Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Problema cu gunoiul

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Iau gunoiul si il duc. Dupa 10 transporturi i-as cere babii pasarica! Pai nu?!

#20
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,909
  • Înscris: 03.12.2005

 BlueKing-69, on 15 iulie 2018 - 20:06, said:

De acord cu tine aici, dar unde-i similaritatea?
femeie batrana = cocalari rapciugosi grohaitori devoratori de manele urlate???

Nu-s de parere ca orice batran e automat o persoana respectabila sau ca trebuie respectat doar din cauza varstei. Am vazut oameni care au imbatranit urat si am vazut batrani care aveau un caracter infect.

Sunt lucruri care se pot face caritabil sau in mod dezinteresat si lucruri care nu. Pentru mine, asta e unul dintre ele.

#21
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
Hai da o data de 2 ori de 3 ori merge dar la a patra oara ii bag popa-n casa. Ce masa am ajuns servitorul babei. Dar altii care traiesc in bloc nu mai gasesti decat pe mine. Ce dracu ma vazut cu inca 2 perechi de oo si ce si-a zis " a pus ghioanba pe prospatura lu' Mathusalem"

#22
csoka2002ro

csoka2002ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 19.04.2010

 ericmario, on 15 iulie 2018 - 19:46, said:

Nu aș proceda, adică de ce să procedez?

Poate daca ne mai tine Dumnezeu si noi vom fi batrani odata si atunci....?

#23
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
M-as face ca urc, nu cobor. adica as cobara cu spatele ca sa fiu cat mai convingator.

#24
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Pe toți ăștia cu imaginație bogată de câte ori v-au rugat babele pe voi să le duceți gunoiul?
De câte ori ați auzit de la alții de asemenea rugăminți primite din partea babelor?
Voi nu aveți ce face și îi dați apă la moară inițiatorului acestui topic care are o imaginație bolnavă.

#25
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Se mai uita babele si la faţa omului...

#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
"fata omului".... buna exprimare...

Peste cateva saptamani o sa-i ofere si o dulceata...

#27
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 21.03.2016
M-as gandi ca a dat peste mine un noroc nesperat. Pretul intrarii mele in rai sa fie doar o punga cu gunoi? OK, poate nu e doar una, sunt mai multe, dar tot gratis am intrarea.

#28
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,866
  • Înscris: 28.11.2006
Aldulescule, la mine pe scara nu se intampla chestia asta. La tine se intampla? Daca da, cum procedezi tu? :naughty:

#29
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

 owl1960, on 15 iulie 2018 - 21:05, said:

Pe toți ăștia cu imaginație bogată de câte ori v-au rugat babele pe voi să le duceți gunoiul?
De câte ori ați auzit de la alții de asemenea rugăminți primite din partea babelor?
Voi nu aveți ce face și îi dați apă la moară inițiatorului acestui topic care are o imaginație bolnavă.
Gunoi nu ca era pe etaj ghena dar cand m-am mutat aici unde stau acum am nimerit o baba din asta. Ea era ok, citita si glumeata dar smechera. S-a bagat sub pielea nevestei si asa am ajuns sa ii facem noi cumparaturile vreo 2 ani. Asta nu m-a suparat, ii faceam si acum si nici ca o mai duceam la doctor ca pana la urma nu sunt chiar asa nasol dar a inceput cu "parca as vrea sa o mai vad pe prietena mea din tinerete care sta in Pantelimon" sau " oare ce or mai face nepotii?".  A pacalit-o pe nevasta-mea de vreo 3-4 ori, a tot plimbat-o pana intr-o zi cand a venit nevasta la mine sa ma intrebe daca nu o duc nu stiu prin ce localitate ca vrea sa vada nu stiu ce biserica. Atunci a fost gata, nu am mai rabdat, m-am certat cu nevasta dar am zis stop. Frate nu sunt sluga nimanui, eu nu ajung sa ma plimb ca nu am timp si sa o plimb pe ea? Si in plus benzina costa, un leu nu a dat vreodata.

Asa era si soacra-mea ( care e tot o baba smecherita) pe la inceputuri. Nevasta nu avea permis pe vremea aia si de cate ori ma duceam la tara aveam program sa o plimb pe soacra prin satele invecinate ba dupa vreo ruda, ba dupa vreo gaina, ba dupa nu stiu ce saci de grau... Eu am zis sa fiu baiat bun la inceput dar normal ca am fost luat de fraier. La un moment dat incepusem sa car de colo colo si alte vecine/rude de-ale soacra-mii ca " hai maica sa ii ajutam".
La fel a fost, scandal cu stragaturi cu nevasta si 2 ani pauza de mers la tara. Pana mea, pana sa apr eu in peisaj cum se descurca? Intre timp si-a luat nevasta permisul si o cara ea peste tot...

LE: mi-am adus aminte ca pe vremea studentiei cand stateam cu chirie intr-un bloc cu 4 etaje fara lift, aveam o vecina usa in usa la etajul 2 care dimineata lasa punga de gunoiul in fata usii. Practic eram mai mult la usa mea ca il impingea probabil. Nu stiu cine il ducea ca eu cand ieseam din casa il mutam inapoi in fata usii ei si cand ma intorceam seara nu mai era. Probabil vreun vecin ca Aldulescu... :)

Edited by Seteh, 16 July 2018 - 00:19.


#30
StefanLiviu

StefanLiviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,017
  • Înscris: 08.01.2018

 Aldulescu, on 15 iulie 2018 - 19:41, said:

Sa presupunem ca stati la bloc, si in fiecare zi cand iesiti afara, baba care stau sub voi, cu un etaj mai jos, deschide usa si va zice: "Baiatu', ia du tu si gunoiul asta, ca tot mergi afara, si eu nu pot sa ies ca nu ma mai tin oasele! " Si va pune in mana apoi o punga cu gunoi.
Cum ati proceda in cazul asta?
o data de doua ori as duce as fi politicos
daca se repeta, as intreba baba cum supravietuieste daca nu iese din casa niciodata
daca iese, sa si-l duca

#31
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007

 Aldulescu, on 15 iulie 2018 - 19:41, said:

Sa presupunem ca stati la bloc, si in fiecare zi cand iesiti afara, baba care stau sub voi, cu un etaj mai jos, deschide usa si va zice: "Baiatu', ia du tu si gunoiul asta, ca tot mergi afara, si eu nu pot sa ies ca nu ma mai tin oasele! " Si va pune in mana apoi o punga cu gunoi.
Cum ati proceda in cazul asta?
O fi crezând femeia ca ești de "specialitate" . Ia te uita și tu în oglinda la cum arati, cum te îmbraci  adulmeca-te un pic.

#32
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

 Aldulescu, on 15 iulie 2018 - 19:41, said:

Cum ati proceda in cazul asta?
M-as face ca nu o aud si daca comenteaza i-as spune "de barfa pe scara si sa tragi cu urechea la usa ca proasta ai timp da' sa duci gunoiu nu te tin oasele". Astea-s babe dinalea securiste ramase cu gandirea pe timpul lu' Ceausescu... stiau toate usile care se deschid si la ce ora, turnau pe aia care n-aveau servici si dadeau informatii la militie despre ce fapte infractionale se comit in "zona lor de actiune". ACum se numesc "camere web" harcile astea care numara usile care se deschid sau stau la orice colt de strada sau scara. Am un vecin langa mine, cum o prinde pe harca lui ca sta la barfa, o cheama, ii trage 2-3 capace dupa ceafa si o baga in curte Posted Image spunandu-i ceva de genul "ai terminat toata treaba si te-ai luat cu vorba, ce stai ca proasta de vorba cu toate proastele"

 Seteh, on 15 iulie 2018 - 19:43, said:

As lua liftul.
Si m-as face de cateva ori pe zi ca descui usa ca sa stea ca proasta la usa sa astepte sa cobor.
De ce i-as da importanta asa mare, evitand o astfel de persoana?. As trece pe langa ea si i-as spune ca o sa-i iau gunoiu cand incarca o camera Posted Image. Ceva asemanator pateam cand stateam la ai mei la bloc, aveam o baba care ma ruga mereu cand ma intorc (din oras) sa-i cumpar o paine, am ajutat-o de cateva ori da' cand mi-a spus maicamea ca vorbea cu vecinii pe scara si se lauda ca nu merge la paine ca sunt "fraieri" destui pe scara care sa-i ia o paine, am bagat-o politicos de unde a iesit si de atunci cand ma vede ca trec pe la parinti sta lipita cu pchii pe geamul de la bucatarie sa vada cand plec si la ce ora Posted Image. Securistaaaa Posted Image

PS - facerea de bine este....

Edited by tico18, 16 July 2018 - 07:13.


#33
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007

 Barboso, on 15 iulie 2018 - 21:20, said:

Se mai uita babele si la faţa omului...

Cum ne uitam si noi la cine a deschis topicul, corect? :lol:

#34
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Probabil initiatorul are o uniforma identica, sau foarte asemanatoare cu a celor de la salubritate, poate de aici si confuzia babei...

#35
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Babele de azi sunt foarte smechere si perverse...

#36
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Schimbă-ți și tu uniforma.
Sau pleacă de acasă în civil.
Nu așa

Attached File  CLIIMA20100531_0105_1.jpg   64.81K   1 downloads

Și la mine mai apelează vecinii.
Dar în chestii legate de calculatoare. Că na fiecare cu meseria lui.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate