Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Ajutor: locatie + cazare la maxim 300km de Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Felee

Felee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.12.2007
Buna,

in concediul din anul asta intre 13-19 august am vrea sa mergem ori intr-o statiune montana ori la Dunare in Romania unde sa am un lac pentru o scurta balaceala si peisaj frumos. La Dunare totusi imi e teama sa nu fie plin de tantari.

In perioada respectiva voi fi insarcinata in vreo 7 luni si as vrea sa ne cazam undeva sa nu avem foarte mult de mers pe jos de la cazare pana la anumite puncte de interes si nici sa stau toata ziua pe masina pana ajung la destinatie( - de aici distanta de maxim 300km fata de Timisoara).

privitor la statiuni montane, ne-ar interesa ceva in genul Trei ape de langa Garana-Caras Severin, dar aici am tot fost si am vrea sa schimbam putin.

Multumesc!

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Camping? Ar fi unul pe Cheile Nerei. Din Bucuresti ia cam o zi (500 km). Merge seful sotiei cu un camper (Lodgy de 7 locuri), dar sa te astepti sa nu ai semnal la mobil. E un camping neamenajat (stiind ca esti insarcinata), dar pare super ok.

Putin offtopic: am facut cu el (seful sotiei) o aroganta anul trecut: ne-am impartit tara in doua si o saptamana ne-am trimis poze pe unde am fost (fiecare cu masina lui, bineinteles). Spre final ne-am intalnit la Tg Mures (eu si sotia mergand prin Ardeal, el si familionul lui la mare si mergand la Beusnita (Cheile Nerei)).

#3
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Lacul (Golful) Mraconia de pe Clisura Dunarii.

#4
Felee

Felee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.12.2007

View PostPololica, on 17 iulie 2018 - 12:59, said:

Camping? Ar fi unul pe Cheile Nerei. Din Bucuresti ia cam o zi (500 km). Merge seful sotiei cu un camper (Lodgy de 7 locuri), dar sa te astepti sa nu ai semnal la mobil. E un camping neamenajat (stiind ca esti insarcinata), dar pare super ok.

Putin offtopic: am facut cu el (seful sotiei) o aroganta anul trecut: ne-am impartit tara in doua si o saptamana ne-am trimis poze pe unde am fost (fiecare cu masina lui, bineinteles). Spre final ne-am intalnit la Tg Mures (eu si sotia mergand prin Ardeal, el si familionul lui la mare si mergand la Beusnita (Cheile Nerei)).

camping cam iese din calcul
vreau relaxare totala si lene cat mai multa ca nu stiu ce ma asteapta dupa ce vine bebele si cand va fi urmatorul concediu :))

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,490
  • Înscris: 19.04.2009

View PostFelee, on 17 iulie 2018 - 13:13, said:


dupa ce vine bebele si cand va fi urmatorul concediu Posted Image)

Never, ever. E ultimul tau concediu pentru urmatorii 20 de ani.

#6
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006
Pensiunea Septembrie de pe Clisura Dunarii. Are piscina in care te poti balacii si Dunarea trece pe langa ea. E aproape de Mraconia, Orsova, Baile Herculane, Portile de Fier, valea Cernei cu izvoarele Cernei (desi aici nu stiu daca poti ajunge cu masina).

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLex404, on 17 iulie 2018 - 13:16, said:

Never, ever. E ultimul tau concediu pentru urmatorii 20 de ani.

Cata dreptate ai ! (concediu linistit...)

Edited by bumpocbum, 17 July 2018 - 13:45.


#8
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007
Geoagiu

#9
Felee

Felee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.12.2007
:)) pe viitor ne organizam sa vizitam Parcul Dino si Aquaparcuri si alte asemenea

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Stai sa vezi cum e sa pleci cu oala dupa tine...

#11
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 16.04.2007

View PostKobra2602, on 17 iulie 2018 - 13:37, said:

Pensiunea Septembrie de pe Clisura Dunarii. Are piscina in care te poti balacii si Dunarea trece pe langa ea. E aproape de Mraconia, Orsova, Baile Herculane, Portile de Fier, valea Cernei cu izvoarele Cernei (desi aici nu stiu daca poti ajunge cu masina).
Te poti balaci in ea daca ai loc de copii care sunt cazati acolo impreuna cu parintii.
Am mancat de cateva ori la ei ( acum 4 ani, fiind cazati la o alta pensiune ) si crede-ma, era o harmalaie acolo, de nu te puteai auzi om cu persoana.

In rest, da, este foarte bine pozitionata. Dar poti cauta in aceeasi zona, pentru ca mai sunt cateva pensiuni bune.

Edited by cristiany, 17 July 2018 - 13:54.


#12
Felee

Felee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.12.2007

View Postcristiany, on 17 iulie 2018 - 13:53, said:

Te poti balaci in ea daca ai loc de copii care sunt cazati acolo impreuna cu parintii.
Am mancat de cateva ori la ei ( acum 4 ani, fiind cazati la o alta pensiune ) si crede-ma, era o harmalaie acolo, de nu te puteai auzi om cu persoana.

In rest, da, este foarte bine pozitionata. Dar poti cauta in aceeasi zona, pentru ca mai sunt cateva pensiuni bune.


pe mine oricum ma intereseaza balaceala ori intr-un lac ori in Dunare direct
nu in piscine ca de astea e plin si prin oras

Edited by Felee, 17 July 2018 - 13:59.


#13
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 16.04.2007
Ai grija cu inotatul in Dunare, curentii sunt foarte puternici ! Iti recomand sa faci baie intr-un golf, pentru ca repet, fluviul e pacatos rau.
Noi am fost cazati la Casa Adrian din Eselnita ( sper sa nu se considere reclama ), dar mancam la pranz la Septembrie.
In plus, fiind in golf, puteam face baie fara nicio problema in Dunare.

#14
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Baile Herculane. Inca e o localitate locuibila , strand termal, peisaje,....... Orsova in apropiere...

#15
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
ar trebui sa ceri parerea medicului care iti urmareste sarcina, privitor la imbaiatul in apa dunarii sau in lacuri. la cate poluare si mizerie aduna dunarea...
ai idee cati paraziti si micro-organisme pot exista in lacuri, rauri ?
https://www.libertat...-curate-1514409
e mai safe sa te balacesti intr-o piscina, insarcinata fiind in ultimul trimestru, daca apa acesteia este corect filtrata/dezinfectata.

#16
Felee

Felee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.12.2007
Ehh...sa intru si eu acolo putin in apa si sa stau linistita ca nu ma zdruncina valurile ca la mare si nici nu imi intra nisip prin toate partile :))

O sa discut si cu al meu. Vad ca e tare recomandata Dunarea-zona cu golf, Eselnita. Ma gandeam ca poate sunt mai multe zone cu lacuri in munti in apropiere cat de cat care nu trebuie ratate, dar poate nu au atata reclama cat Dunarea

#17
Dorin1996

Dorin1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 13.03.2014
Apuseni

#18
Felee

Felee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.12.2007
Unde mai exact in Apuseni?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate