Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Filme considerate proaste, dar care v-au placut?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Caciulacdlac

Caciulacdlac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 29.06.2015
Toata lumea spune despre Singur Acasa 2 ca este prost, ca are comedie de desene animate, ca e prea repetitiv, dar eu cel putin am ras cu lacrimi prima data cand l-am vazut, si il consider o comedie buna.

Ar mai fi Ice Age 2 si 3, care mi s-au parut destul de ok pentru niste desene animate, desi clar n-au fost mai bune decat originalul.

Jurassic World: The Fallen Kingdom mi-a placut oarecum, a incercat sa faca ceva diferit fata de celelalte filme, desi multe clisee s-au pastrat.

Voua ce filme considerate "proaste" de majoritatea, v-au placut?

#2
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Banuiesc ca te referi la filme cunoscute cat de cat, ca asa eu m-am uitat la multe filme care au note de 3-4 pe IMDB si mi-au placut.
Si mai conteaza si cat de carcotasi suntem. Am sesizat ca unora nu le place un film din cauza decorurilor de exemplu, sau altora din cauza actorului/lor. Pentru mine e destul de simplu, daca dupa 30 de minute nu adorm sau nu ma face sa il opresc, atunci filmul ebunicel si il urmaresc, indiferent daca are lipsuri.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ziSx_KSqX9A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Brain dead.

#5
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Flash Gordon.Placut pt.coloana Sonora.

#6
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,863
  • Înscris: 20.10.2015
Six Days Seven Nights, o prostie, dar sunt inebunit dupa el, insula tropicala, romantism, si Harrison Ford, prostii d-astea

#7
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Don Jon ,  Pain and Gain

#8
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
Starship troopers.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fm-_VJXgGro?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,531
  • Înscris: 16.03.2007
singur acasa 3

#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Sunt mai multe.. nu-mi vin in minte acum:

The Mountain Between Us (2017) - e un film imbecil in intregul lui ... dar prima jumatate de ora e cat de cat ok ca si constructie si desfasurare a actiunii... dupa care, ce sa vezi, pica bolnavicios, in "romance"

#11
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018

View Postrosix, on 15 iulie 2018 - 07:09, said:

Sunt mai multe.. nu-mi vin in minte acum:

The Mountain Between Us (2017) - e un film imbecil in intregul lui ... dar prima jumatate de ora e cat de cat ok ca si constructie si desfasurare a actiunii... dupa care, ce sa vezi, pica bolnavicios, in "romance"
Partea de romance cred ca e apreciat doar de sexul feminin (a fost introdusa expres in film, in carte nu exista).

View PostCaciulacdlac, on 15 iulie 2018 - 01:51, said:

Toata lumea spune despre Singur Acasa 2 ca este prost, ca are comedie de desene animate, ca e prea repetitiv, dar eu cel putin am ras cu lacrimi prima data cand l-am vazut, si il consider o comedie buna.

Ar mai fi Ice Age 2 si 3, care mi s-au parut destul de ok pentru niste desene animate, desi clar n-au fost mai bune decat originalul.

Jurassic World: The Fallen Kingdom mi-a placut oarecum, a incercat sa faca ceva diferit fata de celelalte filme, desi multe clisee s-au pastrat.

Voua ce filme considerate "proaste" de majoritatea, v-au placut?

View Postlaffin, on 15 iulie 2018 - 05:06, said:

singur acasa 3
Home Alone 2 mai e ceva fiind cu Macaulay Culkin dar 3?!?

#12
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Laurence Anyways (2012), in regia lui Xavier Dolan

Aparent este un film "disgusting" - povestea unui transsexual si relatia acestuia cu societatea care se uita chioras (boring din acest punct de vedere).  Foarte putina lume accepta personajul si rezista sa vada mai mult de 15 min din film.  

Filmul e totusi bun, in contextul in care societatea care il judeca pe transsexual (reflectata in film) e si mai boring - avand o viata banala si ipocrita, ghidata numai de fuga dupa bani si aparente.
In timp ce transsexualul isi asuma statutul marginal si identitatea, asa cum sunt ele, ceilalti din jurul lui, se ascund dupa cires, intr-un mod meschin si ipocrit fiind mai jalnici din punct de vedere al demnitatii umane decat acesta.

Filmul are rating 7.7 pe IMDB, corect dupa parerea mea.

Edited by rosix, 15 July 2018 - 07:26.


#13
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Hai sa ma bag si eu, cu vechiturile mele:
Papillon. Cu toate ca fata de carte e un kitsch, interpretarea lui Steve McQuin  a fost remarcabila

#14
Sucre-Bolivar

Sucre-Bolivar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 06.09.2017
La loteria fatal . Un film de categoria c . Un adevarat trash movie. Mi a plăcut mult.

Kickoxer 2 apărut prin 1990 tin minte ca l vedeam pe satelit a fost primul film din viața mea. Din această cauză ma leagă de el o nostalgie foarte puternică.

#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
In the mouth of madness. Flimul meu preferat, unul dintre cele mai obscure ale lui Wes Craven, efecte speciale de 2 lei dar un adevarat tribut adus lui HP Lovecraft, iar poveste in sine e senzationala.

#16
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Glumesti? De cand Singur Acasa e considerat un Film prost? Este un Must-See pentru copii. Toti copii se uita la Filmul ala si le-a placut... cand ajungi mai mare e normal sa nu mai ai aceeasi reactie ca atunci cand l-ai vazut cand erai mic. In fine, cam asta-i ideea. Evaluare: 6,7/10 - ‎243.094 de voturi. Totusi, nu-i nota 3 sau 4 sa zici ca e prost Filmul. E undeva pe la mijloc, bunicel, nu foarte bun dar merge de o vizionare.

Daca vrei sa vezi un Film prost de tot iti recomand Primer, Inventia, din anul 2004. Ala e cu adevarat un Film prost!

Edited by hwplanet, 15 July 2018 - 09:57.


#17
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Posthwplanet, on 15 iulie 2018 - 09:56, said:

Glumesti? De cand Singur Acasa e considerat un Film prost?

Daca vrei sa vezi un Film prost de tot iti recomand Primer, Inventia, din anul 2004. Ala e cu adevarat un Film prost!

Te inseli, e tocmai invers. "Singur acasa" e un fim mediocru, pt oligofreni, care are, e drept, un pic de umor de situatie.

Din contra Primer 2004 contine paradoxuri temporale si iti solicita un pic gandirea. E drept, e cam incalcit dar nu e un film rau.

#18
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Te inseli, e tocmai invers. "Singur acasa" e un fim mediocru, pt oligofreni, care are, e drept, un pic de umor de situatie.
Din contra Primer 2004 contine paradoxuri temporale si iti solicita un pic gandirea. E drept, e cam incalcit dar nu e un film rau.

Tocmai din cauza aia. Singur Acasa este un Film care nu-ti solicita gandirea fiindca il intelegi indiferent cat de batut in cap ai fi. In schimb daca-l pui pe acelasi om sa se uite la Primer nu-l va intelege si va spune ca e prost Filmul. Deci pana la urma, care-i Filmul prost?

Cred ca ar trebui sa aiba vot doar cei din target-ul Filmului. De exemplu fiecare Film sa poata fi votat de o categorie de oameni cu diferite varste, 10-15 ani, 20-30 de ani, etc. Feminin, Masculin, etc.

Edited by hwplanet, 15 July 2018 - 10:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate