Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Domeniu, Hosting pentru E-Mail

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
O intrebare proasteasca, dar cu siguranta sunt mai multi experti pe aici decat mine.

Pentru un proiect am nevoie de 30 de domenii .com si .at (15/15). Fiecare domeniu va fi prenumenume.com si .at pentru 15 membri care fac parte din acest proiect.

100% domeniile se folosesc doar pentru E-Mail, adica [email protected] la toti 15 membri. Domeniul va ramane gol, sau va contine o carte de vizita a membrului. Banuiesc ca indiferent ca domeniul ramane gol sau cu cartea de vizita, este nevoie de hosting pentru stocarea datelor din E-Mail corect?

Banuiesc ca nu avem nevoie de un hosting mare si scump pentru hostarea celor 30 de domenii ci mai degraba cea mai ieftina modalitate posibila, daca este posibil si free-hosting. Ce imi recomandati sau cum imi recomandati sa fac? Si care este posibilitatea sa leg mail-ul la outlook365 si sa se poata accesa e-mailul si din browser prin pagina de outlook?

Multumesc frumos.

#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
https://gsuite.googl...products/gmail/

Paid Gmail features include: custom email (@yourcompany.com), unlimited group email addresses, 99.9% guaranteed uptime, twice the storage of personal Gmail, zero ads, 24/7 support, G Suite Sync for Microsoft Outlook, and more.

Edited by laffin, 13 July 2018 - 09:16.


#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
La gazduirea free s-ar putea sa te trezesti oricand cu contul in aer, sa nu functioneze ceva... Iar la un cont cu plata vezi ca ai limita de mailuri trimise/ora, iar daca le pui pe toate pe un cont shared si se trimit multe mailuri atunci s-ar putea sa ai probleme. Eu as zice ca ar trebui un cont de reseller, astfel poti face cate un cont de gazduire pentru fiecare domeniu si limitele nu se mai impart la toate domeniile adaugate ci numai la un domeniu.

#4
adikenzie

adikenzie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.11.2017
Salut, daca ai nevoie de o solutie de calitate si la pret ok, te pot ajuta eu. Am firma de hosting cu baza solida de clienti multumiti :)

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@adikenzie, ce firma e asa secreta incat nu merita mentionata?

P.S. Ti-ai facut cont doar pentru acest post?

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011

View Postlaffin, on 13 iulie 2018 - 09:15, said:

https://gsuite.googl...products/gmail/

Paid Gmail features include: custom email (@yourcompany.com), unlimited group email addresses, 99.9% guaranteed uptime, twice the storage of personal Gmail, zero ads, 24/7 support, G Suite Sync for Microsoft Outlook, and more.

asta este o alternativa excelenta, doar ca la 30 de domenii, ne costa 120eur/luna, adica 1440eur pe an. Proiectul doreste sa fie cat mai light posibil deoarece nu primeste finantare si trebuie platit din buzunarele proprii. Chiar daca la 15 persoane nu este o suma mare ar veni 8eur pe luna de persoana, in schimb vin si alte
Daca este sa platesc eu domeniul ma costa 20,85eur pentru 15 domenii .com si 209,85eur pentru 15 domenii .at. Adica 230,70 pe an si sa spunem ca as primi un free-hosting sau un hosting cat de cat ieftin cred ca as iesi ceva mai ieftin.

Alte posibilitati?

#7
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
O alta varianta e sa iei domeniile de la Namecheap si folosesti email forwarding gratuit. https://www.namechea...mail-forwarding

P.S. Pot fi niste limitari, citeste bine pagina si comentariile.

Edited by LensFlare, 13 July 2018 - 09:37.


#8
adikenzie

adikenzie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.11.2017
@LensFlare nu am postat nume pentru ca ma gandeam ca nu e permisa reclama. Am cont aici de mai mult timp doar ca ca sa citesc anumite postari. Nu stiu daca se poate, dar cred ca apare undeva de cat timp e facut contul asta

#9
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Nu vad legatura dintre hosting si domenii. Iti cumperi domeniile separat, si un singur server.

Instalezi postfix pe el si-i dai bice.

#10
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
dupa aia o sa ne intrebe de ce-i intra mailurile la spam Posted Image mai ales daca primeste un ip blacklisted.

View Postbusiness11, on 13 iulie 2018 - 09:35, said:

asta este o alternativa excelenta, doar ca la 30 de domenii, ne costa 120eur/luna, adica 1440eur pe an. Proiectul doreste sa fie cat mai light posibil deoarece nu primeste finantare si trebuie platit din buzunarele proprii. Chiar daca la 15 persoane nu este o suma mare ar veni 8eur pe luna de persoana, in schimb vin si alte
Daca este sa platesc eu domeniul ma costa 20,85eur pentru 15 domenii .com si 209,85eur pentru 15 domenii .at. Adica 230,70 pe an si sa spunem ca as primi un free-hosting sau un hosting cat de cat ieftin cred ca as iesi ceva mai ieftin.

Alte posibilitati?

Nu sunt 100% sigur cum e acum, dar stiu ca puteai adauga mai multe domenii pe un singur cont.

Edited by laffin, 13 July 2018 - 10:39.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate