Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Topless feminin-exhibiționism sau normalitate?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

Poll: Topless feminin-exhibiționism sau normalitate? (116 member(s) have cast votes)

Ati fi de acord ca femeile sa umble topless oriunde precum barbatii?

  1. Da (87 votes [75.00%] - View)

    Percentage of vote: 75.00%

  2. Nu (29 votes [25.00%] - View)

    Percentage of vote: 25.00%

Vote Guests cannot vote

#19
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 topikt, on 18 iulie 2018 - 02:33, said:

Pai ia uite ce spune o moderatoare. Ca sanii n-ar trebui tratati asemeni organelor genitale, deci topless-ul n-ar trebui considerat exhibitionism!
Posted Image
Am pus definiția și acolo:

 althea, on 17 iulie 2018 - 16:10, said:

Nu este, sânii nu-s organe genitale. Sau mă rog, nu în varianta clasică a definiției organelor genitale Posted Image
exhibiționism  -  Perversiune sexuală care constă în expunerea în public a organelor genitale.
De ce nu-ți asumi ''numele''? În general nu pari de paie.

Dacă nu spui unde ai citit așa ceva

Quote

Dar unele feministe extremiste militeaza ca femeile sa poata umbla topless oriunde ca si barbatii pe timp de vara.
o să să mă joc de-a Madmoiselle Trollette pe topicul tău, pentru că și tu mă trollezi.

Așadar, unde ai citit asta?

 topikt, on 17 iulie 2018 - 22:33, said:

Pai uite ca de asta se plang femeile.

Barbatii culturisti isi arata sfarcurile la sala in public la spectacole de culturism.  
Prin filme ii vezi pe Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger ,   Chuck Norris,  Dwayne Johnson si toti actorii macho  la bustul gol mai mult de 30 de minute.

Ele de ce sa nu poata?

Edited by althea, 18 July 2018 - 05:10.


#20
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Dau si eu cu linku':
https://en.wikipedia...ipple_(campaign) (hashtag #FreeTheNipple)

Amu, nu stiu daca https://en.wikipedia...wiki/Topfreedom or fi feministe au ba...

Edited by dexterash, 18 July 2018 - 05:20.


#21
danyel61

danyel61

    Fumãtor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Dacă sunt frumoși, musai să fie goi, altfel nu.

#22
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 dexterash, on 18 iulie 2018 - 05:15, said:

Dau si eu cu linku':
Nu ție ți-am spus! Ce om... când îmi găsisem și eu de joacă pe aria minorității de pe SP Posted Image

Oricum îl bănuiești degeaba de subiect serios, văd că am pierdut asta din primul citat și era cea mai importantă:

 topikt, on 17 iulie 2018 - 22:19, said:

Motivul - caldura duce la transpiratie excesiva si iritatii, iar sutienul poate dauna pielii saniilor pe termen lung.

Edited by althea, 18 July 2018 - 05:37.


#23
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Să fie egalitate în drepturi,lăsați femeile să umble îmbrăcate cum doresc!

#24
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 althea, on 18 iulie 2018 - 05:28, said:

Ce om... când îmi găsisem și eu de joacă pe aria minorității de pe SP
Ma scuzati, Madmoiselle!

 althea, on 18 iulie 2018 - 05:28, said:

Oricum îl bănuiești degeaba de subiect serios,
Cine a zis ca l-am banuit ca ar fi serios? Posted Image

Edited by dexterash, 18 July 2018 - 05:44.


#25
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Am votat da, cu mențiunea ca cele cu langoși în loc de țâțe să fie incuiate in beci. Posted Image

#26
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,501
  • Înscris: 16.03.2007
Ar trebui permis doar celor cu sani frumosi. Nu vreau sa vad pe strada, in timp ce imi mananc shaorma, hoaste cu ugerele lasate. bleah, dizgratios.

#27
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Nici eu nu vreau să văd oameni care manâncă shaorma pe stradă. bleah, dizgratios.

#28
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Nu e bine, pentru ca altfel femeile ar fi imediat violate...
Discuta un occidental odata cu un musulman: "Noi iubim si respectam femeile, de acea le lasam sa se imbrace cum vor ele".
Iar musulmanul zice: "Da, si noi le iubim si le respectam, de aceea le acoperim din cap pana in picioare, ca sa le protejam, altfel ar fi imediat violate..."

#29
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 xeleron, on 17 iulie 2018 - 22:28, said:

Dacî femeile trebuie arse, ce zici de bărbații ce-și arată sânii pe plajă? Știi tu genul, ăia ce mănâncă 3 big mac pe post de aperitiv.
Tzatzele ca tzatzele, dar aia e consuma 3 big mac-uri pe zi plus 3 sticle de Noroc la 2L si pe urma umbla prin oras cu tricoul sau maioul ridicat peste burta merita aruncati direct in smoala incinsa...dupa ce in prealabil au fost beliti si bagati in saramura.

 Aldulescu, on 18 iulie 2018 - 07:19, said:

Nu e bine, pentru ca altfel femeile ar fi imediat violate...
Discuta un occidental odata cu un musulman: "Noi iubim si respectam femeile, de acea le lasam sa se imbrace cum vor ele".
Iar musulmanul zice: "Da, si noi le iubim si le respectam, de aceea le acoperim din cap pana in picioare, ca sa le protejam, altfel ar fi imediat violate..."
Si chiar si asa tot sunt abuzate si violate. La ei tocmai lipsa de respect vizavi de femei e problema, fiindca femeia nu are niciun drept in afara de respirat si facut copii pe banda rulanta.

Edited by Hider141, 18 July 2018 - 07:33.


#30
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Daca e sa gandim asa, de ce nu si un barbat poate sa masturbeze in lift.
Nu cred ca avem cultura si civilizatia necesara sa stam langa o femeie in sanii goi la casa la Mega. Vor fi hartuiri grave.

#31
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
Io zic sa ducem evolutia catre inceputurile omenirii la nivelul urmator si sa renuntam si la fuste si chiloti, avem exemplul paleoliticului. Deasemenea, dreptul la cotaiala in orice loc si moment ar arata o binemeritata evolutie.

#32
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 27.01.2016

 pasilla, on 17 iulie 2018 - 22:26, said:

Femeile care isi arata sanii pe plaja , ar trebui arse pe rug Posted Image
Esti eunuc?

#33
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

 dexterash, on 18 iulie 2018 - 05:15, said:

Dau si eu cu linku':
https://en.wikipedia...ipple_(campaign) (hashtag #FreeTheNipple)

Amu, nu stiu daca https://en.wikipedia...wiki/Topfreedom or fi feministe au ba...


Pai hai sa vedem cine vrea #FreetheNipple...(poza de pe Wiki)

de la stanga la dreapta:
- Prima. singura la care probabil m-as uita, pare o prezenta ok de sus pana jos. Sanii totusi nu sunt un punct forte si probabil si-a dat seama ca mai are cativa ani de aratat dupa care se vor face sosete, mai ales daca mai tine vreo dieta sau face un copil.
- a doua nu are deci si acum daca s-ar plimba cu ei goi nu cred ca ar fi probleme.
- la a treia nu se vad dar si daca ar fi misto sunt stricati de restul purtatoarei. Practic cu moaca aia si imbracata asa prbabil i-as da 5 lei sa isi ia un tricou si haine mai ca lumea. Asta e genul care vrea sa atraga atentia in orice fel dar nu reuseste.
- a patra la fel ca prima, inca doi-trei ani de aratat ca dupa aia se va cupla sfarcul cu buricul, mai ales ca pare si genul cu tendinte de ingrasare.
- ultima nu avea si si-a pus silicone, normal ca vrea sa le arate pentru ca nu i le lauda nimeni si sufera la cati bani a dat.

Parerea mea este ca astea naspa si cu ceva frustrari militeaza pentru asa ceva deci probabil voi vedea tzatze naspa sau tzate faine atasate de persoane naspa. Totusi am votat da... :)

#34
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,715
  • Înscris: 14.10.2008
Sunt organe sexuale dar nu genitale. Posted Image

Topicul nu ma mira, cineva a deschis topic ca de ce nu este nuditatea ceva normal.

 danyel61, on 18 iulie 2018 - 05:23, said:

Dacă sunt frumoși, musai să fie goi, altfel nu.
Daca sunt mari si frumosi, sa aiba un sutien si mai misto. Costumele de baie nu prea imi plac, dar tanga si sutienele negre...Posted Image

 ericmario, on 18 iulie 2018 - 07:00, said:

Am votat da, cu mențiunea ca cele cu langoși în loc de țâțe să fie incuiate in beci. Posted Image
Sau cu Zeppeline.

 ericmario, on 18 iulie 2018 - 07:12, said:

Nici eu nu vreau să văd oameni care manâncă shaorma pe stradă. bleah, dizgratios.
Shaorma se savureaza acasa, nu pe strada. Cand imi cade ceva din ea, sa pot recupera, din farfurie. Posted Image

 Aldulescu, on 18 iulie 2018 - 07:19, said:

Nu e bine, pentru ca altfel femeile ar fi imediat violate...
Discuta un occidental odata cu un musulman: "Noi iubim si respectam femeile, de acea le lasam sa se imbrace cum vor ele".
Iar musulmanul zice: "Da, si noi le iubim si le respectam, de aceea le acoperim din cap pana in picioare, ca sa le protejam, altfel ar fi imediat violate..."
Terorismul vine si din lipsa de activitate pe orizontala. Si lipsa de imagini pentru barbati de la pubertate in sus.

 Hider141, on 18 iulie 2018 - 07:32, said:

Tzatzele ca tzatzele, dar aia e consuma 3 big mac-uri pe zi plus 3 sticle de Noroc la 2L si pe urma umbla prin oras cu tricoul sau maioul ridicat peste burta merita aruncati direct in smoala incinsa...dupa ce in prealabil au fost beliti si bagati in saramura.


Si chiar si asa tot sunt abuzate si violate. La ei tocmai lipsa de respect vizavi de femei e problema, fiindca femeia nu are niciun drept in afara de respirat si facut copii pe banda rulanta.
Eu nu suport maiourile, dar sa vad o fata la maiou+sutien...Posted Image

Da, numai femeie la arabi sa nu te nasti.

Eu cred ca si canicula ii tampeste.

#35
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 Neaceasca85, on 18 iulie 2018 - 09:40, said:

Sunt organe sexuale dar nu genitale. Posted Image
Cândva o s-ajungi și tu să-ți dai seama că femeia are un singur organ sexual, nu două, și ăla nu-i pe piept ci în altă parte :)

#36
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,715
  • Înscris: 14.10.2008
Alea din cealalta parte sunt genitale.

Sau putem spune ca sanii sunt organe sexuale doar pentru barbati. Copiii vad mancare, barbatii vad sex cand se uita acolo. Si exista si barbati si femei ce au sfarcurile drept zona foarte erogena.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate