Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Noua generatie Dacia Sandero / Lodgy (2019)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postunbrutus, on 16 iulie 2018 - 20:34, said:

Logan și Sandero, rezultate dezastruoase la testele Latin NCAP
Rezultat dezastruos pentru Sandero la testele de impact Latin NCAP: a obţinut doar o stea din cinci pentru protecţia pasagerilor. Scorul este valabil şi pentru Logan.
https://www.digi24.r...tin-ncap-946918
Ce treabă au versiunile alea cu versiunile care se comercializează la noi?

#38
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Sunt unii care nu suporta second. Intelegeti ca suntem diferiti si avem nevoi diferite.

#39
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013

View PostTruculMagic, on 16 iulie 2018 - 21:20, said:

Cu banii de pe un Duster nou, iti iei un ozn nemtesc de salivezi cand il vezi Posted Image
nu are de unde sa stie ca nu are bani nici de sh, insa vorbeste si el din ce vede la tv si citeste pe net

#40
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
ca sa vezi chestie tocmai am dat o groaza de bani pe o Kia Sportage ... cand imi luam caruta aia de Duster sa-I rontaie injectoarele dupa 1000 km. :D

ma da unde m-am gandit cand am facut achizitia :)))

#41
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
unii au idei preconcepute ... si alte idei cu privire la masinile sh din alte tari.

ps: mi-am pus jafu de "duster" la avatar :D

Edited by flavius18, 16 July 2018 - 21:34.


#42
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,979
  • Înscris: 14.03.2013

View Postflavius18, on 16 iulie 2018 - 21:28, said:

ca sa vezi chestie tocmai am dat o groaza de bani pe o Kia Sportage ... cand imi luam caruta aia de Duster sa-I rontaie injectoarele dupa 1000 km. Posted Image

ma da unde m-am gandit cand am facut achizitia Posted Image))
Am facut test drive pe Kia Sportage acum o luna, faina dar imi parea cam "tare" pe sosea, eu cautam ceva mai "family" putin.

Edited by jm2010, 16 July 2018 - 21:37.


#43
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
da, sunt.

#44
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009

View Postflavius18, on 16 iulie 2018 - 21:33, said:

unii au idei preconcepute ... si alte idei cu privire la masinile shPosted Image
Eu sunt unul dintre ei, tot ce am cumparat a fost nou, cand am avut bani de Logan nou de ala am luat, cand am avut bani de masina care costa aproape dublu de aia am luat. Si ii respect si pe cei care iau second, nu am nici o problema cu ei.

#45
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
si eu sunt la fel ca tine, vreau nou sau aproape nou daca nu este ban de nou insa niciodata nu am avut ceva cu cei ce prefera SH, ca nu-I fac socoteala nimanui. insa vad ca altii rad de astia cu masini SH si nici macar nu ne dovedeste ce au ei. in fine, asa e pe forumu asta.

Edited by flavius18, 16 July 2018 - 21:45.


#46
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postjm2010, on 16 iulie 2018 - 19:53, said:

Toata lumea spune Dacia low-cost dar, in varianta cheala nu ai mai nimic pe ea. Cand incepi sa pui cate ceva de sec. XXI cum au si alte marci te apropii de pretul altor marci care ofera calitate semnificativ mai buna.

O fi, dar am vazut si Golf nou, chel. Arata ca o caruta si totusi, costa cat doua Sandero. Plastic jegos, navigatie cu ecran de vizor, fara presuri...caruta.Dar, na, Loganul e naspa pentru ca e romanesc.

#47
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009

View Postflavius18, on 16 iulie 2018 - 21:44, said:

sa vad ca altii rad de astia cu masini SH si nici macar nu ne dovedeste ce au ei. in fine, asa e pe forumu asta.
Majoritatea rad de cei cu Logan eu asa vad.

#48
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
dap. pentru cei cu Logan aia inseamna masina, pentru ca de aia au avut buget si lucru asta nu este de ras.

#49
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View PostRemicade, on 16 iulie 2018 - 20:59, said:

Polo si Fabia mereu am impresia ca dai multi bani ptr putina masina. De ex cand merg la mare mereu portbagajul e full ochi, ce naiba m-as face in astea 2?

Eu am SO2. Si la mine, tot portbagajul full. Cred ca ne intindem cat avem, desi sotia nu tine cont de cat are porbagajul.

#50
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Loganul e o masina cu, care iti faci treaba si atat. Nu ai batai de cap ca e in garantie si e noua , vreo 5-6 ani poate ai noroc sa nu bagi nici un ban (la loganul 1 asa era, la astea mai noi vad ca sunt mai proaste). Dar daca, conduci un A4 B6 (intretinut) , masina de 14-16 ani lejer , nici tata loganului nou cu 0km in bord nu va merge asa. Deci cand cineva are 15-20k pentru un Duster nou, isi poate lua un audi, BMW sau alta marca la 15-20k care e mai ceva ca un avion.

#51
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,979
  • Înscris: 14.03.2013

View PostYOUR_GOD, on 16 iulie 2018 - 21:48, said:

O fi, dar am vazut si Golf nou, chel. Arata ca o caruta si totusi, costa cat doua Sandero. Plastic jegos, navigatie cu ecran de vizor, fara presuri...caruta.Dar, na, Loganul e naspa pentru ca e romanesc.

Tragi concluzii ca sa iti iasa logica. Nu o mai face.
Nu are nici o treaba faptul ca e romanesc sau ca e Dacia. Cand iei o masina noua faci drive test cu diverse marci (in plaja in care iti permiti) si vezi care iti place. Daca mergi spre limita de sus la modelele Dacia si nu pe variantele chele o sa vezi ca ai diverse alte optiuni mai bune la acelasi pret (dotari, confort, siguranta, look etc.) mai ales daca prinzi si oferte de la dealeri. Pur si simplu e o concluzie pragmatica. Desigur, daca mergi pe varianta cheala de buget atunci optiunile sunt mult mai reduse spre deloc daca vrei nou. Dar nu are nici un fel de legatura cu faptul ca e romaneasca (nici macar nu este daca ai cauta putin sa vezi unde se produc).

#52
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
problema cu spatiul in masina o sa fie mereu, cu cat avem spatiu cu atat indesam si niciodata nu o sa avem suficient :)

#53
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu stiu de ce am impresia ca si-a luat teapa cu ceva masina adusa din olanda, ca nu suporta nemtii si voia ceva din alta tara... si a primit Posted Image

#54
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,268
  • Înscris: 16.08.2016

View Post_-AppleS-_, on 16 iulie 2018 - 21:05, said:


Incearca si cu Duster sa vezi ca tremuri tu mai tare ca masina.
De asta merg cei cu dusterul cu peste 150 pe autostrada...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate