Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Retur Produs EMAG cumparat in rate?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007

View Postlexis1, on 12 iulie 2018 - 11:23, said:

Dar tu nu ai ochi sa vezi unde apar aia 311 lei?
Imi e greu sa cred ca nici emag nu ti-a oferit factura, nici procesatorul nu ti-a oferit email, nici banca extras de cont.
Daca te uiti pe astea o sa vezi clar ce reprezinta acei bani... cel mai probabil ai bifat din greseala garatie extinsa cum spunea cel de mai sus.

Cine a zis ca n-am factura, n-am comunicat prin email sau nu am vizualizat extrasul de cont?
M-am uitat peste ele si am vazut clar ce este: COMISION. Ce fel de comision este si ce reprezinta el, nici banca, nici emagul nu poate sa-mi spuna, dau vina unii pe altii. Si nu, nu este prelungire de garantie.
Nu este prima date cand cumpar in rate fara dobanda, de fapt cam toata casa mea este utilata prin rate fara dobanda, asa ca sa fii convins ca stiu cum se face.

#20
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Gata! L-am dat. Fara taxe si probleme. Banii mi-i returneaza pe card. In 3 zile lucratoare. Zic ei! Posted Image

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Am comandat acum vreo 2 ani un iPhone. Am platit cu cardul, eroare. Ma uit in cont, mi-a luat bani. Ma uit pe emag, scria ca asteapta sa platesc. Sun la emag, zice ala, mai faceti o data. Ok, mai fac o data, merge. Ma uit in cont, mi-a mai luat o data banii. Super. Suna la emag. Mers la banca sa fac refuz de plata. Dupa care shock. Produsul nu este pe stoc. Ok, dupa o saptamina, anulez comanda. Dupa inca citeva zile, sun la emag. Unde-s bre banii mei, cind ii primesc inapoi? Marti. Ok, marti, ciuciu bani. Sun iar, cind primesc banii? Marti. Marti, ciuciu bani. Sun inapoi, "daca miine nu am banii in cont va las sa vorbiti cu ANPC". A doua zi am avut banii in cont.

Prin urmare, iti doresc succes cu cele 3 zile si sper sa ti se implineasca :first:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate