Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Blackberry Key2

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Daca aveai/ai gmail se face instant sincronizarea !

#38
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003

View Posteucaliptulnegru, on 26 septembrie 2018 - 13:06, said:

Azi am inceput si eu activitatea cu key 2, am calcat passportul cu tractorul!
Pot sa recuperez cumva numerele din calculator, sau de pe un Q 10, sau chiar de pe passport, care merge chiar si cu ecranul spart?

Nu stiu. Eu am numerele sincronizate cu Gmail si se importa automat pe orice smartphone.

#39
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View Postdaniel28, on 27 septembrie 2018 - 08:24, said:


Nu stiu. Eu am numerele sincronizate cu Gmail si se importa automat pe orice smartphone.
Super, din pacate eu am yahoo!
Ma pun sa le bag asa mereut, unul cate unul!

#40
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Fa-ti un gmail, baga-l in cel vechi, faci sincronizarea si gata . Sau daca ai contactele pe pc le poti importa in gmail !
Acum depinde cate ai, la peste 1000 e cam nasol 😂

#41
Firstmate

Firstmate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 24.03.2009

View Posteucaliptulnegru, on 26 septembrie 2018 - 13:06, said:

Azi am inceput si eu activitatea cu key 2, am calcat passportul cu tractorul!
Pot sa recuperez cumva numerele din calculator, sau de pe un Q 10, sau chiar de pe passport, care merge chiar si cu ecranul spart?
Nu poti sa transferi numerele pe sim? Acum nu stiu daca esti limitat de ceva anume. Cei de la bbry recomanda sa folosesti urmatoarea minune us.blackberry.com/support/Content_Transfer
Sau daca ai ceva timp de pierdut poti sa arunci un ochi pe forumurile de la crackberry; stiu ca vazusem mai de mult  cateva solutii/sugestii how to ...

#42
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View PostFirstmate, on 03 octombrie 2018 - 19:25, said:

Nu poti sa transferi numerele pe sim? Acum nu stiu daca esti limitat de ceva anume. Cei de la bbry recomanda sa folosesti urmatoarea minune us.blackberry.com/support/Content_Transfer
Sau daca ai ceva timp de pierdut poti sa arunci un ochi pe forumurile de la crackberry; stiu ca vazusem mai de mult  cateva solutii/sugestii how to ...
Multumesc pentru sfaturi, le bag asa mereu cand am timp! Da de ce imi apar de 2 ori?

#43
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Fiindca ai setat sa iti afiseze numerele si din telefon si de pe sim !

#44
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View PostM0sGerila, on 04 octombrie 2018 - 10:36, said:

Fiindca ai setat sa iti afiseze numerele si din telefon si de pe sim !
Si de unde se deseteaza?Posted Image

#45
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Daca e vorba de andorid atunci contacts / settings / contacts to display !

#46
Firstmate

Firstmate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 24.03.2009
Am un S7 care a inceput sa dea semne de oboseala: bateria tine mai putin decat pasaportul (cu toate ca este mai menajat), se misca mai greoi si mi se mai si blocheaza cand imi este lumea mai draga. Ma gandesc sa il inlocuiesc cu un keyone sau un key2. Dar parca ma cam doare sufletul sa dau 640Euro, mai ales ca unele persoane de pe crackberry se plangeau ca sunt ceva probleme: cea cu tasta space, functia de scroll, touchpad-ul de la tastatura nu functioneaza mereu sau nu e la fel de fluenta ca pe un passport (lucru vazut si in cateva clipuri pe youtube) sau ca se pierde semnalul la Bluetooth. Voi aveti probleme de genul? Sau sa fi fost doar niste cazuri nefericite intalnite la primele terminale?
Voi, cei care ati trecut de la un Passport la un Key, sunteti multumiti de achizitie?

#47
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu as cauta o baterie de passport...cat inca se mai gasesc !

#48
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003

View PostFirstmate, on 05 octombrie 2018 - 15:23, said:

Am un S7 care a inceput sa dea semne de oboseala: bateria tine mai putin decat pasaportul (cu toate ca este mai menajat), se misca mai greoi si mi se mai si blocheaza cand imi este lumea mai draga. Ma gandesc sa il inlocuiesc cu un keyone sau un key2. Dar parca ma cam doare sufletul sa dau 640Euro, mai ales ca unele persoane de pe crackberry se plangeau ca sunt ceva probleme: cea cu tasta space, functia de scroll, touchpad-ul de la tastatura nu functioneaza mereu sau nu e la fel de fluenta ca pe un passport (lucru vazut si in cateva clipuri pe youtube) sau ca se pierde semnalul la Bluetooth. Voi aveti probleme de genul? Sau sa fi fost doar niste cazuri nefericite intalnite la primele terminale?
Voi, cei care ati trecut de la un Passport la un Key, sunteti multumiti de achizitie?

Da. Nu se compara cele doua pentru ca sistemul de operare este gândit diferit. Dar vorbind de K2: bateria ma tine doua zile cu tel închis noaptea, tasta space face doar un click diferit dar merge bine,  la fel și scroll-ul, cei 6 GB de RAM sunt super.
Problema e prețul. Găsești configurații mai bune la aceiași bani. Problema e de tastatura fizica pe care nu o mai avem în alta parte. Practic, diferența de preț e tastatura. Mai departe ...fiecare cântărește.

#49
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Tastatura ai si pe S8....costa 50 de dolari !

Edited by M0sGerila, 06 October 2018 - 22:18.


#50
Firstmate

Firstmate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 24.03.2009

View PostM0sGerila, on 05 octombrie 2018 - 15:37, said:

Eu as cauta o baterie de passport...cat inca se mai gasesc !
Bateria la passport, surprinzator, ma tine o zi in conditiile in care in folosesc intensiv.

View Postdaniel28, on 06 octombrie 2018 - 21:56, said:

Da. Nu se compara cele doua pentru ca sistemul de operare este gândit diferit. Dar vorbind de K2: bateria ma tine doua zile cu tel închis noaptea, tasta space face doar un click diferit dar merge bine,  la fel și scroll-ul, cei 6 GB de RAM sunt super.
Problema e prețul. Găsești configurații mai bune la aceiași bani. Problema e de tastatura fizica pe care nu o mai avem în alta parte. Practic, diferența de preț e tastatura. Mai departe ...fiecare cântărește.

Mersi frumos pt feedback. Problema e ca nu ma pot adapta cu tastatura virtuala. Scriu numai tampenii cu un full touch, oricat de mare ar fi ecranul. In schimb, pe bbry pot sa scriu cu ochii inchisi. Acum oscilez intre keyone care este ~ 300 Euro (dar am citit pe crackberry ca ar fi ceva probleme cu semnalul) sau sa platesc dublu pt keyone. In afara de cateva aplicatii pt chat, suita de la microsoft, uber si vreo 4 aplicatii pe care mi le instaleaza cei de la serviciu, alte aplicatii nu mai folosesc.

Voi de unde v-ati luat terminalele? La operatorii telecom nu mai exista blackberry.

#51
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Key 2 ar fi fost super telefon cu bbos pe el, spatele e demential. Pe de alta parte tu stii daca merita sa platesti dublu pentru el.
De cumparat, de la un magazin serios ar fi de preferat, un retailer mare, daca zici ca operatorii nu il mai vand.
Cu tastatul pe sticla te obisnuiesti, greu dar te obisnuiesti.
Eu am instalat tastatura bb, icon pack si toate cele si merge binisor tastatul, o mai dau in balarii dar per ansamblu 90% scriu corect....dupa 10 luni 😂😂


#52
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003
Eu l-am luat de la Flanco. In nici un caz sa nu iei de la Quick Mobile.

#53
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View Postdaniel28, on 08 octombrie 2018 - 09:43, said:

Eu l-am luat de la Flanco. In nici un caz sa nu iei de la Quick Mobile.
Eu il am de la vodafone pe abonament de 39 euro pe luna, pentru 2 ani si am mai platit 180 de lei!
Si asa la prima impresie poate din lipsa de obisnuinta, androidul ma enerveaza fata de programul de la blackberry!
Passportul dupa parerea mea ii mai telefon decat key 2, asa ca aspect!
In rest key 2 merge foarte bine dupa 2 saptamani de utilizare, ii  OK, bateria tine cam 2 zile(nu stau pe net ca disperatu), se misca foarte bine si nu are deocamdata nicio problema!

#54
alin---

alin---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 16.10.2018
Cum sta cu autonomia?
Eu mi-am cumparat astazi unu,l-am pus la incarcat,am efectuat doar un apel care a durat ~8 minute,am citit vreo 6 mailuri si in ~3 ore de la full charge deja a coborat la 89%.
Se pare ca cei de la BB au ramas cu aceeas cutuma...descarcarea rapida a bateriei chiar daca au trecut la Android.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate