Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

furtul de voce la romtelecom!!?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Acum pe abonamentul ala social, ca sa poti suna totusi de pe el, iti poti cumpara cartele Evrikard si poti face orice, Dial-UP, international, mobile, etc.

Greets,
Speedo

#38
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
mda dar tarifele sunt de 4 US cents in oras.....si mai bine dau la zapp 2 cent pentru dial-up la 153 decat 4 cent pentru 56 kb/s pe xnet....noaptea dupa 10 tarifele pentru evrikard (dial-up sau voce sunt de 1 cent/minut)...

...oricum...sa revenim ontopic...daca apare pe factura detaliata un numar de mobil pe care sa vorbit sa zicem de la ora 21.00 pana a doua zi la ora 14.00....si omul zice ca el nu a fost la firma in acel timp...care ar fi reactia romtelecomului???....am inteles ca nu poti sa autosesizezi decat cu martori oculari....

#39
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
revin cu detalii incredibile....un prieten de-al meu care a luat ideea de la mine s-a sunat pe numarul sau de zapp pentru a-si plati factura cu oferta de 3 cent.....dupa cateva zile a fost sunat de politie pe numarul acela si intrebat cu cine a vorbit atat de mult de pe numarul respectiv de fix.....si acum intrebarea....care sunt sansele sa-l prinda???? cum verifica politia si cum aduce dovezi impotriva lui??? ce face romtelecomul????

#40
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
nu au nevoie decat de un fir si apoi vad unde a fost intepat.

#41
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
cum adica, la ce fir te referi, au iei ceva aparatura speciala?????....si daca a fost taiat??

#42
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
pai daca a fost taiat in dreptul ferestei tale, se poate spune ca ai pus-o.
oricum asta e furt pe fata, asa ca sincer, eu doresc sa-l prinda, cine stie pe minutele carui pensionar amarat a vorbit.

#43
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
este vorba de o firma....dar asta vreau sa imi spuneti....va ferifica romtelecomul linia????....asa mai bine il sun si ii spun sa o taie pe toata de la geamu vecinului pana in cutia romtelecomului...oricum vad ca s-a bagat si politia....

#44
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
tot aia, nu stiu ce sa zic, dupa ce l-ai invatat la prostii acum poate ii faci mai rau, daca distruge tot firul cine stie unde o sa-l incadreze dpdv juridic.

#45
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
pai daca distruge tot firu....firul acela trece pe sub geamul a mai multi vecini....si nu mai poate da vina doar pe el ca a taiat firul....

#46
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Oricum ce pot sa va spun din povestea asta este ca romtelecomul nu poate face nimic la furturile de pe linia telefonica si da factura detaliata la politie.....acestia din urma suna la numerele suspecte si isi fac un cerc de suspecti!!!....mai departe nu pot sa va spun nimic pana nu avanseaza evenimentele... :)

#47
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
OK....vin cu noi detalii....prietenul asta al meu s-a facut cu un dosar penal si a luat 1,5 ani de inchisoare!!!! + 5000000 amenda penala + 3000000 pagube + 10000000 despagubiri la vecinul lui + 5000000 despagubiri romtelecom....asa ca nu va recomand sa va legati pe linia vecinului ca o imbulinati rau de tot.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate