înscris: 28.02.2007

 xeleron, on 19 iulie 2018 - 23:20, said:

... La iphone X ai deblocarea facială și acel display cu „barbă”.
cu "breton", nu cu "barba"...

#10
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Daca ai si S si I si vrei sa renunti la unul, renunta la sistemul care-ti place mai putin, android sau ios. Daca renunti la android, I10 fara emotii, daca renunti la ios s8 pentru ca voucher.

In abstract, mie S8-urile mi se par telefoane cu probleme (cu accent pe mie mi se par, deci poate sa nu fie asa). Au vreo 3 colegi de-ai mei din birou plus sotia mea si toate cele 4 terminale au avut probleme, toate au avut probleme la camera foto, 2 au ajuns in service pentru asta si celelalte amana inevitabilul Posted Image). Telefonul sotiei are probleme si cu difuzorul (probabil de la cate cazaturi a luat, avand in vedere ca a spart o husa rigida) si are si un freeze uneori, zice ea. Partea buna este ca niciunul nu a crapat desi toate au testat gravitatia (sotia a spart husa amintita, o colega a spart si husa si folia de protectie in vreo 4 locuri).

Edited by warchilde, 20 July 2018 - 08:22.


#11
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Pe ce site e S8 300euro nou?

Parerea mea e ca nu merita sa dai sute de euro in plus. In afara de sentimentul ala de nou si ca e alungit ecranul eu n-am simtit vreo diferenta.

#12
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu e nou 300,el are un voucher cu care îl face 300.

#13
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Bai oameni buni,omul are telefonul spart si are nevoie de altul,intelegeti asta.


#14
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 xeleron, on 20 iulie 2018 - 10:21, said:

Nu e nou 300,el are un voucher cu care îl face 300.
Vorba vine, ma gandesc ca voucherele alea olandeze sunt ca si alea la cel mai mare magazin online romanesc, toata lumea abonata la newsletter le-a primit.

#15
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 lexis1, on 20 iulie 2018 - 10:35, said:

Vorba vine, ma gandesc ca voucherele alea olandeze sunt ca si alea la cel mai mare magazin online romanesc, toata lumea abonata la newsletter le-a primit.
Este un voucher cadou, de la un prieten pe care l-am ajutat. El isi cumparase mai multe electrocasnice si a primit un voucher pe care mi l-a dat mie.

 warchilde, on 20 iulie 2018 - 08:06, said:

Daca ai si S si I si vrei sa renunti la unul, renunta la sistemul care-ti place mai putin, android sau ios. Daca renunti la android, I10 fara emotii, daca renunti la ios s8 pentru ca voucher.
In abstract, mie S8-urile mi se par telefoane cu probleme (cu accent pe mie mi se par, deci poate sa nu fie asa). Au vreo 3 colegi de-ai mei din birou plus sotia mea si toate cele 4 terminale au avut probleme, toate au avut probleme la camera foto, 2 au ajuns in service pentru asta si celelalte amana inevitabilul ). Telefonul sotiei are probleme si cu difuzorul (probabil de la cate cazaturi a luat, avand in vedere ca a spart o husa rigida) si are si un freeze uneori, zice ea. Partea buna este ca niciunul nu a crapat desi toate au testat gravitatia (sotia a spart husa amintita, o colega a spart si husa si folia de protectie in vreo 4 locuri).
Cred ca o sa merg pe S8, daca nu-mi place pot recupera banii prin vanzare, dar nu cred ca o sa fie cazul. Cum este bateria de la S8 ?

#16
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu este rea, dar până la urmă este ca la orice flagship non + sau pro, undeva în jur la 3000 mah, te ține ziua de lucru dacă nu tragi de el. Dacă îi dai chestii grele cu mult ecran aprins ține puțin (logic).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate