Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Caseta audio in format digital

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Marrjus

Marrjus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 19.01.2014
Stiti un centru de conversie caseta audio in format digital? de preferat in sectorul 1, dar nu numai.

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
https://www.online-t...te-to-computer/

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu cunosti pe nimeni care are un casetofon si un pc?

#4
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

 waterman, on 18 iulie 2018 - 11:27, said:

De curios așa ce este pe casetă ?
nu are importanta, de exemplu, eu am pe niste casete pe care trageam muzica de la radio prin 80-81, niste bucati pur orchestrale pe care le-am cautat cu shazam si soundhound si nu mi-a "raspuns" nimic, dar a venit un amic pe la mine, si din 7 mi-a recunoscut 2 .. si erau bucati foarte cunoscute (pentru urechisti) erau coloane sonore pe la publicitate, diferite emisiuni (generice) etc ...

mai am un programel, (cred ca este pe desktop) i-sound recorder (sau ceva apropiat), care stia sa rupa inregistrarea unde simtea pauza dintre melodii.

https://www.abyssmedia.com/isound7/

Edited by r_murphy, 18 July 2018 - 13:04.


#5
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 r_murphy, on 18 iulie 2018 - 12:58, said:

le-am cautat cu shazam si soundhound si nu mi-a "raspuns" nimic, dar a venit un amic pe la mine, si din 7 mi-a recunoscut 2
Amicul e Shazan Pro.

#6
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006

 Marrjus, on 18 iulie 2018 - 09:57, said:

Stiti un centru de conversie caseta audio in format digital? de preferat in sectorul 1, dar nu numai.
Ma pot "chinui" eu sa "digitalizez" casete audio.
Cate sunt ele toate? Cam ce calitate au inregistrarile? Ce marci de casete sunt? Ce vechime au inregistrarile?
Pun aceste intrebari pentru a putea sa-mi fac o idee despre ce implica un "transfer" decent de informatie.
Daca sunt casete no name, inregistrate pe scule no name, acu' 30-40 de ani si tinute in pivnita, nici contra 100 ron de bucata nu ma apuc, pentru ca nu pot avea un rezultat decent.
Si nu vreau sa ma fac de rasul Softpedia cand o sa postezi ca Viceroy56 a luat banu' si nu a facut treaba buna.
Existe o vorba veche, romaneasca, foarte adevarata: nu poti face din rahat - BICI!
Am muncit 3 saptamani sa trec pe CD o banda de magnetofon de acum 50 de ani. De pe magnetofonul clientului, un Tesla Sonet B3. Cunoscatorii stie!
O saptamana am muncit sa fac magnetofonul sa mearga, alta saptamana sa fac rodajul lagarelor schimbate/unse, curele, role de cauciuc schimbate, astfel incat cei 9,5 cm/s sa fie cat mai aproape de adevar.
A 3-a saptamana am transferat pe PC in format Waw/PCM informatia d epe banda si apoi am produs un CD cu respectiva informatie(filtrata, amplificata, curatata...) in format mp3, ca nu avea rost niciun alt format lossless.
M-am ales cu foarte multe MULTUMESC, de am si acum podu` plin si buzunarul gol.

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Precis e o caseta veche, demagnetizata, nu cred ca omul vrea calitate, de era muzica, o gasea pe net.
Pe vremuri, faceam de astea cu un cas si un mp4 player Practica. Avea cablu  jack-3 rca inclus. Ba mai si inregistram AV din tv.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate