Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Dino Parc si cetatea Rasnov

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
La insistentele copilului, am fost la Dinoparc Rasnov lunea trecuta!
De la iesire din Sinaia pana la iesire din Azuga, am mers bara la bara, luni pe la 11 dimineata!
Parcarea de jos, plina, am parcat pe marginea drumului cumva, a vrut copilul sa mergem cu trocariciul, ne-am suit in el, 5 lei dus intors, pentru copil n-am platit. La Dino, aglomeratia de pe lume, noi ne-am dus luni in ideea ca e mai liber, da de unde frate! 28 de lei bilet adult, 22 de lei bilet copil, dpmdv nu merita banii astia, nu mi s-a parut nimic spectaculos, in afara de cei 2 dinozauri care se misca un pic si platforma care te bataie si scoate vulcanul fum. Ma asteptam la altceva, mai mari, mai spectaculosi dinozaurii! Informatiile sunt suficiente pentru copii. A aparut la un moment dat un angajat cu un pui de dinozaur in brate, erau toti copii gramada! Copilului meu de 4,5 ani i-a placut, pentru ea ne-am dus, deci tot raul spre bine! Au si loc de joaca amenajat, traseu de aventura, tiroliana, asta pentru cei mai mari!

Ca sa imbin dorinta copilului cu a mea, am urcat si la cetate la Rasnov, 12 lei intrarea, 6 lei pentru copii, dar noua nu le-a luat pentru copil.
Si aici lume destula, arata bine cetatea, am auzit niste oameni vorbid c-o s-o inchida iarasi pentru renovare, dar totul la nivel de zvon! Niste tarabe cu suveniruri strica aspectulPosted Image , parerea mea!
Privelistea de sus, superba!
Pentru o iesire de-o zi, merge sa va duceti, as fi vrut si la pestera valea cetatii sa mergem, dar s-a innorat, incepuse sa picure usor, n-am vrut sa ne prinda ploaia!
La iesire in DN, la Predeal, bara la bara, asa am tinut-o pana la intrare in Sinaia, cu reprize de ploaie. Dupa Comarnic s-a facut frumos, soare!

Attached Files



#2
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
Daca lipseau hidoseniile alea de dinozauri, era chiar perfect!

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Exact.Figurantii aia din ce or fi ei facuti,strica peisajul.
Da,Dino Park.O familie de patru persoane,s-a dus sutaru' pe intrare plus o gustare si-un suc si iaca,in afara de peisajul superb,poti zice ca ai facut o investitite proasta.Pe langa asta,sunt convins ca si aici colcaie needucatii si nesimtitii.

#4
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
E ceva timp de cind am dus plozii la Dino , de abia deschisesera. Vara lui 2015, cred. Aglomeratie cu spume, zone inca in amenajare, scump-scumpel? Da.
Dar plozii si acum ii pastreaza o amintire faina si ar repeta experienta.
Ca mie mi-a placut sau nu? Conteaza, daca ei au fost entuziasmati?

Cetatea am vizitat-o de citeva ori, la intervale de 2-3 ani, si de fiecare data am constatat ca s-a mai bibilit cite ceva, ca s-a mai restaurat cite ceva, ca s-a mai schimbat (in bine) cite ceva. Ultima data, cind cu Dino, copiii au apreciat-o mai putin, noi, adultii, mai mult. O sa mai trecem pe acolo, poate chiar anul asta.

Edited by Taxon, 19 July 2018 - 13:59.


#5
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Și chiar nu mă puteam decide între Râșnov, Târgul de fete de pe muntele Găina și Celtic Festival de la Beclean ....

#6
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

View Postvalentinag, on 19 iulie 2018 - 13:24, said:

... A aparut la un moment dat un angajat cu un pui de dinozaur in brate, erau toti copii gramada! ...

Cand am fost eu, cativa dintre copii,(mai mari ce-i drept, in jur de 10 ani estimez) au inceput sa il loveasca cu piciorul pe acel angajat imbracat in dinozaur. Nu erau cu parintii, erau in excursie.

#7
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
La Dino am fost si noi in 2015. Ni s-a parut interesant. Senzatia cea mai misto a fost la minisala cinema 9D... Copiilor le-a placut maxim. La Cetate, cand am aruncat cu toporistile alea la tinta din butuci, am reusit sa distrug una (s-a crapat).

#8
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postvalentinag, on 19 iulie 2018 - 13:24, said:

28 de lei bilet adult, 22 de lei bilet copil, dpmdv nu merita banii astia, nu mi s-a parut nimic spectaculos.
Am fost si noi acum 2 ani. Nu mai retin pretul, cred ca erau cativa lei mai putin.
Chiar si pretul actual imi pare relativ corect, cat timp e un parc de distractii unic prin ce ofera.
Fata de alte destinatii poate e scump.
Insa daca ma raportez la locurile de joaca din Bucuresti, unele cu 40-50 lei/2 ore, Dino parc e chiar ok.
Pana la urma, nu exista loc de joaca sub 15 lei/ora in orice oras si totusi nu poate avea tot ce este la Dino, in aer liber.

Edited by nniki, 19 July 2018 - 20:06.


#9
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Cu parcarea la Râşnov puteţi rezolva şi parcând în centru, este parcare subterană, după care urcaţi cu liftul special la care se ajunge prin gangul unei clădiri. Aşa puteţi admira peisajul în urcare, cabina fiind de sticlă, iar sus vă lasă într-un capăt de cetate, de unde mai mergeţi un pic şi ajungeţi la partea vizitabilă, unde intraţi după ce luaţi bilet (nu e inclus în biletul de la lift).

Edited by SisterRay, 19 July 2018 - 23:01.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate