Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Noua generatie Dacia Sandero / Lodgy (2019)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Latin NCAP nu are nici o relevanta, sunt masini care nu se vand in acea configuratie in Europa. La fel si cele din India.

#20
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Loganurile arata cum arata in poze, dar cand te apropii de ele si mai ales urci in ele, iti dai seama ca sunt niste matizuri 2018. Masini facute de contabili, economie la sange, plastic reciclat din sticle de coca cola.

Edited by burkina, 16 July 2018 - 20:51.


#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
De parca la Euro NCAP stau mai bine.
Ca siguranta sunt foarte slabe dar nimeni nu cumpara Dacia cu gandul ca sunt sigure ci pentru ca in varianta de baza sunt putin mai ieftine.

#22
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Sunt persoane care au nevoie de o masina noua si ieftina, ptr ei un Logan e perfect. Lor li se adreseaza aceasta masina nu posesorului de A6 second care vrea masina noua . Am avut 2 Loganuri si mi-am facut treaba cu ele.

View PostKroghy, on 16 iulie 2018 - 20:51, said:

De parca la Euro NCAP stau mai bine.
La partea de protectie propriuzisa stau destul de bine, lipsa unor brizbrizuri la modelul de baza le depuncteaza.

#23
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Eu as lua o Dacia oricand, masina nu trebuie sa fie bibelou sa iti para rau de ea si sa plangi cand o gasesti lovita de vecinii invidiosi ca vag-ul lor i-a obligat sa isi faca prieteni la service. Totusi Dacia e o firma relativ noua in piata auto, sunt altii mai vechi si in groapa de tot, in timp ce dacia chiar incepe sa devina cunoscuta. Eu zic ca Dacia da lovitura daca adopta strategia cu multe suv-uri si crossovere ieftine.
Am condus Dacia Duster noua, este foarte buna, cei care au bani doar de SH aduse din olanda ruginite la bai marine sa se abtina sa mai comenteze, unii sunt dovediti pe aici ca se ocupa cu samsareala.

#24
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Se adreseaza unui anumit segment Dacia, evident. Dar intre Dacia si Kia la aceiasi bani nu e nici o concurenta. Sau Polo. Sau Fabia/whatevs

Edited by burkina, 16 July 2018 - 20:57.


#25
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006

View PostSerafim606, on 16 iulie 2018 - 20:43, said:

Asta n-o stiam Posted Image

La ce versiune de golf a fost Posted Image))?
3-4...dreaq stie...alea mai vechi...chele...ca si pe astia criza i-a facut sa puna standard lucruri elementare pe masini.

#26
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Polo si Fabia mereu am impresia ca dai multi bani ptr putina masina. De ex cand merg la mare mereu portbagajul e full ochi, ce naiba m-as face in astea 2?

#27
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014

View Postburkina, on 16 iulie 2018 - 20:57, said:

Se adreseaza unui anumit segment Dacia, evident. Dar intre Dacia si Kia la aceiasi bani nu e nici o concurenta. Sau Polo. Sau Fabia/whatevs

M-am jucat si cu Logan si cu Fabia.  La 160 km/h tremura loganul de nu stiam daca decoleaza sau asa face ea in mod normal :lol:. Cu Fabia nu aveam nici-o treaba.

#28
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Irelevant, e masina de familie, tii la familia ta?

#29
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

View PostSerafim606, on 16 iulie 2018 - 21:01, said:


M-am jucat si cu Logan si cu Fabia.  La 160 km/h tremura loganul de nu stiam daca decoleaza sau asa face ea in mod normal Posted Image. Cu Fabia nu aveam nici-o treaba.
Sincer, jos palaria. Esti foarte curajos sa mergi cu 160 cu loganul.

#30
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postburkina, on 16 iulie 2018 - 20:57, said:

Se adreseaza unui anumit segment Dacia, evident. Dar intre Dacia si Kia la aceiasi bani nu e nici o concurenta. Sau Polo. Sau Fabia/whatevs
Stati linistiti, in curand o sa mai admirati Dacia doar in poze, mai cresteti si o sa va da-ti seama si voi ca sunt masini bune, insa o sa fie prea scumpe pentru bugetul vostru de SH. Se anunta preturi pe bune si la Dacia, stiti voi, pentru ca nu e cerere de aia creste pretul. Cand nu o sa mai ajungeti la struguri, o sa ziceti ca sunt dulci...

#31
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
:D omg

#32
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View PostSerafim606, on 16 iulie 2018 - 21:01, said:


M-am jucat si cu Logan si cu Fabia.  La 160 km/h tremura loganul de nu stiam daca decoleaza sau asa face ea in mod normal Posted Image. Cu Fabia nu aveam nici-o treaba.
Incearca si cu Duster sa vezi ca tremuri tu mai tare ca masina.

#33
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Eu nu voi da follow acestui topic ptr ca va degenera, nu avem date despre noile masini ca sa putem discuta la obiect. Doar offtopic la greuceanu.

#34
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014

View PostRemicade, on 16 iulie 2018 - 21:02, said:

Irelevant, e masina de familie, tii la familia ta?

Irelevant daca crapi ca decoleaza junghiul de pe asfalt. Trista moarte. Doar pentru faptul ca ai avut tupeu sa iti iei Dacia.

Aaa da. Decolatul cu loganul la 160 mi-a adus aminte de dacia papuc. Am calcat si una de aia la 130 la ora. Avea motor 1.6 pe injectie. Mda... nu s-au schimbat prea mult Daciile la felul in care se aseaza pe asflat.

View Postjm2010, on 16 iulie 2018 - 21:04, said:

Sincer, jos palaria. Esti foarte curajos sa mergi cu 160 cu loganul.

Tampit, vrei sa zici :lol:. Nu mai fac asta toata viata mea daca imi mai da careva un Logan sa-l conduc. Nu-mi mai trebuie :lol:.

#35
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
auzi tu intre Dacia si Kia nu este nici o concurenta :D

seraphim, ma da rau au mai ajuns unele topice.

#36
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Alea sunt poze modificate de unu care se plictisea. Nu mai vorbim ca lodgy a iesit din productie si nu se va mai fabrica. O sa apara un Duster mai mare cu 7 locuri si cam atat.
Oricum la ce preturi au de te doare mintea, pe noul suv o sa ceara 25-30k euro "full" cu 1.5dci 4x4. Posted Image Sau probabil o sa puna 1.6dci de 130cp ce le ramane pe la gunoi, ca deja dezvolta un nou 1.7dci Posted Image

View Post_-AppleS-_, on 16 iulie 2018 - 20:55, said:

Am condus Dacia Duster noua, este foarte buna, cei care au bani doar de SH aduse din olanda ruginite la bai marine sa se abtina sa mai comenteze, unii sunt dovediti pe aici ca se ocupa cu samsareala.

Cu banii de pe un duster nou, iti iei un ozn nemtesc de salivezi cand il vezi Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate