Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Proteine

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011
Mai bine taceai din gura , tu te-ai uitat macar la ce-am scris mai sus , sau dai raspuns asa de-an pulea.
'Weight ganer-ul' il fac eu acasa din produse cumparate de mine , nu cumpar mass gainere , ca nu-s bune m-am interesat si eu .
Creatina iau doar 3-5g pe zi , a fost dovedit stiintific ca , creatina luata in dozajul asta te ajuta , nu-ti umfla ficatul si n-apuci sa treci de 40 de ani .
Omega 3 , multivitamine , BCAA nu-s prafuri care dauneaza , nu am auzit pe nimeni sa se planga ca are ficatu cat vaca din cauza suplimentului asta .

Edited by RaZerIk, 31 July 2018 - 18:57.


#56
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 TruculMagic, on 31 iulie 2018 - 18:47, said:

Bagati baieti prafuri in voi Posted Image  Din cate observ nu exista barbat pana in 30 ani care sa nu fi bagat la viata lui asa ceva in el, iar aia care deja au muschi si arata cat de cat bine 99% din ei au luat asa ceva. Nu dauneaza nimic, nu au nimic. Apoi va mai intrebati de ce nu mai traiesc peste 60-70 ani cu toata avansarea asta in medicina Posted Image
Stiu 2 frati care erau foarte slabi, dupa o perioada lunga cu prafuri, au ajuns ca niste monstrii (de la 95kg in sus), cu siguranta sunt foarte sanatosi, nu rezista intr-o incapere cu 25-26 grade , ies afara ca altfel ii ia cu lesin , iar eu atunci incep sa ma simt confortabil pe la 25 Posted Image

Vulpea cand n-o ajuns la struguri a concluzionat : da-i in pwlă ca-s acrii !!

#57
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Aflu deci ca rezistenta la temperatura e testul stiintific al... ma rog, muscularitatii si test de dopaj. E mult prea tare.

#58
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 dalu364, on 31 iulie 2018 - 20:46, said:

Vulpea cand n-o ajuns la struguri a concluzionat : da-i in pwlă ca-s acrii !!


Recunosc, n-am bani de prafuri Posted Image


@RaZerIk : nu ma refeream la tine personal.

Edited by TruculMagic, 01 August 2018 - 00:16.


#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 RaZerIk, on 31 iulie 2018 - 18:41, said:

Pentru 'weight gain' am ales sa-mi fac acasa la blender , shake cu ovaz , lapte , unt de arahide , banana etc , la shake mai adaug si 1-2 cupe de concentrat proteic IMPACT WHEY PROTEIN
Am cumparat de pe myprotein creatina ( 5g pe zi dimineata )  , Omega 3 , complex multivitamine + supliment BCAA.

Ai ales foarte bine.

Cantareste-te acum ca sa stii de la ce greutate ai plecat.
Foarte important sa mananci in fiecare zi, sa nu existe moment in care sa fii cu stomacul gol. Pe langa suplimente poti cumpara fulgi ovaz, fulgi porumb (bogate caloric si nu sunt deloc scumpe). Mergi in Kaufland pentru ele.
Alte alimente bogate caloric/pline de proteine: orez fiert, paste, paine, cartofi, branza, iaurt, cas, smantana etc

5g creatina/zi
5-10g bcaa/zi. 5 dupa antrenament iar celelalte 5 inainte cu 45-60min inainte de antrenament.
Gainerul si wheyul dupa antrenament. Important sa nu uici sa iei wheyul imediat dupa. Atunci are nevoie organismul cel mai mult.

APA. NU UITA SA BEI APA MULTA PE ZI. Cel putin 2l daca nu si 2.5 sau poate 3l lichide. Fara apa nu faci nimic. Muschii sunt in proportie extrem de mare apa 75-80%. In apa se produc reactiile chimice. Este important si pt creatina sa bei foarte multa apa.

Cate kg ai acum?

LE: Sunt curios la ce pret ai luat de pe myprotein? Ai prins promotia?

Edited by MembruAnonim, 01 August 2018 - 05:08.


#60
eboda

eboda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 07.12.2007
https://gymbeam.ro/p...ey-gymbeam.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate