Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

transfer hotel

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
va salut. urmeaza sa plec in turcia in concediu cu nevasta si bebele. agentia de turism imi asigura transfer aeroport hotel aeroport dar as prefera sa merg singur sa nu stau dupa toti oamenii lasati la celelalte hoteluri. asadar m-ar interesa dc aveti ceva recomandari in acest sens si daca stiti cumva preturile actualizate.
cerinte : scaun copil, aer conditionat. multumesc

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Ia legatura cu hotelul la care te vei caza si pune-le ceva intrebari.
Majoritatea hotelurilor asigura acest serviciu pentru clientii lor.
Nu ar strica o intrebare

#3
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
unde aterizezi si in ce statiune vei merge ? care este agentia de turism de la noi de la care ai cumparat sejurul ? stii care este agentia partenera din turcia, care se va ocupa de voi pe durata sejurului ?

poti incerca sa te interesezi aici, stiu ca au personal vorbitor de limba romana atat la sediul din kusadasi, cat si la cel din antalya.
http://www.peninsula...rs-by-peninsula
http://www.peninsula....tr/en/transfer

alte variante :
https://www.shuttled...elek.html?bpt=1

desigur, incearca sa intrebi si la hotel.

#4
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
de la kusadasi.ro , zbor pe antalya si voi fi cazat la azura deluxe. ei imi asigura transportul nu e nicio pb dar se pare ca nu rezolv mai nimic nici cu transfer privat pt ca dureaza doua ora fara 5 min si cu autocarul dureaza 2,30 ore . hmmmm

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
dap, alanya este cea mai indepartata statiune fata de aeroportul din antalya, dureaza cam mult transferul. avand un bebe mic, era bine daca reuseai sa-ti iei sejurul intr-o statiune mai apropiata de aeroport.

#6
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Cati ani are copilu'?

#7
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
1 an si 4 luni cel din afara si 9 saptamani cel dinauntru :)) . acum m-am uitat la un hotel in belek. ar fi in plus 350 de euro. 30 km fata de aeroport vs 94 km fata de aeroport. oare merita acei 350 euro?

Edited by zile_san, 13 July 2018 - 18:35.


#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
pai calculeaza asa: vreo 2-3 ore inainte de decolare (sa va prezentati la aeroport, adica), 1:40 h zborul, minim 30 min pana va recuperati bagajele si iesiti din aeroport, apoi transferul la hotel. in tot acest interval bebe trebuie la un moment dat sa fie schimbat si hranit.
la ce ora decoleaza avionul ? daca e dimineata devreme, la sosirea in antalya, bebe va fi deja obosit, scos din rutina. adaug si ceva posibile maraieli/plans, daca il supara urechile in timpul zborului (sa aveti la voi o suzeta, suptul acesteia ii diminueaza disconfortul resimtit in urechi).
la ce hotel din belek te-ai uitat ?

Edited by corinadaniela, 13 July 2018 - 18:50.


#9
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
kaya belek. la dus plec la 12.15 si la intors la 9.30 . nu e bai cu transportul efectiv. ma gandeam doar ca e mai ok cu transfer privat dar economia de timp e 30 minute si costurile sunt ~130 euro(varianta initiala nu belek).nu stiu daca merita. ma mai gandesc.

#10
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
E foarte posibil ca bebe sa doarma in timpul transferului, la dus. Dupa toata agitatia cu zborul, motorul masinii/autocarului il va adormi. Mai ales daca nu doarme pana atunci.

#11
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 22.07.2008
Eu zic experienta mea de anul acesta - transferul s-a facut cu microbuz, si la dus si la intors am fost singura familie (3 persoane) din masina, ca si cum am fi avut transfer privat :). Nu stiu daca a fost noroc sau e o practica curenta, insa in fata aeroportului eu nu am vazut decat microbuze, care nu pot transporta un nr mare de persoane

#12
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
deborah, conteaza si de la ce agentie cumperi sejurul si care este agentia partenera din turcia care asigura transferul si asistenta turistica.
acum 4 ani, am fost preluati de tez tour - partenerul agentiei din Romania, autocar aproape plin, ne-am fatait prin belek trecand de 2-3 ori prin fata hotelului la care urma sa fim cazati, pentru a lasa alti turisti. la fel si la terminarea sejurului, cu celebra oprire la magazinul cu suveniruri.
acum 3 ani, agentia mr peter ne-a asigurat transferul cu un microbuz, am fost 2 familii, alti turisti nu au fost preluati, practic am fost dusi direct la hotel, ca si cum am fi avut transfer privat. la fel a fost si la terminarea sejurului, cu o singura oprire, pentru alimentare cu combustibil.

#13
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
am luat pana la urma in side cazarea, ieri am facut rezervarea. o sa vad la fata locului cum e transferul, daca ne suie ca pe cartofi zic pas si gasesc pe cineva in aeroport sa ne duca pana la hotel cu ceva van, taxi, masina etc.

#14
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
Poate e cam tarziu dar tot o sa postez.
Eu o sa folosesc Hana Travel pentru transfer, Are review-uri bune pe un cunoscut site, i-am contactat si mi-au raspuns prompt.
Pana acum am folosit Ella Rent a Car (tmp de vreo 5 ani) dar acum vreo 2 saptamani cand le-am cerut o parere cu privire la ora la care sa fim preluati de la hotelul din Tekirova mi-au raspuns foarte sec (aproape nepoliticos).
Pe Hana Travel transferul in Alanya a iesit la 60 euro. Nu luati auto normal mai ales daca aveti bebe, luati un minivan-e mai comod, mai ales ca e un transfer lung.

Edited by chrismo, 30 July 2018 - 23:07.


#15
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
inca nu e tarziu ca in 13.08 plec doar :) ma interesez , multumesc

#16
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 22.07.2008
corinadaniela, cu Mr Peter am fost si noi...

#17
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011

 chrismo, on 30 iulie 2018 - 23:04, said:

Poate e cam tarziu dar tot o sa postez.
Eu o sa folosesc Hana Travel pentru transfer, Are review-uri bune pe un cunoscut site, i-am contactat si mi-au raspuns prompt.
Pana acum am folosit Ella Rent a Car (tmp de vreo 5 ani) dar acum vreo 2 saptamani cand le-am cerut o parere cu privire la ora la care sa fim preluati de la hotelul din Tekirova mi-au raspuns foarte sec (aproape nepoliticos).
Pe Hana Travel transferul in Alanya a iesit la 60 euro. Nu luati auto normal mai ales daca aveti bebe, luati un minivan-e mai comod, mai ales ca e un transfer lung.
am si facut rezervare. super profi par oamenii. 80 euro dus intors cu scaun de copil in masina. 59 km pe sens. eu eram dispus sa dau maxim 100 deci sunt multumit. ms d pont

Edited by zile_san, 02 August 2018 - 11:35.


#18
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009

 Deborah77, on 02 august 2018 - 11:33, said:

corinadaniela, cu Mr Peter am fost si noi...

inseamna ca aceasta este o practica obisnuita a acestei agentii :-).
tu unde ai fost, la ce hotel ? ai fost multumita ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate