Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 

SoHo Unirii

- - - - -
  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#109
claudia2019

claudia2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2019
Multumim frumos Terrassini. Acestea sunt informatiile care ne intereseaza si pe care le asteptam.

#110
mdddd

mdddd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.05.2019
Salut tuturor,

Am vazut si eu cateva apartamente la Soho.
Nu am inteles exact ce efect are centrala termica comuna, este ca la blocurile vechi in care costurile se impart la numarul de apartamente / camere / persoane care locuiesc in apartament sau fiecare apartament va fi contorizat separat si va plati cat consuma?

A vazut cineva locurile de parcare mai mult decat in planuri? Mi s-a spus ca parcarea este inchisa si ca nu se poate accesa.

Multumesc!

Edited by mdddd, 06 May 2019 - 19:46.


#111
mdddd

mdddd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.05.2019
In pretul vostru pe m^2 ati inclus si pretul locului de parcare?

#112
dan2018

dan2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.09.2018
salut
Te sfatuiesc sa ceri sa ti se arate in realitate contoarele de caldura .La fel si locurile de parcare si sa le si  masori ca sa te convigi daca iti incape masina.
Pretul pe mp al apartamentului este fara locul de parcare. Deci  subsol 2  12000 euro /11.75 mp/loc (5m*2.35m) = 1022 euro/mp fara TVA de 5 su 19%

Edited by dan2018, 08 May 2019 - 12:50.


#113
mdddd

mdddd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.05.2019
Multumesc pentru raspuns, Dan.

Aveti idee daca cei de la soho au construit si alte ansambluri asemananatoare date in folosinta? Sunt curios cat sunt costurile comume acolo

#114
dan2018

dan2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.09.2018
dai cautare pe google despre london partners eu am gasit doar atat : https://adevarul.ro/...a319/index.html

tot aici pe forum gasesti pareri despre costuri administrative in rezidentiale : https://forum.softpe...-noile-blocuri/ ai sa te ingrozesti putin dar eu zic ca au scazut mult fata de costurile  in anii precedenti

Edited by dan2018, 12 May 2019 - 21:39.


#115
micha11

micha11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.05.2018
As dori sa cumpăr un apartament în Soho dar am înțeles ca nu va exista alimentare cu gaz în ap.  Având în vedere acest lucru  sistemul electric / apartament ar trebui sa fie calculat ptr a funcționa aparatele precum plita electrica ( care pe "ochi fol f mult KW, asa am înțeles), masina spălat vase, frigider, becuri, TV etc.  Poate le ai pe aproape toate în funcțiune la un moment dat...  Știți ceva despre sistemul el? Exista contor ptr încălzire apa calda individual oare? Mulțumesc

#116
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008
Am fost si eu in vizionare la SOHO Unirii. Preturile relativ la locatie sunt ok dar zona vorbind e proasta, doar spre biserica vezi ceva OK.

Dar la constructie nu imi e foarte clar cat de bine s-a lucrat. Pun aici o poza cu blocurile in care se vad denivelari la fatada [1]. Voi ce parere aveti ?

[1] https://imgur.com/a/8sQqZNw

#117
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Toate arată asa când bate soarele intr in anumit moment al zilei..
fa o poza când e umbra sau in oricare alt moment al zilei..
sa vezi ce frumos se vede sau cel puțin nu se mai vede asa rau😂😂

#118
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008

 Bobitoi, on 30 mai 2019 - 10:14, said:

Toate arată asa când bate soarele intr in anumit moment al zilei..
fa o poza când e umbra sau in oricare alt moment al zilei..
sa vezi ce frumos se vede sau cel puțin nu se mai vede asa rau����

Zici ca nu ar fi ceva iesit din comun la executie deci ? Asta ar fi bine... cred :))

#119
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Sa te miri când vezi ceva perfect😂😂.. mai ales dacă e combinat polistiren cu vata bazaltică pt protectia la foc..
Dacă peretele e numai din vata , și mai rau se vede, cel puțin in zona diblurilor pt ancorare..
La polistiren mai razi din el, mai tragi o mâna de adeziv , iese ceva mai bine..


#120
micha11

micha11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.05.2018
Te ai uitat pe paliere, la întrarea în apartamente, cum au pus pragurile la nivele diferite... F urat, amatori.. Se vede de la cca 1 cm la 2 cm, adezivul în strat gros, prea gros, unde trebuia sa nu fie vizibil intre bucata de prag din calcar și podeaua holului... Macar dacă au vrut sa încarce cu adeziv ( producătorul propune un strat minim) măcar incarci peste tot la fel.
.. Oricum pragurile la intrare sub ușa nu sunt ok! Alții cum pot avea același nivel și îmbinări între interior și exterior de calitate iar aici nu...? Amatori

Nu exista explicații ptr o fațada asa de denivelat... Parca sunt casele de la tara gletuite de amatori... Ptr ca si asa merge...

Edited by micha11, 30 May 2019 - 10:49.


#121
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008

 micha11, on 30 mai 2019 - 10:51, said:

Te ai uitat pe paliere, la întrarea în apartamente, cum au pus pragurile la nivele diferite... F urat, amatori..

Am vazut ca sunt vizual probleme cu finisajele atat pe scara blocului cat si in apartamente. Am zis ca na... poate le retuseaza desi Posted Image))

 micha11, on 30 mai 2019 - 10:51, said:

Nu exista explicații ptr o fațada asa de denivelat... Parca sunt casele de la tara gletuite de amatori... Ptr ca si asa merge...

Oricum SOHO e construit cu indieni si sunt tare laudati ptr felul in care lucreaza de catre cel de la vanzari (fara misto). Ce sa zic si el acu nu ? Posted Image

Edited by greywolfact, 30 May 2019 - 11:11.


#122
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
Soho - viitor ghetou

#123
mdddd

mdddd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.05.2019
Salut tuturor,

Eram cat pe ce sa cumpar un apartament la Soho, insa am renuntat.

Experienta cu agentii de vanzari asemanatoare cu a tuturor de aici. Ceri antecontractul inainte de semnarea lui, ti se inchide telefonul si ti se spune ca gata apartamentul nu mai e de vanzare, dar apoi ti se mai "acorda o sansa" Posted Image. Ma rog, nu asta e problema.

Din punctul meu de vedere pretul apartamentului + parcare este mult prea ridicat pentru:
- lipsa de intimitate
- parcarea 18k Eur mi se pare putin exagerat
- e neclar cat vor fi costurile comune, centrala comuna, portari, supraveghere etc dar semnezi ca esti de acord cu orice servicii gasesc ei. Mai am niste cunostinte au luat in complexe asemanatoare, unele sunt super ok, altii platesc ~200 Eur pentru costurile comune
- zona de case de langa inca nu-i ok
- iesirile sunt pe stradute mici si aglomerate

Pe scurt, apartamentele par ok la prima vedere, mari si frumoase, apoi te uiti pe balcon si esti lipsit de intimitate, vezi direct in toate apartamentele vecinilor si ei la tine. Par niste tentative de apartamente "de lux" facute cu materiale ieftine aflate intr-un ghetou. Cand te uiti la finisajele apartamentului se vede ca sunt facute la repezeala.

Sper sa alegeti cu grija.

Edited by mdddd, 31 May 2019 - 23:42.


#124
micha11

micha11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.05.2018
Mdddd, bănuiesc ca ai mai vizionat și alte imobile noi în București... Te rog, îmi poți recomanda unul care merita într-adevăr?

#125
mdddd

mdddd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.05.2019
@micha11 Am vazut multe insa nu am gasit nimic ok (pentru mine) inca. Am fost destul de convins de Soho o perioada pentru ca erau spatioase fata de altele. Nu stiu exact ce cauti, dar putem vorbi in privat, poate am vreo sugestie care sa te ajute :)

Apropo, la Soho ti se ofera aceiasi lista de 50 de apartamente valabile din ianuarie, ei tot zic ca au vandut o gramada, insa toate sunt libere :). Nu a mai cumparat nimeni.

#126
micha11

micha11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.05.2018
Sau poate facem o oferta ptr 2 apartamente și obținem un preț mai bun... Sigur, putem vorbi în privat [email protected]

Edited by micha11, 01 June 2019 - 15:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate