Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

De ce sunt insistent promovati oameni precum Kolinda Grabar Kitarovic

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

#1
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Mi se pare de-a dreptul penibil modul cum se comporta aceasta doamna. Dar si mai penibil modul cum i se canta in struna, i se atribuie merite inexistente.  Pentru ca e femeie, pentru ca stie sa foloseasca cu succes santajul si manipularea emotionala ?  Pentru ca pentru pulime conteaza doar superficialul, de aia au succes indivizi ca Macron, oameni absolut goi de continut, dar care se pricep la aburit prostimea.


Editorialistul Dan Alexe are un articol pe aceasta tema:  https://m.adevarul.r...f217/index.html

Edited by Dormi_Hete, 19 July 2018 - 22:13.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pai, depinde ce continut de internet  consumi.

Eu nu am vazut nici o promovare a doamnei Kolinda Grabar Kitarovic, in afara de stirile sportive.

Edited by pasilla, 19 July 2018 - 22:18.


#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
Nu consuma, doar pregateste terenul pentru opinionarea unora...
Circula un fakenews pe FB cu tampenii gen ca si-ar fi vandut nustiu ce avion prezidential (care nu e vandut de vede pe flightradar), masini la fel... cineva a conceput o abureala.

Edited by andreic, 19 July 2018 - 22:51.


#4
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,627
  • Înscris: 21.06.2016
Ma, eu chiar nu inteleg cum puteti sa o comparat pe asta cu Udrea.
Nu cunosc aproape nimic despre ea, nici macar fata din poze nu prea i-o pot tine minte, dar:

As a high school student, she entered a student exchange program and at 17 moved to Los Alamos, New Mexico, subsequently graduating from Los Alamos High School in 1986.[10][11]
Upon her return to Yugoslavia, she enrolled at the Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Zagreb, graduating in 1993 with a Bachelor of Arts in English and Spanish languages and literature.[5][12] From 1995 to 1996, she attended the Diploma Course at the Diplomatic Academy of Vienna.[13] In 2000 she obtained a master's degree in international relations from the Faculty of Political Science at the University of Zagreb.[5]
In 2002–2003 she attended George Washington University as a Fulbright scholar.[14][15] She also received a Luksic Fellowship for the Kennedy School of Government at Harvard University and was a visiting scholar at the School of Advanced International Studies at Johns Hopkins University.[5]
In December 2015, Grabar-Kitarović began her doctoral studies in international relations at the Zagreb Faculty of Political Science.[16]


Acu poate nu avem incredere in studiile post 90 facute in Croatia, ca stim si noi cu Ponta etc, dar Fulbright scholar? Kennedy School? etc...

View Postpasilla, on 19 iulie 2018 - 22:16, said:

Pai, depinde ce continut de internet  consumi.

Eu nu am vazut nici o promovare a doamnei Kolinda Grabar Kitarovic, in afara de stirile sportive.

Sint citiva obsedati sexuali pe care ii excita cucoana asta stearsa, poate din cauza ca e presedinte si viseaza sa le dea ordine.

#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
E aceeasi chestie ca si cu preaslavirea unuia:

Quote

Dan Alexe, scriitor, lingvist, cineast, jurnalist şi traducător român stabilit în Belgia
Trebuia sa mai zica si care e culoarea preferata, ce nr. poarta la pantof si alte lucruri care pe multa lume chiar nu intereseaza.
Da, probabil s-au zis diverse chestii false despre Kolinda, dar chiar nu poti opri lumea sa distribuie pe Facebook prostii sau "realizari" facute recent.

Referitor la comportament, bravo ei, nu stiu ce a facut in tara ei, dar nu vad de ce trebuie sa te opreasca cineva sa sarbatoresti evolutia unei echipe de fotbal.

#6
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Am mai  vazut noi cum e cu studiile in state la doamna Petrescu.

#7
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
Trebuia sa mai zica ca e un filo rus scarbos.

Promovarea aleia e asa, ca e draguta, vesela... Si o si pune romanul langa Viorica, deci concluzia e evidenta.

Altfel, da, dar ce asteptari sa ai? Poporul nu are treaba cu statul de drept.

#8
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018
E asa de tare promovarea aia, ca aud pentru prima oara numele ala strain si complicat... :roflmao:

#9
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,627
  • Înscris: 21.06.2016

View PostDormi_Hete, on 19 iulie 2018 - 22:30, said:

Am mai  vazut noi cum e cu studiile in state la doamna Petrescu.


Ce ai vazut?
Ca mie nu mi s-a parut ca s-a vazut ceva.

#10
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View Postcatalina1, on 19 iulie 2018 - 22:33, said:

Promovarea aleia e asa, ca e draguta, vesela...

A mai facut si ceva scoala...

Quote

Si o si pune romanul langa Viorica...

Ea nu prea a facut scoala.

#11
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Acum aflu prima data de numele asta.
Aflu ca e presedinta Croatiei.
Si mi-o amintesc de la festivitatea de final CM2018.
Ce n-as fi dat sa fiu si eu acolo...
Sa ma ia sa ma stranga si pe mine in brate, asa cum a facut cu toti fotbalistii aia, unii dintre ei niste piticanii negre si urate.
- Vino mă copile sa te strâng nițel la pept!
Si eu sa ma fâstâcesc, sa-mi departez coatele, pentru ca mâna mea lungă sa nu depaseasca in mod nepermis unghiul de π radiani.
- Tare prostovan esti mă copile!
- Sărumâna doamna, aveți dreptate!

Edited by maccip, 19 July 2018 - 23:13.


#12
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 01.05.2006

View PostDormi_Hete, on 19 iulie 2018 - 22:12, said:

oameni absolut goi de continut

Asta poate spune oricine despre oricine.
Eu de exemplu despre tine.

Dar cata aroganta poate avea cineva sa judece niste oameni alesi in urma unui vot popular democratic?
Nici macar n-ati inteles ca voi judecati de fapt pe toti cei care au votat aceste persoane, adica milioane de oameni.
Stiu ca pe fastbuk si alte forumuri toti va credeti genii si oameni exceptionali dar realitatea e ca voi sunteti niste anonimi care repetati fara sfarsit niste fraze fara noima iar ceilalti chiar au facut si fac in continuare lucruri concrete pentru tarile lor respective, pentru oamenii si pentru societatea din care fac parte.
Si mai ales isi asuma deciziile lor.

Si apoi va mirati. Cand de fapt e atat de simplu.
Chiar credeti ca e greu de ales intre oamenii care revarsa mizerii oriunde, oricate si ceilalti care-si asuma?

#13
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003
Doamna incearca sa fie populara, un lucru firesc la un politician.
Am vazut-o discutand si comportandu-se amical cu Macron sau Putin, ceea ce ptr. o tara mica inseamna oleaca de mandrie de sine. Noi ne lamentam cand presedintele nostru pare stingher. E drept, la intalniri oficiale, aici a fost un joc, fotbal mai precis.
Cu toate astea impresia mea este ca cei din Croatia o stimeaza si daca ne uitam cum arata Croatia per ansamblu si ne uitam la noi in tara nu putem sa spunem decat wow!

Revenid: doamna nu este promovata,, se promoveaza singura si in paralel isi promoveaza tara. Una foarte frumoasa, civilizata si pusa la punct printre altele. Avem de invatat de la ei ca popor iar politicienii nostril ar putea lejer sa faca stagii de perfectionare profesionala acolo.

#14
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010
Pizdirea politici, dar in sens frivol, daca te gandesti la Indira Gandhi ori Margaret  Thatcher.

#15
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Io cred ca pur si simplu a iesit in evidenta in tribune.

#16
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
E presedinte de stat.
E foarte bine daca isi promoveaza interesele sau se promoveaza pe ea.
Dar ce-a facut? Ceva obscen? Ca daca da...mie nu-mi plac milfele obscene, mi-o scot din inima imediat.

#17
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
Radia prin toti porii. De aici impactul.
Pur si simplu arata ca se bucura sa fie acolo.

Edited by catalina1, 20 July 2018 - 00:44.


#18
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postcatalina1, on 19 iulie 2018 - 22:33, said:

Si o si pune romanul langa Viorica, deci concluzia e evidenta.
Ceva gen: "uite că poate să existe o femeie politician care să nu foe o proastă penibilă și servilă!" :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate