Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Haz de necaz! bicla Ape Rider

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

Quote

Pegas lanseaza un “virus cultural”. O melodie cu accente orientale care isi propune sa transmita un mesaj celor tentati sa isi insuseasca fara drept bicicletele din programul Ape Rider. Melodia descrie tristetea unui tata care a furat o bicicleta si acum isi paraseste familia pentru ca a primit o pedeapsa de 7,5 ani pentru furt calificat. Mesajul este transmis intr-un mod contagios, o melodie ritmata care te prinde si nu poti sa nu o fredonezi repetat. Exista si un nivel de decodare mai complex al cantecului. Pegas impreuna cu trupa Ceva au incercat sa construisca linia melodica si chiar si traducerea si adaptarea textului urmand “Smells like teen spirit” al trupei Nirvana. Rezultatul: O melodie de tipul “ One song that will unite all” care transcede conflictele dintre clase sociale, comunitati si generatii. Va fi indragit si de intelectuali si de cei fara studii, si de mediul urban si dupa cum se vede in reactiilea absolut spontane din piata Obor si de cei din mediul rural. Dar nu ne credeti pe cuvant, va invitam sa il vizionati!
Sursa: descrierea de pe youtube
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wxJpoP_Q-14?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am deschis subiectul asta pe Fun insa nu stiu daca locul lui este aici. Pentru unii e doar haz, pentru altii un necaz!
...daca un moderator considera ca trebuie mutat, sa-l mute! ca eu nu stiu unde sa-l incadrez!

Edited by stlk, 17 July 2018 - 18:23.


#2
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
Sa-l mute pe langa unul cu dragnea, ca sa vada lumea cat se da pentru furtul unei bagatele

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Lasa parodia de pe youtube, eu am citit articolul de pe hotnews si am ramas complet masca.

Quote

Reporter: Cea mai tare justificare?
Andrei Botescu: Mergem la o doamnă care vindea o bicicletă pe OLX cu firma de pază și poliția. Ne dăm drept cumpărători. Prinsă în flagrant, doamna zice: “Nu am furat-o, am sunat la Vodafone și mi-au zis să o bag în curte. -Dar de ce o vindeți pe OLX, tot Vodafone v-a spus să procedați așa?” Despre asta este vorba. Cu astfel de cazuri ne confruntăm zilnic. Motivele sau scuzele pe care le invocă acești oameni atunci când sunt prinși pot încăpea lejer într-o culegere bună de moravuri absurde.
[ https://i.imgur.com/ZRybxHB.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
+ cazurile cu popa preaciorditorul + ciorditorul care voia sa-i dea tot el in judecata + cazul cu colectionarii de culoare din ferentari
https://www.hotnews....-plngeri-pe.htm

Edited by gumball3000, 17 July 2018 - 18:41.


#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postgumball3000, on 17 iulie 2018 - 18:39, said:

Lasa parodia de pe youtube, eu am citit articolul de pe hotnews si am ramas complet masca.

https://www.hotnews....-plngeri-pe.htm
Nu stiai de furturile si distrugerile respective? Am mai scris despre ele prin subiectul Bucuresti: cum poți închiria o bicicletă doar cu o aplicație
Anuntul ala de pe olx il poti vedea integral in cache Google

Edited by stlk, 17 July 2018 - 18:45.


#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Stiam de topic, dar nu si despre furturi/distrugeri.

#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,437
  • Înscris: 10.08.2005

View Postgumball3000, on 17 iulie 2018 - 18:39, said:

Lasa parodia de pe youtube, eu am citit articolul de pe hotnews si am ramas complet masca.

+ cazurile cu popa preaciorditorul + ciorditorul care voia sa-i dea tot el in judecata + cazul cu colectionarii de culoare din ferentari
https://www.hotnews....-plngeri-pe.htm
Posted Image Posted Image
fratilor, dar sa nu intelegem gresit actiunile preotului datorita cuvintelor,
el a imprumutat bicicleta s-o sfinteasca, apoi nu este Sf Gherogehe calare pe un pegas
Spoiler


#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,608
  • Înscris: 07.02.2003

View Poststlk, on 17 iulie 2018 - 18:22, said:


Am deschis subiectul asta pe Fun insa nu stiu daca locul lui este aici. Pentru unii e doar haz, pentru altii un necaz!
...daca un moderator considera ca trebuie mutat, sa-l mute! ca eu nu stiu unde sa-l incadrez!
https://forum.softpe...la-politicieni/

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postandreic, on 17 iulie 2018 - 19:35, said:

...nu exista subiectul acela, eu l-am deschis la 19:22 si celalalt a fost deschis la 19:48! Ma gandeam sa deschid subiectul asta in Poiana dar avand in vedere stilul melodiei  nu cred ca arata bine pe aria aia.

Edited by stlk, 17 July 2018 - 20:20.


#9
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Se pare ca aperider a introdus o noutate prea mare pentru romani, astfel incat dintr-un proiect de biciclete, s-a transformat intr-un proiect de epurare a genei furtului din sangele romanului.
De la romi pana la popi, care mai de care cu scuze mai ingenioase, au furat/distrus aceste biciclete.
Incredibil, cum sa furi ce nu e al tau ? Le-au legat de garduri, le-au bagat in curti, le-au cocotat pe sus, le-au aruncat in lacuri, le-au furat cu trenul, cu masina si probabil cu avionul, au incercat sa le scoata insemnele si sa le vopseasca si sa le scoata satelitii. De ce atata munca pe acesti oameni ? Daca ii punea cineva li se parea greu...
Unii oameni au sugerat ca cei care fura nu pot citi sau nu inteleg ce inseamna GPS de aceea au bicicletele si un satelit desenat pe ele, urmatoarea sugestie va fi sa deseneze niste catuse pe ele, poate totusi se prind. Fondatorul e obligat sa scrie plangeri penale pe banda rulanta, politia il suna si in toiul noptii sa depuna plangeri.

Ajungeam acasă la 2 noaptea după maratoane de completat plângeri penale. Eram într-un fel în stare de șoc. Sursa

S-a ajuns la sugestia sa se faca o manea care sa ii faca pe oameni sa inteleaga ca bicicletele nu se fura, poate o astfel de educatie va patrunde mai bine.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wxJpoP_Q-14?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Voi ce sugestie aveti pentru a stopa furtul/distrugerea bicicletelor ?

#10
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
SA nu deschizi topice deja deschise. In rest, perpedes.
https://forum.softpe...icla-ape-rider/

Edited by aproape40, 17 July 2018 - 21:33.


#11
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,010
  • Înscris: 09.12.2015
Uite trista realitate a sportului Posted Image ''mangleatoriu''Posted Image:
''Am cautat de doua ori in zile diferite timp de 1- 2 ore o bicicleta buna  in Berceni-Aparatorii Patriei, Piata Sudului, Brancoveanu, Covasna, ș.a.m.d. si majoritatea erau cu fire rupte,
nu puteau fi deblocate ca au stat ascunse dupa bloc la umbra sau erau direct in blocuri de unde nu le poti lua..am renuntat sa mai cautam ca ni s-a luat cheful si singurul lucru de facut
a fost sa le raportam decat sa fim incantati de ce gasim.. tara asta e plina de bulangii furaciosi si distrugatori, cum cacat sa nu fii in stare sa pastrezi macar intr-o conditie decenta un bun lasat public
sa se poata bucura si altii de el cu asa oameni scarbosi ... mi-e jena ca traiesc in tara asta.''

Edited by TheStarkestTruthMatters, 17 July 2018 - 21:52.


#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Deci am trait s-o aud si pe asta: manea pe melodia de la Nirvana :w00t: :surprise:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hTWKbfoikeg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate