Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

RT Documentary HD

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
RT Documentary HD este prezent în grilele INES și Canal S, conform informației primite de la ronuquet.

Până și Trinitas are topic, așa că am făcut unul și pentru RTD, un post care despre chiar merită să se vorbească, imo. Documentare foarte bune, din ce am văzut toate sunt noi, produse în engleză sau în rusă (și subtitrate în engleză).

Îl aștept cât mai curând la DIGI, dar și la restul.

Attached File  RT Documentary HD_20180718_224753.213.jpg   318.52K   45 downloads Attached File  RT Documentary HD_20180718_225519.701.jpg   157.22K   44 downloads Attached File  RT Documentary HD_20180718_225554.511.jpg   195.5K   42 downloads

Edited by WShow13, 18 July 2018 - 21:58.


#2
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,218
  • Înscris: 24.05.2006
Multumesc pentru recomandare, chiar voiam sa vad ceva facut ¨in partea cealalta´´. Ma uit pe net acum, la ceva despre Waziristan, o regiune de care am auzit doar vag, pe la stiri. Foarte interesant si profesional facut.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,610
  • Înscris: 07.02.2003
Russia Today se extinde... nu e de bine. In rep Moldova le-au blocat extinderea deocamdata.

Edited by andreic, 18 July 2018 - 22:49.


#4
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
RT este chiar și în SUA, anul trecut a fost lansat și RT Franța.
Aici vorbim totuși de RT Doc. Mulți comentează dar nu au văzut nici măcar un singur documentar, unii s-au obișnuit cu cele în stil american de parcă alea ar reflecta chiar realitatea. Posted Image Nu strică să vedem lucrurile și din altă perspectivă. Nu trebuie însă să fim de acord cu ele. Fiecare e liber să se uite la ce canal dorește. Comentariile off/de tip flame vor fi șterse.

Edited by Kalman2007, 18 July 2018 - 23:11.


#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,610
  • Înscris: 07.02.2003

 Kalman2007, on 18 iulie 2018 - 22:55, said:

RT este chiar și în SUA, anul trecut a fost lansat și RT Franța.
Aici vorbim totuși de RT Doc.
De acord insa e acelasi lucru, difera metoda, trebuie formate si cunostintele. In UE s-a propus inca de anul trecut limitarea Sputnik si RT.
Perspectivele noi sunt intotdeauna binevenite dar nu trebuie sa inchidem ochiul sceptic. Se observa deja in una din poze ca in documentare se includ aspecte militare... practic o rescriere istorica.

Edited by andreic, 19 July 2018 - 00:39.


#6
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Păi pe multe canale de documentare sunt prezentate aspecte militare, RT Doc nu face excepție. :D

#7
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009

 andreic, on 18 iulie 2018 - 22:49, said:

Russia Today se extinde... nu e de bine. (...)
Care-i problema? Ție îți place să fii informat numa' dintr-o parte? Sau nu prea ai încredere în modul propriu de gîndire și ți-e frică să nu care cumva să-ți placă...?Posted Image

 andreic, on 19 iulie 2018 - 00:38, said:

(...)
Perspectivele noi sunt intotdeauna binevenite
Îhî, sigur...Posted Image

 andreic, on 19 iulie 2018 - 00:38, said:

dar nu trebuie sa inchidem ochiul sceptic.
Ăla sceptic poți să-l închizi, da' pe ăla vigilent, Doamne Ferește!Posted Image

 andreic, on 19 iulie 2018 - 00:38, said:

(...) practic o rescriere istorica.
Care, aia scrisă de învingători...?Posted Image

#8
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
mie imi place la ei emisia de pe net, super, super profesionista. as vrea sa vad si eu o televiziune din Romania care transmite asa. ai 4 optiuni de calitate la stream.

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,610
  • Înscris: 07.02.2003

 crislacor, on 19 iulie 2018 - 07:19, said:

Care-i problema? Ție îți place să fii informat numa' dintr-o parte? Sau nu prea ai încredere în modul propriu de gîndire și ți-e frică să nu care cumva să-ți placă...?Posted Image
Doar informat as vrea, nu dezinformat adica pro krem Posted Image

https://www.vox.com/...a-foreign-agent

 crislacor, on 19 iulie 2018 - 07:19, said:

Care, aia scrisă de învingători...?Posted Image
Nu doar, aia scrisa de fiecare ce are un interes Posted Image

 rich1974, on 19 iulie 2018 - 07:58, said:

mie imi place la ei emisia de pe net, super, super profesionista. as vrea sa vad si eu o televiziune din Romania care transmite asa. ai 4 optiuni de calitate la stream.
Ce tampenii... o gramada transmit asa si e ceva banal. Pana si live-urile de youtube au stream variabil dupa capacitatea receptorurului.

 Kalman2007, on 19 iulie 2018 - 01:03, said:

Păi pe multe canale de documentare sunt prezentate aspecte militare, RT Doc nu face excepție. Posted Image
Da... depinde insa si ce unghiuri si perspective folosesc, stii imaginea aia cu incadrarea... in plus nu vad vreun motiv serios pentru a tine cu ursul... dupa cate a facut si strabunicilor si bunicilor nostri.

Edited by andreic, 19 July 2018 - 08:09.


#10
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009

 andreic, on 19 iulie 2018 - 08:06, said:

(...)
Da... depinde insa si ce unghiuri si perspective folosesc, stii imaginea aia cu încadrarea(...)
Pe de cealaltă parte, cu cît e mai largă perspectiva, cu atît e mai mare înțelegerea... Tu ce alegi?

 andreic, on 19 iulie 2018 - 08:06, said:

in plus nu vad vreun motiv serios pentru a tine cu ursul... dupa cate a facut si strabunicilor si bunicilor nostri.
În primul rînd, de ce trebuie să „ții” cu cineva? Nu poți fi echidistant? Nu poți gîndi singur?
Cît despre bunici și străbunici, oare or fi fost cu toții niște îngerași la vremea lor...? Fiecare neam își are scursurile sale și da, la majoritatea îs proporționali numeric cu volumul populației. Nu știu cum dracu' se face însă, că la noi acum (doar uită-te în jur) pare-se că nu se aplică regula asta...

P.S. Scuze de off...

#11
xitgl

xitgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 01.05.2018
E binevenit canalul. Dar nu poti sa zici ca rusii au fost lapte si miere :)))  Stiti ca suntem cu 50 de ani in urma datorita rusilor si infulentei lor. Nu exista in lume stat independent, cum noi am cunoscut prea bine "viata dulce" din cortina de fier, este logic ca multi preferam americanii. Ca si aia au bubele lor, adevarat. Dar nu poti spune ca bunicii nostri au luptat si murit degeaba impotriva jegurilor sovietice. E o idiotenie!

Una peste asta, programul e bine venit tocmai pentru a avea o informare corecta. Dar atat. Sa nu le "cantam" ode rusilor, ca suntem destui care am prins perioada aceea "infloritoare"!

#12
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
din cauza rusilor esti numai cu 50, ca daca nu erau ei, poate erai cu 100.
vezi, la asta nu te-ai gandit.
ai dreptate, inainte de WW2, Romania era la fel  ca occidentul, rusii ne-au dat inapoi.

#13
xitgl

xitgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 01.05.2018

 rich1974, on 19 iulie 2018 - 12:03, said:

din cauza rusilor esti numai cu 50, ca daca nu erau ei, poate erai cu 100.
vezi, la asta nu te-ai gandit.
ai dreptate, inainte de WW2, Romania era la fel  ca occidentul, rusii ne-au dat inapoi.

Propaganda rusofoba nu functioneaza la mine! Posted Image)) Fa-o cu altul. REPET, multumiti-le rusilor pentru nivelul si traiul de azi din Romania. Statele care au fost sub alte sfere de influenta europeana se pot observa unde sunt si priviti cu jind la ele.

Edited by xitgl, 19 July 2018 - 12:11.


#14
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017

 xitgl, on 19 iulie 2018 - 11:48, said:

Dar nu poti sa zici ca rusii au fost lapte si miere Posted Image))  Stiti ca suntem cu 50 de ani in urma datorita rusilor si infulentei lor. Nu exista in lume stat independent, cum noi am cunoscut prea bine "viata dulce" din cortina de fier, este logic ca multi preferam americanii. Ca si aia au bubele lor, adevarat. Dar nu poti spune ca bunicii nostri au luptat si murit degeaba impotriva jegurilor sovietice. E o idiotenie!

Subscriu. De asta nu vreau sa aud de rusi. :)

#15
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Alo... Aici nu se vorbește despre ruși, americani sau români. Pe topicul ăsta putem discuta strict pe subiect, adică despre RTD și materialele transmise de acesta. Pot să înțeleg că nu vă plac unele documentare, dar nu pot să înțeleg de ce trebuie să aduceți Poiana și aici.

Mie îmi place că nu are o tematică anume, ci dă de toate. De la documentare polițiste, la documentare istorice și culturale, sau chiar fotbal. Și eu chiar sunt pasionat de toate astea. Aa, da, și cel mai important e că nu dau reality-uri, ci documentare propriu-zise. De la 2 e un documentar bazat pe societatea și aspectele culturale ale nord-coreenilor, The Happiest People on Earth.

#16
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009

 xitgl, on 19 iulie 2018 - 12:08, said:

Propaganda rusofoba nu functioneaza la mine! Posted Image)) Fa-o cu altul. REPET, multumiti-le rusilor pentru nivelul si traiul de azi din Romania. Statele care au fost sub alte sfere de influenta europeana se pot observa unde sunt si priviti cu jind la ele.
Lasă că acum o ducem "bine" datorită americanilor. Cam câte documentare ai văzut în total mai ales istorice și cam câte pe RT Doc? :)

#17
xitgl

xitgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 01.05.2018

 Kalman2007, on 19 iulie 2018 - 12:45, said:

Lasă că acum o ducem "bine" datorită americanilor. Cam câte documentare ai văzut în total mai ales istorice și cam câte pe RT Doc? Posted Image

Suficiente am vazut. O duci acum "bine " tot datorita rusilor si a metehnelor adanc inradacinate.  Se poate observa gradul de dezvoltare a tarilor foste sovietice si diferentele imense intre est si vest Posted Image)

Datorita americanilor, ai azi stabilitate militara si nu vine Nentu' Putin cu tancurile "nemarcate" pe strada ta Posted Image ucrainenii si transnistrenii stiu de ce. Si ce e drept o duc "perfect" sub ocupatie ruseasca! VIS!

Edited by xitgl, 19 July 2018 - 12:50.


#18
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
@Kalman: cine ti-a zis ca o ducem "bine" datorita americanilor? nea' Orban?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate