Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Vecin cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Va salut, cum zice si titlul am un vecin care e alcoolic, sta singur. Are în jur de 28 de ani si aproape seară de seara vine si da drumul la muzica, trântește, injura. Am discutat frumos când era treaz, isi cerea scuze, insa următoarea seara la fel, nebunie. Am fost la politie, am depus plângeri, au fost luați la sectie, amendați de nenumărate ori.
Cea mai recenta a fost dimineața între orele 2 si 6:30 dimineața.. Chemat politie, lăsat cu scandal.
Unul din polițiști mi-a zis mâine sa ma duc iarasi sa depun plângere si sa insist la un șef de pe acolo.
Întrebarea mea este, cât de departe sa insist? Ce ii poate face in cel mai rău caz? (pentru el)
Mulțumesc!

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Amenda, iar in cel mai rau caz-parnaie.

Citeste legea pentru ordine si liniste publica!

Edited by arab, 15 July 2018 - 12:38.


#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Cred ca, in afara de plingeri la politie, singura chestie care te-ar putea ajuta ar fi daca Primaria / Fiscul (nu stiu exact cine se ocupa cu asa ceva) ar incepe executarea silita a tuturor amenzilor (presupun ca nu le plateste).
Da' slabe sanse (cred), la fel si cu plingerile la Politie.
Lasa-i la usa brosuri cu programe de dezalcoolizare.
Trimite-i pe cap niste baptisti / martorii lu' Iehova.....

#4
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Daca omul are bani nu-i face nimeni nimic. Poate sa dea muzica cat vrea de tare.. si ce daca? :lol: Politia nu se implica in cazuri mai grave de crime, violuri crezi ca se implica in cazuri din astea ca da ala' muzica tare?

#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Da, se implica, dar trebuie insistat.

#6
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Se pare ca vecinul tau nu are nici un fel de probleme, cel cu probleme esti tu.

#7
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
In dimineata asta mai era cu 2 prieteni betivi de ai lui, proprietarul a vomitat/a scuipat mancare pe geam si a ajuns pe pervaz si geam la mine. De aici a inceput si scandalul, printre ei se afla si un brunet care m-a amenintat cu moartea, insa dimineata nu stiu cum a urcat politia, m-a vazut cand din instinct a plecat mana dreapta un barba lui.
El s-a luat in unele momente si cu politia. Deci, chiar nimic ?

Edited by Abbd, 15 July 2018 - 13:03.


#8
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Aici e vorba si de amenintari, nu doar de muzica.. De asta speram ca ceva sa se poata face

#9
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

View PostAbbd, on 15 iulie 2018 - 12:56, said:

insa dimineata nu stiu cum a urcat politia, m-a vazut cand din instinct a plecat mana dreapta un barba lui.
Subtitrare ai?
Adica te-a vazut politia cand il lucrai cu pumnul pe la falci?

Edited by dan1980_25, 15 July 2018 - 13:49.


#10
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postdan1980_25, on 15 iulie 2018 - 13:48, said:

Subtitrare ai?
Adica te-a vazut politia cand il lucrai cu pumnul pe la falci?

Cred ca pana ajunge vecinul la puscarie,  o sa plateasca initiatorul niste daune de o sa il usture fundul, deh, asa e in tenis

#11
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Da, m-a văzut politia si m-a tras deoparte, asta pentru ca el l-a împins pe tata.
In momentul ala eu m-am întors si am văzut, iar cum am zis.. Din instinct pumnul meu a plecat spre barba lui.
Nu mi-a zis nimic politia, ei voiau sa cheme mascații sa il ridice pe el. E vorba de "brunetul" care se lua cu politia la cearta.

#12
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015

View PostAbbd, on 15 iulie 2018 - 12:29, said:

Va salut, cum zice si titlul am un vecin care e alcoolic, sta singur. Are în jur de 28 de ani si aproape seară de seara vine si da drumul la muzica, trântește, injura. Am discutat frumos când era treaz, isi cerea scuze, insa următoarea seara la fel, nebunie. Am fost la politie, am depus plângeri, au fost luați la sectie, amendați de nenumărate ori.
Cea mai recenta a fost dimineața între orele 2 si 6:30 dimineața.. Chemat politie, lăsat cu scandal.
Unul din polițiști mi-a zis mâine sa ma duc iarasi sa depun plângere si sa insist la un șef de pe acolo.
Întrebarea mea este, cât de departe sa insist? Ce ii poate face in cel mai rău caz? (pentru el)
Mulțumesc!


Nu pot sa cred stai in acelasi bloc cu mine

Da intradevar este un gunoi de om cand e treaz poti avea o conversatie normal de oameni civilizati dar cand e beat iti racesti gura de pomana.
Din cate se aude ar fi ramas fara servici si din cauza asta ar fi luat-o pe cai necunoscute.

#13
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
De unde știi ca stam in același bloc? :))
El e pe cai greșite de un an, doi..  A avut serviciu, făcea și atunci la fel.

#14
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
Nu vb cumva de veciunul de la 2?

#15
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostAbbd, on 15 iulie 2018 - 12:29, said:

Are în jur de 28 de ani si aproape seară de seara vine si da drumul la muzica, trântește, injura.
Atata timp cat bea in casa lui isi poate lua amenda doar pentru tulburarea linistii publice (face scandal sau da muzica tare). Din toti vecinii lui, esti singurul cu auzul cel mai fin? Un vecin betiv am si eu in zona unde stau, mare lucru n-are ce sa-i faca politia pentru ca dupa ce se trezeste nu este pericol public pe strada si bea numai la el in curte... nu iese beat pe afara. Este alcoolist, mare lucru in afara sa-l amendeze nu rezolva politia si nici internat pe la dezalcoolizare nu cred ca tine (rezista maxim 1 luna si se apuca iar)

Edited by tico18, 15 July 2018 - 15:54.


#16
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Tico, repet.. Nu e vorba doar de băutura si muzica.
Nu am o problema ca face ce vrea in casa lui, dar am o problema dacă faci scandal seara de seara si nu pot dormi.

#17
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
Explica-i omului ca sa inteleaga e vb de vecinulde la bloc nu ala de la tara

#18
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Jamea tont.. Ba da, dar totuși.. De unde știi ca stam in același bloc?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate