Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Proteine

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
multi de aici ii recomanda omului sa o dea din slab in colesterol ridicat si grasimi in sange.

Nu ai nevoie de Whey in momentul de fata pentru ca nu definesti, tu doresti sa cresti in masa + masa musculara, astfel ca iti recomand un Weight Gainer pentru inceput. Un pret bun livreaza Weight Gainerul de la Myprotein care costa undeva la 12-13€ pe kg, se numeste Impact Weight Gainer. Are si proteine destule.

Unul si mai puternic care te va ajuta sa te ingrasi mult mai rapid vine de la Universal sub numele de Gain Fast 3100. Pretul este asemanator cu cel de la Myprotein doar ca are mai multi carbohidrati si mai putine proteine fata de produsul MyProtein.

Sau de la Optimum Nutrition produsul Serious Mass care este la fel ca pret si se aseamana cu cel de la Universal.

Iti recomand in tot acest timp sa te antrenezi si sa faci efort, in asa fel incat masa pe care o pui sa fie majoritara musculara si nu grasime.

Edited by business11, 12 July 2018 - 11:25.


#20
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 RaZerIk, on 11 iulie 2018 - 20:52, said:

apropo e posibil sa iau 10-15 kg in 6 luni?
Da, daca faci ca porcul (fara gluma) = mănânci mâncare si mai ales dormi mult mai mult decat de obicei.

Edited by poadol, 12 July 2018 - 15:23.


#21
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 TruculMagic, on 12 iulie 2018 - 08:33, said:

Lasa proteinele, oricum nu o sa isi faca efectul prea mult si o sa te cam **** la ficat.

Proteinele nu e anabolizanti domnu` !!!
Celule corpului sunt formate din proteine, incepand cu neuronii si terminand cu unghia de la degetul mic al piciorului.

Initiator, pune mana si citeste despre alimentatie, inainte sa te apuci de sala. Lasa folclorul urban si o sa vezi ca....creatina este sintetizata in ficat si este folosita cu multa ,, patima '' de catre inima , ficat , rinichi....iar putinul ramas din cele 5 gr/zi sintetizate ....folosesc muschii la sala. Posted Image

#22
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sa lasam prostiile, e la fel ca softul la masina "nu afecteaza dom'le, ba chiar scade si consumul". Daca vrei sa pui pe tine mananci bine.

#23
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Cred ca am lipsit de pe planeta, înțeleg ca între timp în suplimentele cu zer au băgat numai nenorociri, dracarii, anabolizanti, cianuri... Vreun priceput din asta a dus vreun gram de proteina de zer la analiza?!

#24
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011

 overseas, on 12 iulie 2018 - 23:43, said:

Cred ca am lipsit de pe planeta, înțeleg ca între timp în suplimentele cu zer au băgat numai nenorociri, dracarii, anabolizanti, cianuri... Vreun priceput din asta a dus vreun gram de proteina de zer la analiza?!
Tu ce spui sa-mi cumpar gainer sau concentrat proteic ?

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Stiu caz personal, dupa o punga de prafuri din astea (gainer, sau ceva asemanator cum s-a recomandat aici de la myprotein) , a avut probleme cu ficatul (ficat prea gras).

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 RaZerIk, on 13 iulie 2018 - 19:00, said:

Tu ce spui sa-mi cumpar gainer sau concentrat proteic ?

Gainer. Este alegerea ta daca vrei sa folosesti sau nu. Trebuie dopar sa retii ca acel gainer iti ofera un surplus de carbohidrati/calorii necesare procesului de crestere in greutate.
O portie pe zi nu iti va afecta nicidecum sanatatea. Este doar parerea mea.

Edited by MembruAnonim, 13 July 2018 - 23:55.


#27
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Ficatul prea gras se face de la BEUTURA in principal !!!!!!!

#28
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011
Salut baieti am facut rost de bani si vreau sa dau comanda de gainer , intrebarea e ce sa cumpar din astea doua :

- https://www.megaprot...us-Mass-5-4-kg/

- https://www.megaprot...-Peanut-Butter/

Apropo ma gandeam sa-mi fac un program gen , Luni ( Piept + Biceps ) , Marti ( Pauza ) , Miercuri ( Triceps + Spate ) , Joi (Pauza) , Vineri ( Umeri + Picioare ) , Sambata ( Trapez + Abdomen ) , Duminica ( Pauza ) ce spuneti ?

Si inca ceva mai jos la 'Atentie!' scrie ( Consultati un medic inainte de administrarea acestui supliment daca nu aveti 18 ani, daca sunteti suspect de boala sau/ si luati medicamente! ) ar trebui sa vorbesc mai intai cu un doctor ? Nu sunt bolnav de nimic , nu sunt alergic , singura problema la mine e carenta de fier .. mai ametesc cateodata la treaba , nu tare dar am starea aia de ameteala , si mi-a recomandat asistenta de la munca , sa iau niste vitamine de astea bogate in fier .

Edited by RaZerIk, 15 July 2018 - 19:41.


#29
gabigabriel1

gabigabriel1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.07.2018
Apropo ma gandeam sa-mi fac un program gen , Luni ( Piept + Biceps ) , Marti ( Pauza ) , Miercuri ( Triceps + Spate ) , Joi (Pauza) , Vineri ( Umeri + Picioare ) , Sambata ( Trapez + Abdomen ) , Duminica ( Pauza ) ce spuneti ?

As face picioare o zi separata, sunt grupe musculare mari .. si umeri abdomen in alta zi. In rest, programul suna bine (ai o grupa mare plus o grupa mica antagonica). Despre produsele alese .. sunt ok dar nu stiu ce sa-ti spun despre site, nu prea am incredere.

#30
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

 RaZerIk, on 15 iulie 2018 - 19:40, said:

Salut baieti am facut rost de bani si vreau sa dau comanda de gainer , intrebarea e ce sa cumpar din astea doua :

- https://www.megaprot...us-Mass-5-4-kg/

- https://www.megaprot...-Peanut-Butter/

Apropo ma gandeam sa-mi fac un program gen , Luni ( Piept + Biceps ) , Marti ( Pauza ) , Miercuri ( Triceps + Spate ) , Joi (Pauza) , Vineri ( Umeri + Picioare ) , Sambata ( Trapez + Abdomen ) , Duminica ( Pauza ) ce spuneti ?

Si inca ceva mai jos la 'Atentie!' scrie ( Consultati un medic inainte de administrarea acestui supliment daca nu aveti 18 ani, daca sunteti suspect de boala sau/ si luati medicamente! ) ar trebui sa vorbesc mai intai cu un doctor ? Nu sunt bolnav de nimic , nu sunt alergic , singura problema la mine e carenta de fier .. mai ametesc cateodata la treaba , nu tare dar am starea aia de ameteala , si mi-a recomandat asistenta de la munca , sa iau niste vitamine de astea bogate in fier .

Prima oara informeaza-te care muschi lucreaza indirect impreuna cu cealalta grupa de muschi. Spre exemplu la exercitiile pentru piept se antreneaza indirect si tricepsul (nu mereu) si umarul (partea fata). Asa ca este mai recomandat sa il antrenezi in aceasi zi.

Adica ziua 1: piept/triceps + abdomen. Astfel ca ai un muschi push si un muschi pull.

Ziua 2: biceps cu umar (incl. umar fata) la fel ai un exercitiu push si unul pull.

Ziua 3: pauza

Ziua 4: spate incl spate partea jos si abdomen.

Ziua 5: picioare ai grupe mari de muschi, ai nevoie de concentrare

Ziua 6 si 7 pauza.

Astfel ai un split de 4.

Odata pe luna fa si o zi doar muschi pull o zi doar push. Cauti pe internet si afli mai multe.

Referitor la produsele tale, eu nu iti recomand. Comanda de pe MyProtein, ai si un pret mai ieftin + ca ai livrarea gratuita. Calitatea este foarte ok.

Ah, si inca ceva, la inceput iti recomand sa incepi pe aparate pana intelegi sistemul chiar daca in general aparatele antreneaza izolat grupul de muschi, dar iti ofera o alta siguranta. Dupa care incepi incet incet si la gantere,haltere si toate aparatele "free".

Edited by business11, 26 July 2018 - 16:07.


#31
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011
Si mai exact ce sa cumpar de pe MyProtein ? Ma gandeam sa-mi iau o pudra proteica , ca sa-mi pun in shake

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 RaZerIk, on 26 iulie 2018 - 17:41, said:

Si mai exact ce sa cumpar de pe MyProtein ? Ma gandeam sa-mi iau o pudra proteica , ca sa-mi pun in shake

Iti recomand de pe myprotein:

1. Pudra proteica Whey, o portie dupa antrenament.
Impact Whey Protein

5KG fara aroma - ~200 lei. Un pret excelent. Nu lua cu aroma, este si mai scump si contine si o gramada de chimicale acele arome/indulcitori. Fara aroma este chiar bun, zici ca este lapte praf.
----------

2. Aminoacizi  BCAA 4:1:1,   ~100 lei 1kg
https://www.myprotei...1/10830546.html

Inainte de antrenament 5g. Mai poti lua inca 5g in alta perioada a zilei/dupa antrenament. 10g/zi inseamna ~ 3luni din acea punga.
-----------

3. Vitamine si minerale. Alpha Men
https://www.myprotei...n/10530421.html

1 maxim doua tablete pe zi. 240 tablete costa ~55 lei.
----------

4. Gainer, Impact Weight Gainer
5KG ~150 lei
https://www.myprotei...iation=11372981

Edited by MembruAnonim, 26 July 2018 - 19:08.


#33
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Dar toti luati sau ati luat proteine de va pricepeti asa bine la recomandari ? Posted Image

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu ma pricep. I-am recomandat un minim.

Pudra proteica normala de la Myprotein: Whey.
Niste vitamine si minerale: Alpha Men
Aminoacizi
Si Gainer.

Edited by MembruAnonim, 26 July 2018 - 20:57.


#35
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Tu ai luat vreodata ?
Nu stiu de ce am impresia ca eu sunt singurul care nu a luat. Toti prietenii mei care arata bine au luat asa ceva, insa majoritatea am vazut ca transpira si cand stau pe loc, unii mai rosesc la fata, etc.

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Adevarul este ca pudra proteica nu este ceva rau (plecam de la premisa ca produsul este de calitate). Pudra proteica nu este steroid. Bine, cunoastem cu toii acest aspect, dar mai sunt si indivizi care nu cunosc si sar repede cu afirmatia "Steroizi, prafuri" etc.

Faza cu transpiratul, nu stiu ce sa zic. Eu de exemplu nu prea transpir decat atunci cand este foarte cald.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate