Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Problema ecran iphone 6S plus

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#1
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006
Exagerez un pic nu a spus boss dar asta a fost ultima afirmație a angajatului Apple store.
Să vă relatez povestea: am de aproape 3 ani un Ifon 6S+ care mergea impecabil ( navigație pe waze 12 ore pe zi, telefon, WhatsApp, muzică, Netflix, etc.etc.) însă bateria o simțeam eu că nu mai este ca la începuturi. Prin iunie mă programez la un Apple store din nordul Londrei să îmi schimbe ăia bateria. Când m-am dus să iau aparatul a doua zi, îmi spune zâmbind candid că își cer scuze dar la demontare au forțat ceva, și că nu mai schimbă bateria ci tot aparatul că asta este..... mi-a scos o cutie simplă doar cu un telefon în ea, i-am smuls folia, am pus simul și am plecat mulțumit acasă.
Acum după o lună descopăr că ecranul când este direct in soare nu se vede nimic. L-am comparat cu un Ifon 5s și luminozitatea de la 5s la jumătate era ca cea de la 6s pe full. Mă întorc la magazin le arăt ce și cum, îl las acolo să îmi schimbe ecranul. Mă duc azi să îl iau, schimbaseră ecranul într-adevăr dar în afară telefonul se comporta identic ca săptămâna trecută. Mă reîntorc în magazin, fac un scandal monstru și după ce repet povestea de 2-3 ori, ajung să discut cu șeful de tură sau ce dracu era, care îmi spune că stie toată istoria și că o să îmi schimbe iar telefonul dar să nu mai calc prin magazinul lor. Posted Image
Vine în sfârșit al 4-lea ins cu cutiuța cunoscută și îmi spune să o desigilez personal, să îi smulg eu singur protecția și să îi pun tot eu simul. După care îi dau drumul și arată ecranul tot așa cum era și acum câteva zile.
Îl întreb cum este posibil așa ceva, la care ridică din umeri și îmi spune că îmi aduce câte telefoane vreau toate vor arăta așa......!!!!
L-am intrebat de o soluție totuși și mi-a spus că poate din septembrie cand o ieșii IOSul 12 .... fiindcă toate se comportă așa punct

Ce mă sfătuiți să încerc fiindcă afară în soare nu se vede nimic ...Posted Image

Attached Files



#2
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018
Cum, fanboy-ii ziceau ca asistenta apple este de nota 10.

Edited by Disstrack, 16 July 2018 - 22:22.


#3
instabilu

instabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 15.07.2007

 stavreschi, on 16 iulie 2018 - 22:07, said:


Ce mă sfătuiți să încerc fiindcă afară în soare nu se vede nimic ...Posted Image
Stai la umbra.

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
E un model ed 3 ani si trebuie sa vanda si ei X-urile alea la 1000 de lire sau cat costa :P

#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 stavreschi, on 16 iulie 2018 - 22:07, said:

o să îmi schimbe iar telefonul dar să nu mai calc prin magazinul lor. Posted Image
Chiar asa ti-a zis? Daca eram eu, cred ca-l calcam in picioare in secunda 2 Posted Image

Edited by YourFan, 16 July 2018 - 22:26.


#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Iphoneul anterior nu tot asa vedea ? Probabil e mai luminos ecranul de pe 5s. Vezi sa nu fie setata luminozitate automata , ca degeaba dai la maxim (cel putin asa am patit si eu la android), aveam 2 sony identice si unul vedea puternic, celalalt era pe auto si degeaba dadeam luminozitatea la maxim ca tot in jumatate vedea.

#7
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018
Calitate apple! :naughty:

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

View Poststavreschi, on 16 iulie 2018 - 23:07, said:
Ce mă sfătuiți să încerc fiindcă afară în soare nu se vede nimic ...Posted Image

 instabilu, on 16 iulie 2018 - 22:21, said:

Stai la umbra.
Mi-ai adus aminte de:
- Maine vor fi 35 de grade la umbra.
- Si cine te pune sa stai la umbra?

 stavreschi, on 16 iulie 2018 - 22:07, said:

L-am intrebat de o soluție totuși și mi-a spus că poate din septembrie cand o ieșii IOSul 12 .... fiindcă toate se comportă așa punct

Ce mă sfătuiți să încerc fiindcă afară în soare nu se vede nimic ...Posted Image
12 - le o sa aiba alte chichite la randu lui....

Sa treci pe orice altceva care are luminozitate mai puternica. Nu ai ce sa-i faci telefonului actual.

#9
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 01.05.2006

 stavreschi, on 16 iulie 2018 - 22:07, said:

Ce mă sfătuiți să încerc

Incearca un ... telefon, nu un gagdet.
vezi ca pe android ai de unde alege si gasesti telefoane super incepand de la 150 lire.
la banii astia poti sa iti schimbi telefonul in fiecare an si nu vei avea niciodata probleme cu bateria sau alte balarii.
auzi, sa ai telefon de 3 ani si sa vrei sa-i schimbi bateria, seriously boss?

#10
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Dam'n , pai ti-au distrus primul telefon si n-ai protestat cand ti-a luat fataul cu altu " nou " . Trebuia sa-l calci pe cap , din prima sau sa ceri banii nu sa-ti dea o pocnitoare in schimb ( posibil ceva clona ) .
Spune , individul era indian ?

Edited by Baxon, 16 July 2018 - 23:33.


#11
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 01.05.2006

 Baxon, on 16 iulie 2018 - 23:32, said:

Spune , individul era indian ?

Individu putea sa fie si extraterestru, n-auzi ca a fost intr-un apple store?

Si vezi ca tehnicile de negociere bazate pe smardoiala de ferentari nu functioneaza in tarile celelalte, "decat" in Romania.
Acolo daca te-ai uitat urat sau doar te-ai incruntat la vreun angajat vine baiatu de la secu si te-a scos afara din magazin ca pe ultimul nimic.

#12
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 danaciu, on 17 iulie 2018 - 00:09, said:

daca te-ai uitat urat sau doar te-ai incruntat la vreun angajat vine baiatu de la secu si te-a scos afara din magazin ca pe ultimul nimic.
Si atunci dai tu magazinul in judecata ca te-au abuzat.

#13
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 25.12.2004
Solutia e sa emulezi ios pe un android. Pui un launcher si gata, e apple 99%.

Edited by spikje, 17 July 2018 - 00:49.


#14
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016

 spikje, on 17 iulie 2018 - 00:49, said:

Solutia e sa emulezi ios pe un android. Pui un launcher si gata, e apple 99%.
De cand poti emula ios pe un sistem android?

#15
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006

 MembruAnonim, on 16 iulie 2018 - 22:52, said:

....
12 - le o sa aiba alte chichite la randu lui....
Sa treci pe orice altceva care are luminozitate mai puternica. Nu ai ce sa-i faci telefonului actual.
păi problema cu luminozitatea a apărut când mi-au schimbat aştia telefonul.... timp de aprox. 3 ani nu am avut nimic de obiectat. Este adevărat că era un 6S+ cu IOS 10.3..., probabil că la IOS 12 o să fie muuulte alte mici mizerii care o să mă dispere.

Eram hotărât să revin pe Android deşi repet că timp de aprox. 3 ani nu am avut ce să reproşez la funcţionare iar dacă am aflat că puteam să dau 25 £ şi să am acelaşi telefon perfect funcţional dar cu o baterie nouă, de ce nu ?

Edited by stavreschi, 17 July 2018 - 04:10.


#16
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Te-au mirosit ca esti emigrant.

#17
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Sigur treaba asta nu s-a intamplat intr-un magazin din Romania?

Sau, vorba colegului de mai sus, te-au mirosit ca nu esti de-al lor.

#18
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Romania nu are apple store.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate