Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Entropay - portofel si carduri VISA prepaid virtuale

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Am descoperit recent Entropay si mai mult obligat(ca sa primesc un gift card) a trebuit sa imi fac cont la ei. Comisioanele nu mi se par chiar asa ok - https://entropay.com/pricing - dar cel putin te lasa sa iti faci cont si apoi un card virtual fara asa multe verificari. In cazul meu, am primit un gift card direct in portofelul Entropay imediat dupa realizarea contului. Nu a trebuit sa mai trimit ceva poza cu buletinul sau alte date.

Daca iti faci doar contul si nu mai trimiti o poza cu buletinul si ce mai cer, ai cont STANDARD, iar daca trimiti atunci ai cont PRO. Cam acestea sunt limitele la contul in dolari:
Attached File  screenshot_962.png   43.56K   41 downloads

Eu mi-am facut contul in dolari, dar ai si optiunea de cont in lire sau euro.
Cardurile virtuale sunt VISA prepaid si se activeaza doar dupa ce le incarci. La o verificare pe bincodes.com, informatiile despre BIN arata asa:
BIN 406742
Issuing Bank ENTROPAY - WWW.ENTROPAY.COM
Card Brand VISA
Card Type DEBIT
Card Level PREPAID VIRTUAL
ISO Country Name MALTA

Cum poti transfera banii din contul Entropay si sa scapi de comisioane:
- in cazul meu, am folosit contul in dolari din Revolut, am facut un topup. Cardul l-a vazut ca si card in euro si m-a avertizat ca e posibil sa apara ceva comisioane, dar am mers mai departe si am incarcat dolari. Tranzactia s-a facut imediat, pana acum nu vad nici un comision in Entropay sau Revolut pentru asta. Deci a mers :D

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
La ce iti trebuie? Nu ai deja card virtual si card fizic pe Revolut?  Cu ce te ajuta un serviciu in plus?
Ai comisioane si la top-up si la retragere in cont bancar pe Entropay.

Eu nici la Revolut nu-mi facem cont daca nu era vorba de schimbul valutar mai bun decat la banci. Ca asa, carduri romanesti sa platesti contactless are toata lumea.

Edited by rosix, 14 July 2018 - 15:08.


#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Probabil e obsedat de pacanele online, unde are niste bonusuri, discount, daca plateste cu asta.

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Posted Image
Ce glume au unii...
Am castigat un gift card Visa pe Sliver.tv si doar prin Entropay se poate primi. Cu siguranta mai sunt si alti romani pe acolo, am vazut cativa prin chat si poate cu timpul o sa apara si pe acest subiect cu pareri despre Entropay sau probleme avute la folosirea site-ului.

#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Pe trustpilot se plangea lumea c-au ramas cu contul blocat si banii pierduti.

Edited by YourFan, 14 July 2018 - 17:15.


#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
E destul de sec, nu ai asa multe optiuni prin cont, dar ca si cont de "tranzit" pare ok. Mai mult de 3-5 zile nu prea as avea nici eu incredere sa las banii pe acolo, chiar daca e vorba de cativa dolari.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate