Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Smartphone buget 1000-1200 lei

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Posteffect, on 12 iulie 2018 - 21:26, said:

Nu as vrea sa prelungesc off-topicul, dar una e spionajul built-in device (hardware si software) facut sistematic de un guvern ce dispune de suficienta forta tehnologica si financiara si alta sunt aplicatiile software de spyware facute de diverse grupari sau guverne, care trebuie totusi instalate de fiecare user inainte sa devina efective.
Adică așa cum a făcut guvernul american cu dispozitivele CISCO? Adică s-au deșteptat și în loc să te spioneze per device, mulge rețeaua din backbone-ul WAN.

#20
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011

View Postnick5roo, on 13 iulie 2018 - 07:09, said:

Dacă mai pui 200 lei poți lua un flagship de anul trecut, Nokia 8 la 1400
https://forum.softpe...4#entry23203553
+1

#21
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Ba, frate, zici ca toti lucrati la NASA si va e frica de spionaje ale chinezilor !!!
Samsung nu va spioneaza ?? Google nu strange date despre voi ?? Facebook ce face ???
Cati din voi tineti proiecte secrete pe telefon ?? Daca le tineti, de ce dracu le tineti ??...
Ce sa va spioneze, casuta de mail ?? Agenda din telefon ?? Mesajele cu amanta ??
Cresteti, copilasi, cresteti ...

#22
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Inca nu am facut achizitia, parca as astepta o oferta mai buna, a mai aparut ceva nou intre timp in buget?
Ma bate gandul la nokia 8 dar parca n as da aproape 1500 lei. Am vazut la cineva un motorola din seria "noua" si mi da impresia de ieftin, n am vazut inca g5s/g6 plus sa vad cum sta la calitate. Meizu m6 note mi se pare mult peste motorola la constructie, motorola pare ieftin, dar nu stiu ce sa zic, n am de gand sa tin telefonul mai mult de 2 ani dar nici sa l plimb prin service nu mi place.

Edited by CosminAlecs, 31 July 2018 - 23:57.


#23
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Sunt destul de bine construite G5/6 de la moto si prezinta un raport calitate/pret ridicat.

Un Nokia 8 este clar mai bun, dar nu este de doua ori mai bun, cat e diferenta de pret acum intre ele.

Dar: am avut experienta cu primele 3 generatii de Moto G si toate, fara exceptie, au inceput sa se miste prost si sa aiba probleme cu touch-ul dipa vreo 16 luni de folosire zilnica.

#24
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Nokia 6.1.
Ecran marr,soft curat,lentile c.z., sa mai insir??l Aproape 1000 de lei

#25
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Sunt in ceata rau de tot cu ce model sa aleg. A mai intrat si HTC U Ultra in ecuatie acum si chiar nu stiu pe ce sa merg.
Ma intereseaza in principiu camera si bateria iar astea doua nu prea le are nici un telefon, ma gandeam la motorola g6 play pt baterie dar nu stiu cum sta la camera. Nokia 8 cu ecranul QHD slabe sanse sa aiba o autonomie stralucita. Htc u ultra e undeva la mijloc.

#26
DdorinN

DdorinN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 15.05.2007
De curând am cumpărat în acest buget Sony Xperia Xa2, sunt multumit

#27
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Nu mi place designul sony de nici un fel.
Ma gandesc acum ce sa aleg intre htc u ultra si nokia 8, desi ma bate gandul si la un g6 play care mi ar fi suficient.

#28
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Daca te intereseaza camera, mai bine iei G6 decat G6 Play, cel din urma are cea mai slaba camera din serie. Daca preferi sa dai bani putini si sa ai camera acceptabila, Xiaomi S2 e varianta ok. Cum nu mai vrei Xiaomi, daca te intereseaza camera, nu cobora sub Moto G6 simplu/Nokia 6.1. Intre HTC Ultra si Nokia 8, as merge pe Nokia datorita constructiei.

Edited by 1nqiu, 06 August 2018 - 13:56.


#29
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Asus cum se mai comporta cu modele noi? Pare ok si un zengon 4 sau max m1 dar stiu ca erau cam proaste, picau des.

#30
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Daca nu ai bani nu are sens sa-i arunci pe fereastra pentru nu se stie ce "nume" facut pe vapor sau in orezarii!
Mai bine cumpara Allview X5 (de la ei sau din alta parte) ca tot chinezism e dar poti sa le bati in poarta daca nu-ti convine ceva!

* Nu credeam ca o sa ajung sa recomand o chinezarie romaneasca dar e preferabila celor facute pe vapor (sau rebuturi, clone, replici) importate de "magazinele" online romanesti (nici macar in Bulgaria nu gasesti marfa mai proasta si scumpa)!

Edited by breitner, 06 August 2018 - 17:37.


#31
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Bugetul a crescut pe la 1500 lei, bani sunt dar nu gasesc ceva care sa fie multumitor pe deplin. Daca tot dau 1500 lei pe un telefon n as vrea sa umblu cu bateria externa dupa mine.
Btw, la nokia 8 se poate schimba rezolutia displayului sa fie doar full hd?

#32
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Eu am fost in aceiași situație ca tine . Am avut in lista aceleasi telefoane si am ales nokia. 1500 merită.  Cred eu ca asta e si pretul corect

#33
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Am luat astazi nokia 8, am reusit sa-l scot la 1400 lei cu niste discounturi. Nu prea l am butonat asa mult dar mi se pare putin incomod, e mai mare ca fostul telefon.

#34
eftincanicusor

eftincanicusor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 20.01.2016

View PostCosminAlecs, on 07 august 2018 - 23:14, said:

Am luat astazi nokia 8, am reusit sa-l scot la 1400 lei cu niste discounturi. Nu prea l am butonat asa mult dar mi se pare putin incomod, e mai mare ca fostul telefon.

Felicitari pentru achizitie, si asteptam cateva impresii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate