Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Hyundai Kona Electric: primul SUV subcompact electric are autonomie de 470 de kilometri

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
3244 replies to this topic

#3025
Fujitsu

Fujitsu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 06.08.2006
Se cheamă versiunea SX2.
Bateria și propulsia rămân aceleași ca la Kona 2021-2022.
Bordul va împrumuta elemente de la Ioniq 5 și vor fi unele stilizari ale caroseriei.

#3026
PetricaMi

PetricaMi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.12.2021

 pickasso, on 25 iulie 2022 - 11:32, said:

Dealerul din Sibiu m-a anuntat ca din Iulie nu se mai produce modelul 2022 și din August începe modelul de 2023. Ați mai primit cineva o astfel de informație ? Normal in August trebuia sa ajungă mașina mea , acuma o sa mai dureze câteva luni.

Eu am comanda din ianuarie cu lansare productie Feb 2021 si inca nu am VIN. Dealerul nu mi-a comunicat ca se anuleza sau ca sa stopeaza productia (am doar informatia ca fabrica are concediu  2 sapt )
Ce spui tu este ca se vor anula comenzile si asteptam modelul nou ? alte luni de zile? Posted Image...Ce facem cu pretul? ...Ne expira voucherele....
Sper sa se livreze masina pana in Dec .

#3027
pickasso

pickasso

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.06.2019

 PetricaMi, on 25 iulie 2022 - 15:24, said:



Eu am comanda din ianuarie cu lansare productie Feb 2021 si inca nu am VIN. Dealerul nu mi-a comunicat ca se anuleza sau ca sa stopeaza productia (am doar informatia ca fabrica are concediu  2 sapt )
Ce spui tu este ca se vor anula comenzile si asteptam modelul nou ? alte luni de zile? Posted Image...Ce facem cu pretul? ...Ne expira voucherele....
Sper sa se livreze masina pana in Dec .

Da mi-a spus ca se anulează toate comenzile și se pun din nou in August. Prețul va creste cu €1000+TVA și nu știe sa îmi spună un termen nou de livrare. A spus ca revine in August după ce pune din nou comanda cu mai multe detalii.

#3028
PetricaMi

PetricaMi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.12.2021

 pickasso, on 25 iulie 2022 - 20:02, said:

Da mi-a spus ca se anulează toate comenzile și se pun din nou in August. Prețul va creste cu €1000+TVA și nu știe sa îmi spună un termen nou de livrare. A spus ca revine in August după ce pune din nou comanda cu mai multe detalii.

Deci comanda ta este oficial anulata ?

#3029
Viore_lIulian

Viore_lIulian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.06.2015
Un pic de context pentru nivelul vieții bateriei de 100%, la aproape 45k km, pe care l-am citit cu adaptorul OBD si afișat in urma cu puțin timp: din aproape 300 de încărcări, 2/3 au fost efectuate pe AC.
In alta ordine de idei, unde, in București, recomandați revizia de 45k km? Si care a fost costul pentru generația 2020, întrucât am citit aici de unele diferențe intre generații?
Mulțumesc.

Attached Files

  • Attached File  BMS.jpg   91.52K   58 downloads


#3030
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007
verifica si valoare Minimum Deterioration.

#3031
pickasso

pickasso

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.06.2019

 PetricaMi, on 26 iulie 2022 - 10:02, said:

Deci comanda ta este oficial anulata ?

Da , comanda a fost pusa in 4 Aprilie. In urma cu cateva zile m-a sunat si mi-a spus ca toate comenzile sunt anulate si urmeaza a fi puse din nou in August.

#3032
Viore_lIulian

Viore_lIulian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.06.2015

 rhadoo_ds, on 26 iulie 2022 - 12:12, said:

verifica si valoare Minimum Deterioration.

Attached Files



#3033
revenco_andrei

revenco_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 26.04.2005
Eu aparent am 2.1 deteriorare dupa 1 an si o luna - cu incarcare preponderent rapida - multumiri lui rhadoo_ds.

Attached Files

  • Attached File  soh.jpeg   108.48K   50 downloads


#3034
emacs

emacs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 18.05.2019
Ce ma enervati cu SoH-urile astea ale voastre :).

#3035
comanici

comanici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.10.2007

 pickasso, on 25 iulie 2022 - 20:02, said:

Da mi-a spus ca se anulează toate comenzile și se pun din nou in August. Prețul va creste cu €1000+TVA și nu știe sa îmi spună un termen nou de livrare. A spus ca revine in August după ce pune din nou comanda cu mai multe detalii.

Va salut,
Aveti , noutati ?
Multumesc
Ma plimba cu comanda facuta in decembrie 2021 si se pare ca nici in septembrie, nu va fi sa fie...

#3036
revenco_andrei

revenco_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 26.04.2005
Din cate am inteles nu se mai accepta de ceva vreme comenzi noi - pur si simplu se asteapta noul model.
Ai primit serie de sasiu?

#3037
pickasso

pickasso

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.06.2019
In ultimii doi ani pe data de 15 August au fost prezentate noile modele 2021 si 2022 .. e posibil ca si anul acesta pe data de 15 sa apara noile informatii despre model.
Dar in rest nu am nici o alta informatie de la dealer ... Din februarie astept .. dar din ce mi-a spus , cel putin inca 3 luni sigur nu se va livra.

#3038
comanici

comanici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.10.2007

 revenco_andrei, on 11 august 2022 - 21:53, said:

Din cate am inteles nu se mai accepta de ceva vreme comenzi noi - pur si simplu se asteapta noul model.
Ai primit serie de sasiu?

Nu, n-am serie....
In afara de faptul ca se va produce , dar nu stie cand....n-am nici cea mai mica informatie

#3039
revenco_andrei

revenco_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 26.04.2005
Chiar acum o saptamana imi spunea cineva de la vanzari (nu am sa numesc dealer-ul) ca trebuie sa informeze oamenii ca vor primi modelul nou si ca o sa fie mai scump cu 1000 Euro.
Acum... nici nu stiu daca o fi bine sau rau...

#3040
pickasso

pickasso

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.06.2019

View Postrevenco_andrei, on 16 august 2022 - 20:56, said:

Chiar acum o saptamana imi spunea cineva de la vanzari (nu am sa numesc dealer-ul) ca trebuie sa informeze oamenii ca vor primi modelul nou si ca o sa fie mai scump cu 1000 Euro.
Acum... nici nu stiu daca o fi bine sau rau...

Aici pot sa confirm , am semnat deja act aditional pentru inca 1000Euro + TVA si fara data de livrare.

#3041
mihaib32nfs

mihaib32nfs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.09.2007

View Postpickasso, on 22 august 2022 - 14:10, said:


Aici pot sa confirm , am semnat deja act aditional pentru inca 1000Euro + TVA si fara data de livrare.

Bine ca i doar atat si nu 3000euro plus ca la spring

#3042
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Postpickasso, on 22 august 2022 - 14:10, said:


Aici pot sa confirm , am semnat deja act aditional pentru inca 1000Euro + TVA si fara data de livrare.
Pai stati ca nu inteleg...

Semnati ca o sa fie mai scumpa cu 1000e o masina despre care nu stiti nici detalii tehnice cat nici estetice?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate